Autor Wątek: Siatkówka  (Przeczytany 43679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 12, 2013, 20:21:42 »
I masz rację. Jest źle, chociaż mogło być gorzej.
Są momenty, w których się podnosimy, próbujemy mobilizować, ale popełniamy kilka prostych błędów i gra się sypie. Wtedy Bułgarzy zaczynają być jeszcze bardziej pewni siebie, zdobywają kolejne punkty.
Problem chyba siedzi w ich głowie. Kibice również nie pomagają...

Drzyzga wchodzi na boisko! W nim nadzieja!

EDIT: Jak już nawet Kurka blokują... :(

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 12, 2013, 20:40:45 »
Tak ładnie zaczęło się robić pod koniec, a tu klops. Szkoda, naprawde szkoda, ale sami jesteśmy sobie winni, bo że przez większość spotkania graliśmy słabo nie trzeba ukrywać...

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 12, 2013, 21:00:32 »
Razem wygrywamy, razem przegrywamy. Awans do F6 byłby nie sprawiedliwy, bo graliśmy źle w tej edycji Ligii Światowej, teraz tylko czekać na ME i miejmy nadzieję, że powróci nasz team z poprzedniego sezonu. Nie ma się co załamywać, każda drużyna ma gorszy sezon, tutaj akurat padło na nas, ale trzeba być z naszymi chłopakami, bo oni nas potrzebują. :)

DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE WIERNI PO PORAŻCE !

PS. Zdziwiło mnie, że podczas prezentacji naszej szóstki niektórzy kibice klaskali. :O Nie byłam tam na hali i nigdy nie będę, ale już wiem, że tam jest nie przyjemnie, współczuję naszym siatkarzom, że muszą tam grać i znosić tych nieprzyjemnych kibiców.

KOCHAM MOJĄ CHRZESTNĄ! Ułożyła mi wierszyk na konkurs!  <serduszko> Tak bardzo chciałabym ich wspierać na ME!

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 12, 2013, 21:20:14 »
I co ja mogę powiedzieć? Jesteśmy bez formy. Od początku tej Ligi Światowej. Cztery mecze udało się wygrać, ale też nie było to takie zupełnie proste. Pięć przegraliśmy, ale wierzyliśmy do końca.
Wiele pytań skierowałabym teraz do AA. Trochę dziwiłam się jego wyborom i niedokonywaniem zmian. Pewnie dziennikarze zadadzą wkrótce te pytania za mnie, więc być może doczekam się odpowiedzi.

Byle chłopacy się teraz nie załamywali, tylko jeszcze bardziej zmotywowali, bo w końcu ME na nas czekają. Na szczęście nie wyglądali na jakoś bardzo zdruzgotanych po tym meczu.

A kibice w Bułgarii nie umieją się bawić. Falę zrobiło zaledwie kilka osób (w tym wypadku to w sumie nie była fala). I te gwizdy... Zamiast poprawić jakoś swój wizerunek to jeszcze bardziej go w naszych oczach pogorszyli.

Nie wiem, czego spodziewać się po jutrzejszym meczu... Dobrze, gdybyśmy wygrali, to byłoby piękne, przynajmniej zakończylibyśmy LŚ w dobrym stylu.

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 12, 2013, 21:26:02 »
"Gramy dla Polski, gramy dla Orzełka, pomimo że to będzie jak mecz towarzyski, będziemy chcieli to wygrać."- Michał Winiarski

Oni chyba sami wiedzieli jak to się skończy, formy nie ma, jedyne co było to wiara w awans, która i tak na nic się zdała. Musimy wygrać, pokazać Bułgarii, że potrafimy, nie możemy im dać tej satysfakcji!

Kibice w Bułgarii to jakiś koszmar, aż odechciewało się oglądać ten mecz, było kilku polskich kibiców, ale obecność na hali chyba nie była dla nich przyjemna.

Iran pokonał Niemcy 3:0, zapewniając awans do Final Six Rosjanom. Czyli w finale: Brazylia, Rosja, Włochy, Argentyna, Kanada i ... Bułgaria. Nie wiem co jest gorsze, czy to, że nas tam nie ma, czy to, że jest tam Bułgaria. Chyba to drugie, bo forma nie pozwalała nam na to, żeby znaleźć się w finale.

EDIT:
Pomyślmy też o naszych siatkarkach, które 2. sierpnia zaczynają rozgrywki World Grand Prix. Pierwszy mecz zagramy z Brazylią, jestem ciekawa jak pójdzie dziewczynom w tym sezonie pod wodzą Piotra Makowskiego. :)

