Autor Wątek: Ulubiony/nielubiany serial  (Przeczytany 15920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2012, 12:19:02 »
Jean - oglądałaś chyba ten odcinek, w którym "mamusia" leżała cały czas i oglądała filmy, a gdy przyszła kobieta z Sądu Rodzinnego to się okazało, że przeszkadza nastolatce w oglądaniu  ;) To był super odcinek :D
I ciekawa obserwacja - tam wszyscy się drą... Nie mogą normalnie porozmawiać, od razu są krzyki, wyzywanie, ech...
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jullcia

  • Aneta&Marek
  • *****
  • Wiadomości: 339
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2012, 12:24:39 »
Maleńka ja to oglądałam  :th_girl_haha:
No oczywiście moim ulubionym serialem jest Pierwsza Miłość smilie_girl_321 W sumie to ze względu na Anetkę i Marka zaczęłam tak dokładnie śledzić ten serial. Oglądałam go prawie od początku, ale np. co drugi odcinek.

Potem jest Prawo Agaty i Przepis na życie. Kolejne moje ukochane seriale. Są świetnie dobrani aktorzy, i z przyjemnością mi się to ogląda. Kiedyś leciał serial usta-usta. Nie wiem czy pamiętacie, ale też bardzo lubiłam go oglądać.

Nie lubiane- hmm M jak miłość kiedyś oglądałam, ale teraz mi się znudziło. Może ze względu na to, że jest dużo nowych wątków. No nie wiem.
Nie lubię jeszcze Trudnych spraw itp, ale jak mi się nudzi to oglądam sobie, o ! Pamiętacie odcinek z Dariuszem może?  :laie_67:

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 09, 2012, 12:42:37 »
Jean - oglądałaś chyba ten odcinek, w którym "mamusia" leżała cały czas i oglądała filmy, a gdy przyszła kobieta z Sądu Rodzinnego to się okazało, że przeszkadza nastolatce w oglądaniu  ;) To był super odcinek :D
I ciekawa obserwacja - tam wszyscy się drą... Nie mogą normalnie porozmawiać, od razu są krzyki, wyzywanie, ech...

A nie wiem, bo wszystkie mi się mieszają, często są podobne do siebie, ale być może. Tam ta laska właśnie ciągle filmy oglądała - to był jej życiowy cel. Pożyczała jeszcze jakieś na płytach. Zamarłam - no wszystko wszystkim, ale powiedz mi, faktycznie dwoje gówniarzy, bez wykształcenia i perspektyw z dzieckiem na karku może sobie w tym kraju tak żyć?
O Jezusie słodki.
To ze się drą to też cecha charakterystyczna tych filmów/seriali, bo przecież wszyscy się tak drą wszędzie :P Wtedy zmieniam kanał - pomimo że wiele omija. Zresztą część nadrabiałam na YT, bo nie wszystko obejrzałam w telewizji.
Nie zaliczam tych seriali do naj-nielubianych. Nie jest hipokrytką, przecież mogę zawsze zmienić kanał. Humoru mi to nie poprawia (no chyba, że odcinek "seks...dzień w dzień...żyrandol chodzi"...wtedy się uśmiałam do łez) a oglądam, bo zawsze jestem ciekawa co będzie tym razem ;)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2012, 12:12:51 »
Dwa ulubione bieżące zagraniczne seriale, to "The good wife" (Żona idealna) oraz "Game of thrones" (Gra o tron).

