Autor Wątek: Siatkówka  (Przeczytany 43678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shanti

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • restless soul enjoy your youth.
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 15, 2013, 00:40:45 »
Chciałabym w reprezentacji zobaczyć Mariusz Wlazłego, wiem, że to nie jest proste, aby wrócił do reprezentacji. Czytałam o tym "szumie" w okół niego, niestety wtedy nie interesowałam się siatkówką, aż tak bardzo, żeby wiedzieć jakie stosunki są między zawodnikami a trenerami. Każde źródło podaje inne informacje i sama nie wiem komu już wierzyć.
Z tego co pamiętam (ale mogę się mylić, bo to było z 7 lat temu), ten konflikt zrodził się na linii Wlazły - Lozano, potem doszedł do tego Wlazły - PZPS, a po zwolnieniu Raula, kadra - Lozano.
Więc jeśli mnie pamięć nie myli to Wlazły od początku miał problemy z trenerem i ciągle były mniejsze czy większe potyczki. Aż w końcu miarka się przebrała. Doszło oskarżenie Lozano, że Wlazły jest leniwy, roszczeniowy i konfliktowy. I że pojechał na wakacje, zamiast kontynuować pracę z kadrą. Wlazły się bronił, że Lozano to klamca a on sam nie był na wakacjach tylko się leczył (złamał palec w jednym meczu LŚ, do tego miał problemy z kolanami i barkiem).
Wlazły wszystkie swoje problemy i i argumenty podawał za pomocą prasy (z którą w pewnym momencie też był skonfliktowany). Lozano odpowiadał mu w ten sam sposób.
Potem jeszcze była jakaś afera, Wlazły oskarżył (znowu za pomocą mediów) PZPS, że nie dostał należytej opieki w czasie kontuzji. O Lozano wypowiadał się bez ceregieli i tylko negatywnie. Za to publiczne obrażenia trenera został wyrzucony z kadry. Potem wystosował oficjalne przeprosiny i jakoś to załagodzono na jakiś czas (po którym, jeśli dobrze pamiętam, odmówił kolejnego powołania do kadry). A po zwolnieniu Lozano, nagle posypały się oburzone głosy pozostałych zawodników, jacy byli katowani na treningach, że młodzi (czyli np. 17-letni wtedy Kurek) podpierali ściany na treningach i nie byli dopuszczani do pozostałych kadrowiczów. Nagle wszystkim zaczął przeszkadzać regulamin, który Lozano ustanowił (ten sam słynny regulamin, przez który Kadziewicz, Ignaczak i Andrzej Stelmach zostali wyrzuceni z kadry - słynna afera Olsztyńska).
No i była jeszcze masa innym kłótni i niedopowiedzeń.

Moje zdanie jest takie, że Wlazły za dużo rozmawiał z mediami i za bardzo na siebie chuchał i tego samego wymagał od innym w stosunku do siebie. Nie neguje oczywiście, że miał problemy ze zdrowiem - to oczywiste, że wtedy musiał się wyleczyć. Ale był młody i głupi (miał około 20 lat), szybciej mówił niż myślał. Lozano też nie jest bez winy. Obaj się zachowali nie fair i koniec końców obrazili się jak dzieci. Wlazły na kadrę, Lozano na Wlazłego i PZPS (choć tu mu trzeba przyznać, że został zwolniony w równie "pięknym" stylu, jak Castellani), więc miał pełne prawo być zły. A wystarczyło nie biegać ze wszystkim do gazet.

Pięknie ten konflikt opisał nieistniejący już niestety, najlepszy siatkarski serwis internetowy jaki kiedykolwiek istniał - reprezentacja.net. Serwis który btw został zamknięty z powodu narzekań siatkarzy, że redaktorzy bez wahania wyciągają rzetelnie wszystkie fakty i piszą felietony nie zawsze pozytywnie, ale zawsze mając swoje zdanie. No i była jeszcze sprawa komentarzy. To był jedyny portal, gdzie każdy mógł skomentować wszystkie newsy. A moderacja komentarzy nie polegała na usuwaniu nieprzychylnych opinii, tylko co najwyżej przekleństw. To się nie spodobało paru naszym kadrowiczom i niestety reprezentację zamknięto.