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 12, 2013, 21:32:06 »
Iran pokonał Niemcy 3:0, zapewniając awans do Final Six Rosjanom. Czyli w finale: Brazylia, Rosja, Włochy, Argentyna, Kanada i ... Bułgaria. Nie wiem co jest gorsze, czy to, że nas tam nie ma, czy to, że jest tam Bułgaria. Chyba to drugie, bo forma nie pozwalała nam na to, żeby znaleźć się w finale.
Dla mnie gorsze jest to, że nas tam nie ma. Bułgarię jestem w stanie przetrzymać.
Gdybyśmy się spięli, gdybyśmy wygrali, to przecież nikt by nie mówił "forma nie pozwalała nam na znalezienie się w finale". Raczej wszyscy cieszyliby się, że jedziemy do Argentyny, słaba forma byłaby sprawą drugorzędną.
Nawet gdybyśmy wygrali te 2 mecze w słabym stylu, ale po walce, to przecież nikt by się nie zastanawiał, czy zasłużyliśmy.
Bo Polacy mogli wygrać, ale swoją przewagę wypuścili i wypuszczali przez prawie wszystkie mecze LŚ. Myślę, że siatkarze i sztab muszą sobie parę rzeczy przemyśleć, a potem to już ME i damy czadu! :D

Trzeba im dzisiaj kibicować, fajnie byłoby wygrać i jakoś ładnie zakończyć LŚ! :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2013, 10:01:43 wysłana przez Fiołek »

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:53:13 »
Znamy już finalistów:

Grupa A: Brazylia, Bułgaria, Argentyna
Grupa B: Rosja, Włochy
Grupa C: Kanada

Chciałabym, żeby Kanada stanęła na podium, lubię tą reprezentację! :)
Obstawiam: III miejsce-Kanada , II-Włochy, I- Brazylia.


Trzeba im dzisiaj kibicować, fajnie byłoby wygrać i jakoś ładnie zakończyć LŚ! :)

Musimy pokazać tym wstrętnym pastuchom, że się nie poddajemy, mimo tego, że nie ma nas w finale, tym bardziej, że na Mistrzostwach Europy możemy na nich trafić.

EDIT:
http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/370531/liga-swiatowa-znamy-sklad-i-terminarz-final-six-w-mar-del-placie <---- O. Tutaj wszystko jest!
Kurcze, finał o 1:00, chyba się skuszę. :D


EDIT 2: Niestety, kolejny raz sprawdza się powiedzenie: "Kto nie wygrywa 3:0 przy stanie 2:0 przegrywa cały mecz. Szkoda tego tie-breaka, zwłaszcza przy takiej serii zagrywek Bartka, no cóż trzeba żyć dalej.

Poczekamy sobie do września na mecz naszych siatkarzy, ale są jeszcze siatkarki, więc na nudę nie będziemy narzekać. ;) No i mam nadzieję, że w naszym wątku nie będzie ciszy. ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2013, 22:40:05 wysłana przez Sylwia »

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 13, 2013, 23:05:17 »
Ciszy na pewno nie będzie - ja już o to zadbam! :D

Szkoda dzisiejszego meczu, naprawdę. Jednak było widać, że się nie poddali, że walczyli. I się nie udało. :(
Ale ta końcówka! Chyba z 8 piłek meczowych obroniliśmy! To było niesamowite. :)

Miałam wrażenie, że dzisiaj Bułgarzy jeszcze bardziej gwizdali. Nie wyobrażam sobie siedzieć w takich warunkach (powybijałabym wszystkich), a co dopiero grać.
W ogóle nie rozumiem tych kibiców - jeden siedzi, drugi stoi. Taki to od razu dostałby ode mnie butelką. :D

Więcej napiszę jutro. :)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 14, 2013, 11:52:05 »
Jeśli chodzi o mnie to ja cały czas stałabym na meczu, ale pewnie innym by to przeszkadzało, więc jak kibice siadali no to ja też. <haha>

Ciekawy mecz, i brawa dla naszych siatkarzy za to, że się nie poddali. Myślę, że większość reprezentacji by się poddała, bo tak na prawdę był to mecz o przysłowiową "pietruszkę", a oni walczyli do ostatniej piłki!  <ok>

Dziś ok. godziny 19. wylądują na Okęciu. Pewnie było by im miło, gdyby chociaż garstka kibiców ich przywitała, choć za pewne przyjdzie ich dużo.  <haha>

Fiołku, co wygrałaś w konkursie na fp Piotrka? :D

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 14, 2013, 13:36:42 »
Dziś ok. godziny 19. wylądują na Okęciu. Pewnie było by im miło, gdyby chociaż garstka kibiców ich przywitała, choć za pewne przyjdzie ich dużo.  <haha>
Na pewno będzie wielu kibiców. Pamiętasz, jak było po Igrzyskach w Londynie? Przynajmniej części z naszych siatkarzy zgotowali ładne przywitanie.

Najważniejsze, żeby się za długo nie dręczyli porażką (i myślę, że nie będą tego robić  ;)), tylko wyciągnąć konkretne wnioski. I, apeluję do AA, następnym razem więcej zmian! Skoro mamy tak wyrównaną drużynę i świetnych rezerwowych to czemu nie wpuszczamy ich na boisko?

Fiołku, co wygrałaś w konkursie na fp Piotrka? :D
Autograf Pita. :D Twojego smsa dostałam dopiero w trakcie meczu i bardzo się ucieszyłam.  :-*
Wreszcie udało mi się coś wygrać. ;D Jednak ten mój wierszyk nie był taki zły.

