Autor Wątek: Siatkówka  (Przeczytany 43679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:43:13 »
Sylwia - :-*

Fenomen siatkówki? To chyba tak samo, jakbym zapytała, na czym polega fenomen piłki nożnej, tenisa, żużlu czy jakiegokolwiek innego sportu. Każdy sport ma w sobie coś ciekawego, coś co przyciąga tysiące kibiców na mecze, rozgrywki, turnieje, wyścigi. Coś, co sprawia, że ludzie pragną trenować ten sport lub, ot tak, uprawiać go sobie rekreacyjnie, dla zabawy, odprężenia, rekreacji. :)

Siatkówka jako dyscyplina w Polsce ma trudniej, bo niestety, mało jest boisk do trenowania siatkówki (są Orliki, są kosze, czasami boiska do siatkówki plażowej), a z kolei otwarta telewizja zwykle nie transmituje meczów siatkarskich.

Siatkówka jest grą dosyć prostą, łatwo "załapać" o co w niej chodzi. Zwykłe odbicia to nie jest jakaś wielka filozofia. ;)
Siatkówkę ogląda się z wielkimi emocjami, bo drużyna, która ma "ewidentnie" wygrany mecz, może go jeszcze przegrać.
Nigdy bym nie pomyślała, że ta dyscyplina może mnie zainteresować. Wystarczyło kilka meczów obejrzanych w zeszłym roku i tak jakoś się zaczęło.
Cieszę się, że siatkówka nie jest "sportem narodowym" i w sumie mało osób się nią interesuję (chociaż ich liczba cały czas rośnie). ;)

PS Polacy wygrali z Brazylią na Uniwersjadzie i mają pierwsze miejsce w grupie C!

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:46:06 »
Dziękuję Fiołku, że wytłumaczyłaś koledze o co chodzi.  <tancze>

Siatkówka to bardzo łatwy sport, wystarczy poczytać trochę o zasadach, komentatorzy co nie co wytłumaczą przy okazji jakiejś niezrozumiałej akcji. :)

U mnie działa to tak: jeden mecz-uzależnienie już chyba na całe życie! :)

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:55:42 »
Sandi nam gdzieś zaginęła po drodze! :D

Z tego co pamiętam u mnie się zaczęło od Igłą Szyte. <haha> Wszystko zawdzięczam Igle, bo wątpię, że wpadłabym kiedykolwiek na pomysł włączenia Polsatu Sport po to, żeby obejrzeć mecz siatkówki. Wcześniej nigdy nie oglądałam żadnego meczu. Interesowała mnie piłka nożna i formuła 1 (wiadomo, tata + trzech braci).  ;)

Dopiero potem był mecz, a teraz to pasja. I tak jakoś rok już minął. :D

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 12, 2013, 11:33:11 »
Dziś godz. 19.00 gramy o awans, gramy o być albo nie być! Nie mogę się doczekać, jestem strasznie ciekawa jak  będą zachowywać się kibice ... no i jaki będzie "sędzia".

"Ostateczna 12 troche inna. Michal Ruciak wraca do skladu na bialym koniu. Poza skladem Igla i Wrona." - J. Mielewski
Niestety to prawda. Winiar ma problemy z kolanem. Jego gra  z Bulgaria stoi pod duuzym znakiem zapytania.- J.Mielewski

Nie dobrze, nie dobrze!  <boi_sie>
Winiar kontuzjowany, więc realne szanse, że zobaczymy Ruciaka w pierwszej szóstce, no!  <jezyk>

PS. Widzieliście reklamę dzisiejszego meczu na POLSACIE? Aż się wzruszyłam. :'( Ta muzyka, ta zapowiedź.

Offline EdySziA

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 12, 2013, 12:42:21 »
PS. Widzieliście reklamę dzisiejszego meczu na POLSACIE? Aż się wzruszyłam. :'( Ta muzyka, ta zapowiedź.