Pierwszy to procedural sądowy, świetnie zrealizowany, z rewelacyjną grą nie tylko aktorów pierwszego, ale i drugiego, trzeciego planu. Podoba mi się wielowymiarowość postaci, ciekawe sprawy prawnicze a w tle równie interesujące życie prywatne bohaterów.
Dla fanów rozgrywek politycznych w USA (tu w obszarze prokuratory generalnej) również coś jest. A ja lubię poobserwować taki "wyścig szczurów" smilie_girl_356
W skrócie: miłości, zdrady,skandale, afery, tajemnice, prawo - wszystko to sprawia, że odcinki wzbudzają tyle emocji, iż z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wypadków. W trakcie oglądania człowiek "wchodzi" w serial do tego stopnia, że zdarza mu się nagrodzić bohatera oklaskami, "wtrącać się" w dialogi, popłakać, wybuchnąć szczerym śmiechem, krzyknąć z podziwem "wow!". Plusem jest też fakt wykorzystywania w sprawach sądowych aktualnych wydarzeń ze świata. Czuje się wtedy jakby większą realność serialu.

Drugi serial, zupełnie inny klimat, choć jest parę rzeczy, które łączą go z poprzednim - wyśmienita reżyseria, bardzo dobra gra aktorów (większość brytyjskich). Poza tym mamy piękne lokacje z zapierającymi dech plenerami, bardzo ciekawe intrygi polityczne (w końcu jest to gra o tron, a co do tych intryg - niby serial fantasy, ale uważny widz znajdzie odniesienia do prawdziwych, współczesnych czasów, nawet w Polsce smilie_girl_253). Trochę za dużo brutalności i dość odważnych scen erotycznych, ale nieźle wpisuje się to wszystko w fabułę serialu. Nie przeszkadza mi to aż tak bardzo.
Jestem zauroczona bardzo klimatycznym soundtrackiem, który stanowi doskonałą ilustrację muzyczną poszczególnych wątków.
Podsumowując: produkcja na bardzo wysokim poziomie.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Nareli

  • Naćpana marzeniami
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 439
  • Płeć: Kobieta
  • "Nie potrzebuje marzeń, jestem spełniona" D.O.
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 11, 2012, 16:10:02 »
Ostatnio jakoś nie oglądam w ogóle zagranicznych seriali, przerzuciłam się na polskie i mam dwa ulubione: "Prawo Agaty" i "Przepis na życie". Co tu dużo pisać. Po prostu, podoba mi się obsada zarówno w pierwszym, jak i w drugim serialu. Zakochałam się w Beatce ubóstwiam postać Irenki. Z "Prawa Agaty" lubię nawet znienawidzoną przeze mnie Kożuchowską i Karolak też ujdzie.
Fabuła, obsada, akcja, zdjęcia, a przede wszystkim genialne poczucie humoru - to wszystko mogę znaleźć zarówno w jednym jak i drugim serialu  ;) Oby więcej takich lekkich i przyjemnych produkcji.

"Zostałam aktorką, żeby zrozumieć, dlaczego ludzie robią i mówią pewne rzeczy." D.O.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2012, 16:20:08 »
A ja do listy moich ulubionych seriali dopisuję goszczący u mnie od niedawna "Castle". Już po obejrzeniu pierwszego sezonu wiedziałam, że to jest to. Może nie jest to miłość jak do "House'a" albo niegdyś do "Chirurgów", gdy po prostu żyłam tymi dwoma serialami i każdego dnia doszukiwałam się w moim życiu czegoś, co by miało z nimi związek...ale jednak jest to bardzo przyjemna produkcja- niby kryminalna, ale jednak lekka, przyjemna, czasem zabawna, czasem wzruszająca.  smilie_girl_253 Poza tym ciekawa, zaskakująca fabuła i dobra obsada aktorska. Plusem jest dla mnie niewielka ilość bohaterów drugoplanowych, a nawet ci, którzy są- nie mają jakichś poważnie rozbudowanych wątków, tworzą tło dla głównych bohaterów. Mam nadzieję, że z czasem się to nie zmieni, bo jestem dopiero na drugim sezonie...

Offline Skorpionica

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 774
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2012, 19:34:45 »
Z seriali, które pojawiły się w ostatnim sezonie wyjątkowo nie lubię 'Julii'. Na początku jeszcze przełknęłam, ale w pewnym momencie przesłodzona dziewczyna zaczęła być wkurzająca, a akcja nudna. Ileż można ciągnąć wątek fochania się Janka i tego, że dziewczyna nie może się wytłumaczyć.