Offline EdySziA

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 14, 2013, 16:47:41 »
Kuuurde, ale szkoda :( ale mi było przykro wczoraj.. tak dobrze im szło, 2:0.. i wszystko się posypało. Ale świetnie sobie poradzili w tie-break'u , szacun :) chciałam żeby utarli nosa Bułgarom za to jak się zachowywali.. no ale trudno, starali się :)

Ja też apeluję do AA o zmianę Bartmana na Jarosza :D ten pierwszy nie radzi sobie w najważniejszych momentach, a Kuba zdobył dla nas dużo punktów.. a wczoraj tylko na zagrywkę wchodził, no jak...

Ejj właśnie, Laski, może Wy mi wytłumaczycie :D o co chodzi, że jak ktoś np. u nas serwuje, to inni na boisku pokazują mu coś palcami? :D gdzie ma zagrywać czy co?

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 14, 2013, 18:54:14 »
Uuuuu! Kadra B będzie grać w finale Uniwersjady! <jupi> Szkoda tylko, że nie mogłam oglądać dzisiejszego meczu...

Ejj właśnie, Laski, może Wy mi wytłumaczycie :D o co chodzi, że jak ktoś np. u nas serwuje, to inni na boisku pokazują mu coś palcami? :D gdzie ma zagrywać czy co?
Te znaki to indywidualna kwestia zespołu. Każda drużyna może mieć inny "szyfr".
Z tego co wiem to rozgrywający pokazuje, jaki atak chce rozegrać, czyli w którą strefę będzie posyłał piłkę. Stosuje się też to jako wskazówkę dotyczącą rodzaju bloku albo do określenia ustawienia drużyny przeciwnej, której serwujący często nie widzi.
Tzw. strategia gry.  ;)

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 14, 2013, 19:40:11 »
Uuuuu! Kadra B będzie grać w finale Uniwersjady! <jupi> Szkoda tylko, że nie mogłam oglądać dzisiejszego meczu...

Oglądałam kawałek meczu, muszę przyznać, że nasza kadra B jest wspaniała, finał Uniwersjady można powiedzieć takie pocieszenie za Ligę Światową. Szkoda, że nie mam Eurosportu, zostaje mi tylko internet, ale muszę obejrzeć ten mecz. ;)


No, Fiołek :* Ci wszystko wyjaśnił, jeśli chodzi o te znaki. :D


Co do naszych atakujących. Atak w tym sezonie nam chyba najbardziej nie idzie. Sama nie wiem co sądzić o Bartmanie i Jaroszu, najbardziej ich grę ocenią statystyki. Chciałabym w reprezentacji zobaczyć Mariusz Wlazłego, wiem, że to nie jest proste, aby wrócił do reprezentacji. Czytałam o tym "szumie" w okół niego, niestety wtedy nie interesowałam się siatkówką, aż tak bardzo, żeby wiedzieć jakie stosunki są między zawodnikami a trenerami. Każde źródło podaje inne informacje i sama nie wiem komu już wierzyć.
Przyznam Wam się, że jak byłam młodsza 3-4 klasa, to bardzo podobał mi się Wlazły.  <haha> Teraz mnie wcale nie jara, w ogóle siatkarze mnie nie jarają- jeśli chodzi o wygląd. Charakter mają za******y i bardzo ich lubię. :D

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 14, 2013, 20:15:04 »
No, Fiołek :* Ci wszystko wyjaśnił, jeśli chodzi o te znaki. :D
Zawsze do usług. :D

A kiedy jest finał? Bo jakoś nie mogę się doszukać... ;)

Ach, gdyby Wlazły mógł wrócić. Mogliby się z AA przeprosić i byłoby super. :)
Nie wiem, o co tam dokładnie poszło, no ale przecież gołym okiem widać, że brakuje nam ataku z prawdziwego zdarzenia, a myślę, że Mariusz mógłby w tym elemencie akurat pomóc. Ale to chyba nierealne... :-[

Charakter mają za******y i bardzo ich lubię. :D
Tak pozytywnych ludzi to ze świecą szukać! Totalnie moje poczucie humoru. :D

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 14, 2013, 21:23:55 »
A kiedy jest finał? Bo jakoś nie mogę się doszukać... ;)

Finał jest we wtorek o 18.00 i zagramy z Rosją- tak jak w plażówce. ;D

Może zróbmy tutaj ranking siatkarzy, którzy mają największe poczucie humoru, całkowita dowolność czy to z klubów czy reprezentacji. :D Co myślicie? ;D

I tutaj jeden z dowodów na to, że oni są wspaniali!  <serduszko>
https://www.facebook.com/photo.php?v=676732135685778&set=vb.105097496216314&ENGINE=2&theater

EDIT: http://sport.wp.pl/kat,11751,title,Przedziwne-zachowanie-bulgarskiego-spikera,wid,15811892,wiadomosc.html

Nie no, szczyt chamstwa, ten gościu powinien zostać jakoś ukarany. I pomyśleć, że tam mają odbyć się Mistrzostwa Europy! Jestem w szoku! Z taką organizacją niech nie liczą sobie na jakikolwiek zarobek!