Ja widziałam. Ta muzyka zawsze wywołuje ciary na moim ciele. To samo wykorzystali na Euro 2012 przed meczem Polska - Czechy. Trudno się nie wzruszyć...

Trzymamy dziś mocno kciuki za naszych chłopaków!! :)

Offline Anuszia

  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 12, 2013, 12:56:08 »
Ej, świetna jest ta muzyka!

Ja osobiście, może nie jestem taką wielką fanką siatkówki niż wy, ale dzięki mojej siostrze mam wielgachnego Bartka Kurka i Michała Winiarskiego na ścianie. : D No i codzienne relacje meczy.

Chciałabym się odnieść jeszcze do tego co Fiołek napisała. To przykre, że siatkówka jest gorzej traktowana niż piłka nożna, w której mamy osiągnięcia takie, że aż żadne. Ale to samo jest chociażby z piłką nożną kobiet - ostatnio oglądałam finał mistrzostw Europy do lat 17, nasze dziewczyny wygrały mistrzostwo, a z tego co się orientowałam budżet na tę dyscyplinę jest po prostu śmieszny, a sam mecz oczywiście leciał na kodowanym Eurosporcie.
Czas nie leczy ran.
To my w swych czynach uzdrawiamy
Nasze chore dusze,
Dzieci naszych lęków.
W Tobie tonę i
Zapominam.

music!

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 12, 2013, 13:49:59 »
Anuszia pozdrów siostrę od wielkiej kibicki naszej reprezentacji! :* I może zaproś ją tutaj do nas!  <o_tak>


Ja tam się cieszę, że nie ma takiego "bum" na siatkówkę jak na piłkę nożną. Niech ona zostanie tylko dla wiernych kibiców, a nie dla każdego. Wtedy były by hejty po każdej porażce i moim zdaniem głupie: "Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało".

Kolejna wiadomość od J.Mielewskiego:

"Jak donosi nasz kom. Tomasz S. Za Winiara w 6 ustawiany byl na treningu MR." Czyli tak jak myślałam! :D

Już nie mogę się doczekać meczu!  <jupi>

PS. Ciągle, gdy dzwoni telefon taty szybko biegnę z nadzieją, że wyświetli się nieznany numer i gościu w słuchawce powie: "Dzień dobry, pragnę Pana (mojego tatę) poinformować, że wygrywa Pan podwójny bilet na ME!"  <szczerzy_sie>

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 12, 2013, 15:07:45 »
Udało mi się wczoraj trafić na zapowiedź meczu. Zgadzam się z Wami, dziewczyny, jest niesamowita! Ciarki! :)
A muzyka świetna - aż przypomniało mi się Euro 2012 i te wszystkie emocje, które temu towarzyszyły...

Cytat: Sylwia
Dziś godz. 19.00 gramy o awans, gramy o być albo nie być! Nie mogę się doczekać, jestem strasznie ciekawa jak  będą zachowywać się kibice ... no i jaki będzie "sędzia".
Podobno w tej hali jest bardzo duszno - jeszcze gorzej niż we Wrocławiu.
Do tego w Warnie nie będzie systemu challenge, bo "nie ma na niego pieniędzy". Jasneee... ::)
Jeszcze dorzucę zachowanie kibiców i mogę stwierdzić, że wszystko jest przeciwko nam. Dlatego liczę na szybkie 3:0 dla Polski i po kłopocie.

Cytat: Sylwia
PS. Ciągle, gdy dzwoni telefon taty szybko biegnę z nadzieją, że wyświetli się nieznany numer i gościu w słuchawce powie: "Dzień dobry, pragnę Pana (mojego tatę) poinformować, że wygrywa Pan podwójny bilet na ME!"  <szczerzy_sie>
Nie nastawiaj się tak, kochana, bo jak nic nie wygrasz to będzie Ci bardziej przykro.
Mówię z własnego doświadczenia, bo ja zawsze się nastawiam i nic z tego nie wychodzi. Teraz np. czekam na ten list, minął ponad tydzień, a go nadal nie ma.  :'(