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 15, 2013, 10:15:05 »
Shanti, dzięki za wyjaśnienie. :-* Rzeczywiście sprawa zawiła i aż ciężko się dokładnie w tym wszystkim połapać. Przeciwników Wlazłego jest tyle co zwolenników, każdy mówi co innego, a ja też nigdy za bardzo się w to nie zagłębiałam.
Wiedziałam tylko o tych problemach ze zdrowiem i aferze skarpetkowej (z tego co pamiętam ona też dotyczyła Wlazłego).

Zobaczcie, jak ta cała sytuacja wpłynęła na obecny stosunek do Wlazłego w kadrze. Trochę szkoda, bo myślę, że mógł te lata spędzić spokojnie w reprezentacji, zdobywając dla niej kolejne sukcesy. Teraz to już chyba za dużych szans na to nie ma...

Pięknie ten konflikt opisał nieistniejący już niestety, najlepszy siatkarski serwis internetowy jaki kiedykolwiek istniał - reprezentacja.net. Serwis który btw został zamknięty z powodu narzekań siatkarzy, że redaktorzy bez wahania wyciągają rzetelnie wszystkie fakty i piszą felietony nie zawsze pozytywnie, ale zawsze mając swoje zdanie. No i była jeszcze sprawa komentarzy. To był jedyny portal, gdzie każdy mógł skomentować wszystkie newsy. A moderacja komentarzy nie polegała na usuwaniu nieprzychylnych opinii, tylko co najwyżej przekleństw. To się nie spodobało paru naszym kadrowiczom i niestety reprezentację zamknięto.
Właśnie takiego portalu mi bardzo brakuje. Teraz wszystko odbywa się na facebooku, na niezliczonej liczbie fanpage'y lub (co gorsza) pseudo-fanpage'y. Komentarze polegają zazwyczaj na wzajemnym oskarżaniu się. W tej edycji Ligi Światowej zdarza się to często, bo Polacy przegrali 6 meczów i nie wyszli z grupy. Najgorsze są wielkie znawczynie siatkówki krytykujące wszystkich, którzy wyrażają negatywne opinie na temat kadry (i to nie w jakimś oskarżycielskim tonie, tylko tak po prostu, że nie mamy formy, atakujący sobie nie radzą itp.).

Cytat: Sylwia
Finał jest we wtorek o 18.00 i zagramy z Rosją- tak jak w plażówce. ;D
To ktoś Cię w błąd wprowadził, bo w plażówce finał graliśmy z Niemcami. :D
Niestety nie będę mogła obejrzeć finału, szkoda.

A na Bułgarów brak mi słów. Chciałam nie robić z nas, Polaków, wielkich świętoszków, że my tacy świetni i w ogóle, ale po tym wszystkim, co się stało w Bułgarii ręce mi opadają.

Offline Shanti

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • restless soul enjoy your youth.
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 15, 2013, 10:47:57 »
Zawsze do usług. ;)

Wiedziałam tylko o tych problemach ze zdrowiem i aferze skarpetkowej (z tego co pamiętam ona też dotyczyła Wlazłego).
Haha, tak faktycznie, było coś takiego, tylko już za kadencji Castellaniego. Śmieszna była ta "afera". ;D

Swoją drogą to faktycznie coś chyba jest w tej konfliktowości Wlazłego, bo wszystkie te słynne, negatywne sytuacje (poza aferą Olsztyńską), mają z nim coś wspólnego.

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 15, 2013, 12:00:27 »
Wiedziałam tylko o tych problemach ze zdrowiem i aferze skarpetkowej (z tego co pamiętam ona też dotyczyła Wlazłego).
Haha, tak faktycznie, było coś takiego, tylko już za kadencji Castellaniego. Śmieszna była ta "afera". ;D
Coś w stylu biletów Błaszczykowskiego. ;D
Obie sytuacje były całkiem zabawne i jak sobie czytałam o tym po kilku latach to zastanawiam się, o co tak naprawdę im chodziło. W siatkówce mniej już takich sytuacji - w tym sezonie w ogóle ich nie było. Nie mówiąc już o konfliktach i kłótniach. Nawet jeśli, to nie na łamach mediów.