Z seriali lubianych-oststnio mam fazę na The Killing(Forbrydelsen), ale wersji duńskiej. Amerykańska mnie nie pociąga. Serial kryminalny. Rozwiązują zagadkę morderstwa nastoletniej dziewczyny. Polecam dla lubiących takie klimaty.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:14:38 »
Im więcej odcinków oglądam tym bardzie uwielbiam "Czas honoru". Świetna obsada, ciekawe historie, momentami trzyma doskonale w napięciu... Jutro nadrobię kolejne odcinki drugiej serii :)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 11, 2012, 18:16:22 »
Już tu pisałam, ale z biegiem czasu stwierdzam, że moim ulubionym serialem zdecydowanie jest Rodzinka.pl. Kocham ten serial miłością ogromną :D Mogę jeden odcinek oglądać 10 razy i i tak się śmieję :D Nie potrafię wytrzymać bez Boskich jednego dnia :D Dobrze, że na YT można znaleźć całe odcinki ;D
Również kocham i nie mogę się doczekać drugiego sezonu Prawa Agaty!
Moim zdaniem te dwa seriale są najbardziej warte uwagi, jeżeli chodzi o polskie seriale. Owszem lubię 'Rozlewisko', 'Na dobre i na złe', 'Na wspólnej' 'Przepis na życie', trochę mniej 'M jak miłość' czy 'Barwy szczęścia', ale żaden serial nie wciąga mnie tak jak 'Rodzinka' i 'Prawo Agaty'. :D

Oczywiście stacje telewizyjne szykują dla nas jesienne nowości, więc może jakiś nowy serial dołączy do chętnie przeze mnie oglądanych ;D poczekamy - zobaczymy :D


Jak mogłam zapomnieć o Głębokiej wodzie.? :o Pewnie dlatego, że od jakiegoś czasu nie oglądałam, ale postanowiłam sobie zafundować powtórkę i zaczęłam na nowo oglądać odcinki na VOD.
Serial jest mistrzowski! Niebanalny, pokazuje polskie realia, jak ciężko jest żyć w tej naszej Polsce. Jeśli ktoś nie oglądał, polecam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 19:46:55 wysłana przez Amaranth »

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:43:19 »
A ja jestem myślami gdzieś pomiędzy Drovers Run a Killarney, odrobinę na północ od Melbourne. W TVP obejrzałam wcześniej kilkanaście ostatnich odcinków, podobało mi się, ale to historia Claire jest niesamowita czyli trzy pierwsze sezony. Dosłownie chłonęłam, chociaż w oryginale. Magia miejsc, postaci i krowy, owce, konie, pustkowia - coś pięknego. Odcinek śmierci i pogrzebu wycisnął ze mnie wszystkie łzy jakie miałam wtedy. I lubiłam zasadniczą Meg, królewnę Jodi, Becky z przejściami, głupiutką Tess. To po prostu Mcleod's Daughters.
Pewnie nie ma już tutaj nikogo kto by zrozumiał, ale to nic...może jeszcze będzie. Jak na chwilę obecną Claire MsLeod to moja serialowa bohaterka ever :-) Zapewne mi kiedyś przejdzie, ale póki co nie odpuszczam :P

"Continuum" - czysty przypadek. Kanadyjski serial s-f. 10 odcinków. Kilku przestępców i jedna policjantka przenoszą się w czasie z roku 2077 do 2012. Interesujące aczkolwiek po pierwsze - seria niczego nie rozwiązała ostatecznie, po drugie - przyszłości nie można zmienić...to po co to wszystko, skoro ktoś to przeniesienie zorganizował. Na razie sporo pytań, mało odpowiedzi, dużo ciekawych śledztw, przyszła technologia a'la teraźniejsza. Najgorzej nie było ;)


Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:10:56 »
Szpilki na Giewoncie mogę zaliczyć do moich ulubionych seriali. Wszystkie serie z Magdą Schejbal. Ostatnia była - miałam wrażenie - nakręcona już na siłę. Wiem, że aktorka odeszła, ale bardzo mi się nie podobało definitywne rozłączenie jej postaci z Bartkiem - cały serial polegał na ich schodzeniu, rozchodzeniu i finalnie ich jednak rozłączono... Bez sensu. Nie podobało mi się również, że dużo się w ostatniej serii działo w Warszawie, ale nic to. Początkowo serie rewelacyjne - te widoki, ta gwara - no cud, miód i orzeszki. Do tego fantastyczna Magda S. I ta muzyka, Misiek na Krupówkach - no serial wspaniały, do czasu, ale wspaniały ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 03, 2012, 19:13:47 »
W ostatnim czasie od moich ulubionych seriali dołączył Paradoks. Serial TVP, moim zdaniem najlepszy serial emitowany przez tę stację w tym czasie. Produkcja kryminalna, każdy odcinek to inna historia, ale wszystko łączy się w jedną, spójną całość. Scenariusz jest świetnie napisany, został już nagrodzony, ale szczegółów nie znam. Wszystko kręci się wokół inspektora Kaszowskiego, którego gra Bogusław Linda, świetny aktor w świetnej roli, do tego Ania Grycewicz, którą darze sympatią, pomimo tego, że widziałam ją zaledwie w kilku rolach. Jest jeszcze Młody, czyli Cezary Łukaszewicz, który od razu zdobył moją sympatię ;D Do tego wszystkiego Przemysław Bluszcz, aktor z moich okolic. ;) 
Tutaj chyba nie za wiele osób ten serial oglądało, bo w temacie wypowiadają się 3 osoby, ale może ktoś się jednak skusi. Na prawdę warto.
Ja na początku nie byłam do końca przekonana, ale szybko zmieniłam zdanie. Teraz czekam tylko na następne odcinki. :)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 01, 2013, 22:03:49 »
Dwa ulubione bieżące zagraniczne seriale, to "The good wife" (Żona idealna) oraz "Game of thrones" (Gra o tron).

Nic pod tym względem nie zmienia, ale dodaje jeszcze "Downton Abbey" i "Mad men".

Pierwszy to dramat kostiumowy. Już o nim wspominałam w "Barometrze serialowym". Ma mnóstwo zalet, które spowodowały, że z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki (jestem w drugim sezonie po pierwszym odcinku):
- niezwykle dopracowana brytyjska produkcja,
- aktorstwo na najwyższym poziomie i to wśród mało znanych artystów (oprócz kilku)
- perfekcyjne oddanie klimatu lat, których dotyczy (począwszy do roku 1912 i katastrofy Titanica): kostiumy, scenografia, biżuteria, wystrój wnętrz, pojazdy, nowinki techniczne,
- świetnie ukazane stosunki państwo - służba, przy czym nie ma tu głównych bohaterów, każda z postaci jest ważna, ma swoje znaczenie w fabule. Bez względu na pozycję. Różnorodność intrygujących charakterów. Bohaterowie wielowymiarowi, co daje przyjemność widzowi w obserwowaniu jak ewoluują,
- świetny scenariusz, dzięki któremu mamy miłość, intrygi, tajemnice (zarówno u państwa, jak i służących) z zaskakującymi zwrotami akcji, okraszonymi rewelacyjnymi dialogami (gdzie królują słowne gierki, niuanse, zawoalowane docinki) oraz nietuzinkowym humorem (obecny zawsze w konfrontacji dwóch, fantastycznych pod tym względem, seniorek rodu)