Kurczę, aż się zdziwiłam, że mecz jest o 19.00 (studio już o 17.30!). Mniej czekania!  :D

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 12, 2013, 16:43:47 »
Nie nastawiaj się tak, kochana, bo jak nic nie wygrasz to będzie Ci bardziej przykro.
Mówię z własnego doświadczenia, bo ja zawsze się nastawiam i nic z tego nie wychodzi. Teraz np. czekam na ten list, minął ponad tydzień, a go nadal nie ma.  :'(

Chyba masz rację, ale to dlatego, że nikt kciuków nie trzyma. :P Szkoda, bo mam okazję pojechać, a rodzice mi nie pozwolą kupić biletu, bo to jest za daleko i bla bla bla, a jak go wygram to szkoda taką okazję przepuścić. Masz rację już, więcej się nie będę nastawiać, bo pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:06:00 »
Ja cały czas trzymam za Ciebie kciuki! <calusek>

Jak będziesz miała wygrać to wygrasz i będzie super, a jak się nie uda to trudno. :-* To są tylko konkursy.
Ja też bym bardzo chciała wygrać cokolwiek, ale tak to już jest, że szczęścia w konkursach mi brakuje, więc już się specjalnie tym nie przejmuję.  :D

Za pół godzinki studio! <jupi> Czas się powoli szykować, bo w sumie dzisiaj mecz o wszystko...  <haha>

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:24:58 »
Oj tak, a najpiękniejsze jest to, jak kibice wspierają naszych na FB! Jejciuuu!  <serduszko>

To już pewne, że Ruciak w pierwszej szóstce, jestem pewna, że godnie zastąpi Winiara!  <o_tak>

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:29:51 »
Widziałam, Sylwia, jak udostępniłaś tego linka ----> http://sport.wp.pl/kat,11751,title,Polacy-obrzydliwie-atakuja-bulgarskich-siatkarzy,wid,15809790,wiadomosc.html?ticaid=110ee9

 <boi_sie> Zaczynam się bać... Przecież w meczach z Bułgarią będzie niedługo więcej podtekstów niż w meczach z Rosją! Nie wyobrażam sobie tego.
Jedno jest pewne - będzie gorąco! (i to nie tylko przez wysoką temperaturę panującą w hali)

Też myślę, że Ruciak sobie poradzi i, że w pierwszej szóstce da sobie radę i zaprezentuje coś więcej niż świetne zagrywki. Może wreszcie będzie miał okazję się zaprezentować w pełnej krasie. :)

EDIT: Bukmacherzy stawiają na Bułgarów. Teraz to już wszystko przeciwko Polakom. Oprócz polskich kibiców, oczywiście. :D
+ ale nas chwalą w tym studiu <haha> "Polska ma wszystko, by stać się najlepszą drużyną świata"

Offline Sylwia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
  • #siatkówka
    • Siatkówka najpiękniejszym sportem
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 12, 2013, 19:55:51 »
Źle rozpoczęliśmy ten mecz. Atmosfera panująca w hali odstrasza, serio.

Zmiany są potrzebne! Kurcze no! Musimy to wygrać!

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 12, 2013, 20:14:06 »
Zmiany były, ale niewiele dały. :( Przegrywały 2:0. Jeśli przegramy 3:0 lub 3:1 to nie mamy szans na Final Six Ligi Światowej.
Błagam, musimy się ogarnąć!
Nie chciałabym, żeby mecz niedzielny był o tzw. "pietruszkę".  :D

Na trybunach jest dziko.
W pierwszym secie to ten doping był taki ni z Gruszki, ni z Kadzia, w drugim secie trochę lepiej, ale i tak nie mogę znieść tych gwizdów. Cóż, chyba nas nie lubią...  ::) Kto by pomyślał!


Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Siatkówka
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 12, 2013, 20:17:54 »
Co prawda aż tak się na siatkówce nie znam, ale musze przyznac, ze póki co gramy strasznie... ::) Dalej, do boju chłopcy! ;)