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 15, 2013, 15:14:46 »
O fajnie, że nam ktoś tutaj wszystko wyjaśnił. :)

Mnie osobiście wkurza ta nagonka na AA, sama nie wiem, co o tym myśleć, ale media już przesadzają. Może warto coś zmienić, ale jedna nieudana impreza- zwalniamy trenera, bo przecież siatkarze to maszyny i muszą wygrywać każdy turniej.


Tych fp po Lidze Światowej 2012 się tyle zrobiło, że aż żal czytać, a nazwy to czasami z kosmosu wzięte. Wszystkie piszą o tym samym, a niektóre to się wpieprzają do życia prywatnego siatkarzy.   <flaga>


PS. Oglądacie żeńską siatkówkę? 
PS2. Shnti, co się stało, że postanowiłaś (?) znowu do nas zajrzeć?  ;)



Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 15, 2013, 15:24:31 »
Mnie osobiście wkurza ta nagonka na AA, sama nie wiem, co o tym myśleć, ale media już przesadzają. Może warto coś zmienić, ale jedna nieudana impreza- zwalniamy trenera, bo przecież siatkarze to maszyny i muszą wygrywać każdy turniej.
Chyba nie media, a ludzie komentujący artykuły i wywiady. Akurat media zachowują się całkiem profesjonalnie w całej tej sytuacji i ja bym nic im nie zarzucała.
Chyba, że masz konkretny przykład to wtedy zwrócę honor. ;)

PS. Oglądacie żeńską siatkówkę? 
Okazyjnie, w sumie to bardzo rzadko. Nie mam czasu na ogarnianie tego wszystkiego. ;)

Offline Shanti

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • restless soul enjoy your youth.
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 15, 2013, 17:30:09 »
PS2. Shnti, co się stało, że postanowiłaś (?) znowu do nas zajrzeć?  ;)
Mam więcej wolnego czasu. Skończyłam sesje + chwilowo (mam nadzieję, że chwilowo), po raz pierwszy od 2 lat jestem bezrobotna. Nie żeby mnie to jakoś cieszyło, ale przynajmniej mam czas na tak przyziemne sprawy jak forum. ;)

A co do pierwszego pytania. Nie oglądam. Nigdy nie oglądałam, chociaż próbowałam kilka razy. W zasadzie nie jestem nawet na bieżąco z wynikami. Ale oczywiście życzę dziewczynom jak najlepiej. Tak, jak każdemu naszemu sportowcowi i zespołowi. ;)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 15, 2013, 18:15:25 »
Chyba nie media, a ludzie komentujący artykuły i wywiady. Akurat media zachowują się całkiem profesjonalnie w całej tej sytuacji i ja bym nic im nie zarzucała.
Chyba, że masz konkretny przykład to wtedy zwrócę honor. ;)

Wystarczy przeczytać kilka artykułów w necie albo dzisiejszy numer Przeglądu Sportowego. :)


http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/246592/oswiadczenie-mariusza-wlazlego-w-sprawie-gry-w-reprezentacji Tutaj jest oświadczenie Mariusza.

Ja lubię żeńską siatkówkę, ale tylko reprezentacyjną. ;) Klubowa mnie tak nie interesuje, może dlatego, że nie ma zespołu, któremu z całego serca bym kibicowała. :P

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 21, 2013, 20:18:39 »
Dzisiaj finał. Nie, w sumie to jutro. :D
Komu kibicujecie? Brazylia? Rosja?

Chciałabym obejrzeć i mam nadzieję, że uda mi się obudzić. Jeszcze nigdy nie oglądałam meczu w nocy. ;D Aczkolwiek perspektywa pójścia ponownie spać już nad ranem nie jest zachęcająca.

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 23, 2013, 16:36:34 »
Nie oglądałam finału. Chciałam, żeby Brazylia wygrała. :(

Fiołek już wie, ale się pochwalę, bo za pewne inne forumowe duszyczki też tutaj zaglądają.

Na 100% jadę na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Gdańsku. Nie wiem jeszcze na jaki mecz, ale wiem, że będę miała zaje*istą ekipę.  <tancze>

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 27, 2013, 23:57:02 »
Od finału trochę czasu minęło... i też nie oglądałam. ;D Sen wygrał.