Behind the scenes at Downton Abbey

Jeśli chodzi o drugi serial, to jestem w połowie drugiego sezonu i niestety ale musiałam wstrzymać się z dalszym oglądaniem. Brak czasu. Wrócę w wakacje, kiedy będzie przerwa w Grze o tron.
Twierdzę jednak, że to z całą pewnością serial z "mojej" ligi. Tu też mnóstwo elementów, które bardzo lubię:
- świetny obraz życia lat 60-tych: muzyka, moda, fakty społeczno-kulturowe (zamach na Kennedyego, dzieci-kwiaty, LSD, pierwsi ludzie na księżycu, drugoplanowa rola kobiet, które powoli buntują się, nie chcą być jedynie kurami domowymi, aczkolwiek to one stanowią siłę napędową dla działań mężczyzn),
- nietuzinkowi bohaterzy na płaszczyźnie prywatnej i zawodowej, goniący za szczęściem różnie przez nich pojętym, borykający się z problemami, które spotykają każdego z nas, z trudnymi decyzjami,
- postać Dona Drapera. Dla mnie pierwszy chyba taki bohater, który ma więcej wad niż zalet (i to dużo więcej), a nie sposób go nie lubić. Raz zrobi coś takiego, że tylko  w twarz go trzepnąć, drugi raz coś, co wywołuje ciepły uśmiech i winy zostają mu wybaczone. Mamy okazję obserwować tu całą gamę emocji od gniewu, złości, poprzez czułość, serdeczność do załamania, rezygnacji,
- każdy odcinek oparty na procesie powstawania reklamy wchodzących właśnie na rynek artykułów wszelkiej maści. To świetne okazje do konstruowania intryg, uczestniczenia w ciekawych, błyskotliwych dialogach, obserwacji zachowań bohaterów, relacji między nimi, a nawet poznawania historii wprowadzenia na rynek reklamowanych rzeczy (podobno te reklamy naprawdę miały miejsce w tamtym okresie).

Tu czołówka (dość wymowna)

Mad Men Opening Credits

A tu trailer

Mad Men Trailer

Wśród polskich "naj" seriali: "Głęboka woda" i "Na krawędzi". Był jeszcze "Paradoks" ale niestety skończył się na pierwszym sezonie. Podobno mała oglądalność. Według mnie cecha, która nie jest miarodajna jeśli chodzi o ocenę poziomu. Ludzie wolą oglądać bajki typu "Mjm", czy - skrajnie - litry krwi, słowne wulgaryzmy, denną strzelaninę, wszystko, przy czym niezbyt trzeba wysilać mózgownicę.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 16:24:15 wysłana przez El »
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Ami

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 09, 2013, 18:50:31 »
W większości lubię stare polskie seriale tj. "Wojna domowa", "Dom", "Alternetywy 4", "Stawka większa niż życie". W nich jest coś niezwykłego, coś co sprawia, że wcale się nie nudzą. Można je oglądać wielokrotnie i nadal są ciekawe oraz wciągające. Mimo, że wiem jak się skończą, znam całą fabułę to no i tak do nich wracam.
Na wstępie wspomniałam, że w większości lubię stare polskie seriale. Jest tak, ponieważ (nie wiem dlaczego) nie przepadam za "Janosikiem" czy "Czarnymi chmurami". Sama nie potrafię określić, co spowodowało moją niechęć, ale jak podczas przełączania kanałów widzę lub słyszę fragment sceny to od razu przełączam.

Ostatnio zaciekawił mnie serial "Leverage", czyli w tłumaczeniu "Uczciwy przekręt". Sam tytuł mnie zaciekawił. Serial opowiada o grupie ludzi (złodziei), z których każdy ma własny sposób działania i specyficzne umiejętności. Wspólnie zakładają oni fikcyjną firmę, która jest tylko przkrywką dla ich prawdziwej działalności. Okradają, oszukują oni korporacje i pomagają pokrzywdzonym przez nie ludziom. W każdym odcinku zgłasza się do nich osoba, która potrzebuje pomocy.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ulubiony/nielubiany serial
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 09, 2013, 20:02:02 »
Jak można nie przepadać za "Czarnymi chmurami"?  :(
Ale do omawiania "Domu" serdecznie zapraszamy. Świeżą  duszę na forum witamy :D