Autor Wątek: Filmy, które warto/nie warto polecić  (Przeczytany 19632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2014, 07:58:11 »
Znów ja...
Obejrzałam wczoraj - Dzień dobry, kocham Cię.

I jak to bywa z polskimi komediami ostatnich czasów - miła, kolorowa, przyjemna komedia. Kurdej-Szatan wcale nie była sztuczna, nawet mi się podobała w swojej roli. Ale trzymał cały film Lucek :D Czyli Paweł Domagała. Cudowny Krzysztof z "O mnie się nie martw". Rewelacja :D Chłonęłam każdy jego tekst :)
Gdyby nie on, komedia wypadłaby średnio ;)

Tak czy inaczej - polecam.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2014, 11:34:35 »
To ja mam odmienne zdanie o tym filmie. :D

Może nie nazwałabym go mega kaszanką, ale dobre to też nie było. Z mojej strony nie polecam.
Ewidentnie brakuje tam ręki reżysera. Główni bohaterzy i grający ich aktorzy są sztuczni i nieprzekonujący.
Dużo lepiej wypada drugi plan: Domagała/ Bołądź.

Historia ogólnie jest dość ciekawa, ale kiepsko poprowadzona, średnie dialogi, sztuczność gry kuje w oczy...


Domagała ma to do siebie, że począwszy od "Wszystko przed nami", gra cały czas tę samą postać, no ale ma swój urok i miło na niego patrzeć. :)
Garlicki/Komorowski i Kurdlej mnie zupełnie nie przekonali.

Dobrze, że na "Dzień dobry kocham Cię" poszłam w ramach środy z orange, bo gdybym miała pełną sumę dać za bilet, to żałowalabym. :)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 09, 2015, 08:05:07 »
Miasto 44.

I dylemat. Niewątpliwie film jako całość - podobał mi się. Szczególnie ostatnia scena, w której Stefan siedzi na wysepce na Wiśle i patrzy na zrujnowaną Warszawę, by po chwili widz mógł ją zobaczyć współcześnie i mieć wrażenie, że jeżdżąc teraz po moście (nie wiem jakim) nikt nie zastanawia się, co się tu kiedyś wydarzyło.
Przez początek filmu zastanawiałam się z kim mi się kojarzy główny bohater - jego sposób wysławiania się, miny, gesty... No wypisz, wymaluj - Stefan Pawłowski. Niewiele się pomyliłam - widać brat Stefana również jest utalentowany - choć przez większość filmu przypominał zombie ;)
Niektóre sceny mocno przesadzone. Pocałunek Stefana i Biedronki - zaleciał mi lekkim kiczem, seks z Czarną też jakoś nie poruszył, ale za to sceny w kanale i dubstep w tle - rewelacja :D
Magda - mnie się wydaje, że on właśnie nie kochał Czarnej, tylko Biedronkę. A to Czarna kochała jego.

Tak czy inaczej - film warto obejrzeć. Ma w sobie to coś.

PS Czy w tej samej scenerii kręcono "Czas honoru"? ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 12:18:43 wysłana przez Maleńka »
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 11, 2015, 08:32:39 »
Wyciągnęłam ostatnio film już dość wiekowy. "Musisz żyć" z 1997 roku.
Podobał mi się. Rodzice postawieni w obliczu narkomanii syna, matka ze swoimi nerwicami, ojciec tak zajęty zarabianiem pieniędzy, że nie widzi nic ponad to. Film jest przewidywalny, ale bardzo dobrze skonstruowany. Obserwujemy przemianę bohaterów - zarówno syna, który zmienia się pod wpływem narkotyków, jak i rodziców, którzy odkrywają jego problem, a następnie próbują mu pomóc. Smaczku dodaje obsada, w której prym wiedzie Piotr Fronczewski.
Polecam :)

A w zasadzie biorąc pod uwagę tematykę, przekaz, zakończenie i obsadę... zastanawiam się, czemu ten film nie zrobił kariery i nie jest powszechnie znany. Chyba, że jest, a to ja mam braki :)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 15, 2015, 19:22:15 »
Zaginiona dziewczyna.

Rozkręcał się, rozkręcał i rozkręcił na całego. Muszę chyba obejrzeć jeszcze raz by dostrzec poszczególne detale, ale ogólnie... Dobry film, nie powiem by trzymał jakoś specjalnie w napięciu, ale stopniowo wciąga. Świetna rola kobieca, idealnie zaplanowana intryga...
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 06, 2015, 18:10:08 »
Czarownica.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego filmu. Zupełnie inaczej przedstawiona zła wiedźma ze Śpiącej królewny. Świetna rola Angeliny Jolie, piękne zdjęcia - cudo. Dawno mnie żaden film tak nie zachwycił ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Łukasz

  • Forumowy Informatyk
  • *****
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 19, 2015, 14:13:18 »
Ostatnio oglądałem film "Siła spokoju" co prawda z 2006 roku. Ale bardzo mi się podobał.
Polecam, daje do myślenia.
"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania" Aleksander Wielki

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 20, 2015, 17:17:49 »
Biegnij chłopcze, biegnij.

Uwielbiam takie filmy. Natknęłam się dziś na powtórkę tego filmu, wprawdzie nie od początku, ale mnie wciągnął.
Historia żydowskiego chłopca podczas II Wojny Światowej.
Warto obejrzeć!
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Łukasz

  • Forumowy Informatyk
  • *****
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 22, 2015, 15:49:44 »
Ostatnio miałem okazje obejrzeć film "Czy naprawdę wierzysz?"
Film twórców filmu "Bóg nie umarł"
Zapraszam do obejrzenia zwiastuna i ewentualnie obejrzenia. 
http://youtu.be/waj2CoM3tT4
"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania" Aleksander Wielki

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 03, 2015, 18:57:15 »
Listy do M 2.