Ale jaja z tym Spirydonovem - gesty wobec trenera, potem obraźliwe wypowiedzi do trenera Rezende. Brak słów...

Cisza w siatkówce, przerwa, a ja nie mogę się doczekać aż coś zacznie się dziać. Tak bardzo przyzwyczaiłam się do meczów, że teraz bardzo mi ich brakuje... Ech, jeszcze trochę. :-\

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 30, 2013, 16:36:23 »
KADRA NA MISTRZOSTWA EUROPY 2013:

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Grzegorz Bociek

Środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak, Wojciech Ferens, Wojciech Włodarczyk

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Na pewno dużym zaskoczeniem jest brak Krzyśka Ignaczaka, ale myślę, że kluczową imprezą są Mistrzostwa Świata w przyszłym roku i może warto "wypróbować" nowych zawodników. Będzie go brakowało, to jest oczywiste, jest taką podporą dla drużyny- biega, motywuje.
Denerwują mnie komentarze typu: "O nieee! Nie będzie Igłą szyte! :((((((((" Te komentarze po części pokazują, że jest dużo osób, które "lubią" siatkówkę jedynie za Igłą szyte.

Kosok, hm... dawno nie grał w reprezentacji, więc u mnie nie było zaskoczenia, gdy nie zobaczyłam do na liście.
Bociek! Mam nadzieję, że AA da mu szansę zagrać, to co pokazał na Uniwersjadzie świadczy o tym, jak dobry jest ten zawodnik pomimo tak młodego wieku. :)

Offline Shanti

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • restless soul enjoy your youth.
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 30, 2013, 22:36:30 »
Bociek! Mam nadzieję, że AA da mu szansę zagrać, to co pokazał na Uniwersjadzie świadczy o tym, jak dobry jest ten zawodnik pomimo tak młodego wieku. :)
Tyle, że Uniwersjada to jest turniej zupełnie innej rangi niż ME. Obawiam się, że jeśli przyjdzie taka potrzeba, że będzie musiał zagrać (np. Jarosz i Bartman bez formy), nie podoła.
Chociaż fajnie by było, gdybym się myliła. A najlepiej, gdybyśmy w ogóle nie musieli tego sprawdzać. ;)

Ja się za to strasznie cieszę z powołania Łomacza. Tak dawno go nie widziałam w kadrze. Ciekawe tylko, czy w razie braku formy Żygadły, AA postawi na Drzyzgę (czytałam, że PZPS zaczął naciskać na ogrywanie młodych), czy na niego, jako na doświadczonego (w miarę) w grze w reprezentacji.

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 31, 2013, 15:37:18 »
Denerwują mnie komentarze typu: "O nieee! Nie będzie Igłą szyte! :((((((((" Te komentarze po części pokazują, że jest dużo osób, które "lubią" siatkówkę jedynie za Igłą szyte.
Nie przesadzajmy... Wątpię, żeby ktokolwiek "lubił" siatkówkę jedynie za Igłą szyte. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Kibice są już po prostu tak zżyci z filmikami od Igły, że teraz trochę ciężko uwierzyć w to, że ich nie będzie. Chyba, że jakiś inny siatkarz chwyci za kamerę. :D

Najbardziej dziwi mnie brak Igły. Zrozumiałabym, gdyby Ignaczak został powołany na ME, ale np. częściej byłby na ławce rezerwowych.

I również cieszę się z powołania Łomacza. ;)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 14, 2013, 16:30:54 »
Wróciłam! :D

Niestety nie pojadę na Mistrzostwa Europy, ale tydzień temu byłam na Memoriale i myślę, że pokazałam, że będę wspierała chłopaków na ME.
Już kołujemy ekipę na MŚ, ale to dopiero za rok.

Nie mogę się doczekać przyszłego weekendu. Gdy zobaczę pełną Ergo Arenę pewnie się wzruszę i zacznę szlochać!  <rumieniec> Ale nie sposób się wzruszyć, gdy kilkanaście tysięcy wspaniałych ludzi jest  w stanie skoczyć w ogień za swoją drużyną!

To będzie piękny czas!  <serce>