Zachęcona pierwszą częścią, która była miła, lekka i przyjemna i taka ciepło świąteczna, po pierwszym bumie na sale kinowe (czyli jakiś czas po premierze) skusiłam się na świąteczna komedię, która bije rekordy oglądalności.
I... zawiodłam się. Wiem, że może miała być lekko poruszona tematyka przemijania, ale nie tego się spodziewałam po tej komedii. Ludzie mają dość problemów na co dzień - a tu mu serwują na ekranie kolejne przykre historie. Mama chora na raka, zostało jej mało czasu. Niepełnosprawny chłopiec, który próbuje popełnić samobójstwo, porzucona w Wigilię narzeczona, bo ukochany spotkał w centrum wakacyjną, weekendową miłość i się przekonuje w jednej sekundzie, że ją jednak cały czas kocha (sic!). I do tego ta gwiazda z nieba na koniec. Walnięta w mózg postać Kariny, za dużo Świętego Mikołaja i zbyt dużo wątków.

W pewnym momencie stwierdziłam, że film momentami jest po prostu smutny. Ratuje film jedynie Stuhr i Roma.
Jakoś nie ciągnie mnie by obejrzeć ten film po raz drugi.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Łukasz

  • Forumowy Informatyk
  • *****
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 11, 2015, 13:53:54 »
Jakiś czas temu oglądałem film "We Are Your Friends"
Film ogólnie spoko jeśli ktoś lubi muzykę elektroniczną. Ja nie przepadam za takim rodzajem muzyki ale za to bardziej się skupiłem na czymś innym mianowicie na marzeniach i osiąganiu celu. Myślę, że każdy po obejrzeniu tego filmu coś ciekawego wyniesie.
"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania" Aleksander Wielki

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 20, 2015, 22:22:40 »
Listy do M 2.

Zachęcona pierwszą częścią, która była miła, lekka i przyjemna i taka ciepło świąteczna, po pierwszym bumie na sale kinowe (czyli jakiś czas po premierze) skusiłam się na świąteczna komedię, która bije rekordy oglądalności.
I... zawiodłam się. Wiem, że może miała być lekko poruszona tematyka przemijania, ale nie tego się spodziewałam po tej komedii. Ludzie mają dość problemów na co dzień - a tu mu serwują na ekranie kolejne przykre historie. Mama chora na raka, zostało jej mało czasu. Niepełnosprawny chłopiec, który próbuje popełnić samobójstwo, porzucona w Wigilię narzeczona, bo ukochany spotkał w centrum wakacyjną, weekendową miłość i się przekonuje w jednej sekundzie, że ją jednak cały czas kocha (sic!). I do tego ta gwiazda z nieba na koniec. Walnięta w mózg postać Kariny, za dużo Świętego Mikołaja i zbyt dużo wątków.

W pewnym momencie stwierdziłam, że film momentami jest po prostu smutny. Ratuje film jedynie Stuhr i Roma.
Jakoś nie ciągnie mnie by obejrzeć ten film po raz drugi.

Naprawdę? ;( A ja właśnie niedawno obejrzałam pierwszą część. Podobała mi się, nastawiłam się na drugą...a tu czytam, że się raczej zawiodę. Szkoda.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 26, 2015, 19:08:00 »
Chciałabym, żebyś obejrzała. Jestem ciekawa Twojej opinii ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 22, 2016, 19:07:11 »
Planeta singli.

Po wyjściu z kina czułam niedosyt. Ale im częściej wracam do poszczególnych scenek, tym bardziej chciałabym obejrzeć ten film jeszcze raz.
Cudowna kreacja Agnieszki Więdłochy. Stworzyła tak miłą i uroczą postać, że chciałoby się ten film oglądać i oglądać i oglądać bez końca. Do tego rewelacyjna Książkiewicz, zawadiacki Maciej Stuhr i nawet Karolak nie zdołał mi popsuć zgrabnej całości, nawet się ładnie w to wszystko wkomponował.
Miła, lekka komedia, romantyczna oczywiście, ale tak inna od swoich poprzednich koleżanek. Może to za sprawą Agnieszki Więdłochy, w końcu to chyba jej pierwszy debiut jako głównej bohaterki w filmie. Jeszcze świeża i nieopatrzona, piękna kobieta, która naprawdę w swoją postać tchnęła magię.

No i poza wszystkim - samej przypomniały mi się stare czasy randkowania przez internet ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 07, 2016, 09:27:13 »
7 rzeczy, których nie wiecie o facetach.

Przede wszystkim nie komedia, a tym bardziej nie komedia romantyczna.
Za to wyszła całkiem zgrabna obyczajówka z elementami humorystycznymi.
Ponadto można wyciągnąć jakieś poważniejsze wnioski, nie jest to bardzo płytki film.
Przy kilku rzeczach czuję pewien niedosyt, ale generalnie wyszedł ładny obrazek.

Przyjemnie popatrzeć na kreacje aktorów. Zwłaszcza zaskoczyła mnie Ola Hamkało. Świetnie zagrała.
Dobrze dobrana muzyka.
Ładne zdjęcia.

Generalnie dziwny jak na polską twórczość, ale dobry film.
Miło, że nie kolejna komedyjka.