Autor Wątek: Filmy które nigdy nam się nie znudzą  (Przeczytany 32538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 13, 2012, 07:34:37 »
Też lubię film Tato. Dobre, polskie kino. Bogusław Linda inny niż w filmach z tamtego okresu, Dorota Segda - świetna, Pazura - rewelacyjny i to jąkanie się i do tego O. Maliszewska. Ach no i zapomniałabym o lekko psychicznej teściowej - wiadomo w kogo wdała się córeczka ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jagna

  • peczu94
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 13, 2012, 16:52:52 »
Jestem ciekawa, czy znajdzie się ktoś kto nie lubi filmu "Tato". Oglądałam już x razy i zawsze mnie wzrusza scena w sądzie, gdy Tato prosi o nieodbieranie mu Kasi, jak mówi czego się nauczył, czego nie potrafi, dlaczego kocha dziecko... No po prostu łzy same płyną.  smilie_girl_238

W ogóle role Lindy, Lipowskiej, Segdy... Majstersztyk. Kochałam i nienawidziłam ich bohaterów, a zadziać może się tak tylko wtedy, gdy aktorzy niesamowicie wsiąkną w swoje postaci. Naprawdę, wielkie brawa za ten film i nie tylko, to tzw. elita polskiego aktorstwa.  :clapping:

W ogóle co do Cezarego Pazury, to on jest naprawdę dobrym aktorem, tylko teraz jakoś zatracił się w showbiznesie. Za wiele chce zrobić i wychodzi mu zbyt wiele bubli. Mógłby sięgnąć po jedną rzecz i zrobić z niej coś ambitnego, ważnego. Szkoda trochę.

A maleńka Ola Maliszewska jest w filmie nieoceniona, naprawdę dobra gra w takim młodym wieku.

Uwielbiam tę piosenkę z filmu, w ogóle to są naprawdę piękne sceny:
http://www.youtube.com/watch?v=ZzS7mMJ5WVA&feature=related

Jedna z moich ulubionych produkcji, ach...  :wub:
Kolekcjonujesz swój słoik serc
 i rozrywasz miłość...

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2012, 14:05:06 »
Z tą elitą polskiego aktorstwa to chyba jednak przesada, moim zdaniem, chociaż poziom oczywiście bardzo wysoki, aktorzy dobrzy itd.
Do "Taty" mam niebywały sentyment, bo wiem oglądając go po raz pierwszy w kinie siedziałam na schodach - ludzi naprawdę masa:)

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 28, 2012, 17:21:50 »
mi nigdy nie znudzi się "Kogel-Mogel" i "Galimatias - czyli Kogel-Mogel II" ;) i myślę, że nie tylko ja mogła bym oglądać ten film na okrągło;)
mimo, że wiem co się wydarzy to jakoś trudno mi odejść od telewizora jak akurat leci ;)
a z nowszych to "Sala samobójców". Oglądałam już kilka razy, ale wciąga mnie ten film i z chęcią bym go obejrzała po raz kolejny.

Formą stosowaną na początku zdania jest jedynie forma "mnie". Zaimek ten w postaci "mi" umieszczony na początku zdania jest niepoprawny. Poza tym zdanie zaczynamy wielką literą. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2012, 19:48:03 wysłana przez Justek »

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:45:26 »
Do filmów, które nigdy mi się nie znudzą muszę dodać także "Noc po ciężkim dniu" (A Hard Day's Night), czyli film moich kochanych Beatlesów. <mruga> Został nakręcony w 1964 roku i zawiera piosenki z płyty o tym samym tytule. W rolach głównych oczywiście sami najbardziej zainteresowani, czyli McCartney, Lennon, Harrison i Starr grający samych siebie oraz odpowiadający (w jakiejś części) za treść filmu. Nie jest to ich jedyny film, który powstał równolegle z płytą, lecz niestety tylko ten udało mi się na razie zdobyć.
Fabuła jest bardzo prosta - przedstawia dzień z życia The Beatles zmagających się ze skutkami sławy, ich wygłupy, przekomarzanie się z managerem, koncerty oraz perypetie z niesfornym dziadkiem Paula (postać fikcyjna), którego mieli nakazane pilnować. Nie jest to film dokumentalny ani biograficzny.

Energia, jaka płynie z tego filmu jest ogromna! Nie chodzi tu o skomplikowaną serię wydarzeń, ponieważ - jak już wspomniałam - fabuła jest bardzo lekka, a o przezabawne dialogi i sytuacje. Mamy tutaj angielski humor, który na pewno nie każdemu się spodoba - do mnie trafił. Cały film pełen jest rozbawiających wydarzeń, dobrych żartów czy absurdu w brytyjskim stylu i to jest jego siła.

Mnie zauroczył i rozbawił, jednak być może nie jestem do końca obiektywna... W końcu to Beatlesi. smilie_girl_241 Nie wiem, czy komuś, komu ten zespół jest obojętny, film także przypadnie do gustu. Jest dość specyficzny ze względu na humor, poza tym chyba trzeba się trochę orientować w historii The Beatles, aby zrozumieć niektóre żarty. Mimo to - polecam - bo warto samemu sprawdzić!

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 13, 2012, 12:43:43 »
Mnie się nigdy nie znudzą filmy z serii "Żandarm..." (i właściwie wszystkie z Louise de Funesem, na czele z ulubionym - "Zawieszeni na drzewie") oraz z serii "Gang Olsena". Oglądam od dziecka, znam wszystkie historie a mimo wszystko nie potrafię sobie odmówić, kiedy tylko wypatrzę w programie tv. Nie wiem co w tym takiego jest...? Przecież zawsze zaczyna się i kończy tak samo, jak choćby w przypadku słynnego gangu - Olsen na początku "odcinka" wychodzi z więzienia, na końcu do niego wraca a reszcie gangu zawsze się, jakimś cudem, upiecze. Zawsze idealny plan włamu pali się na panewce. Ale klawo jest jak...nie wiem :-)

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 13, 2012, 12:52:21 »
Jean, czy ja zawsze muszę mieć te same gusta co Ty??!!!  <pompony>
Uwielbiam zarówno "Żandarma......" jak i "Gang Olsena". Mam na płytach wszystkie "Gangi...." i "Żandarmów" (oprócz "Żandarm i kosmici" - to już takie przekombinowane jest) i oglądam regularnie.
Skrupulatny Egon i jego dopracowane, szczegółowe plany zawsze się udają.... prawie i potem zaczyna się ubaw po pachy. Lekkoduch Benny i robiący w gacie ze strachu przed swoją żoną Kjeld. Swoją drogą Yvonne - żywiołowa żona Kjelda jest takim jakby "czwartym członkiem gangu" z czego nie zdaje sobie sprawy:) Do tego obowiązkowe sejfy Franza Jegera z Berlina, zrezygnowany inspektor Mortensen i stary chevrolet bel-air, którym gang się porusza....

Wspaniałe, ciepłe i mądre komedie bez przemocy, wulgarnych dowcipów i seksu - takie "starej daty".

"Skide godt, Egon!"

Z "Żandarmów" najbardziej lubię "Żandarm się żeni". Początek filmu jest absolutnie bezbłędny, majstersztyk komediowy. Potem genialny wątek z egzaminem na komendanta, randkowanie z "wdową Francois" no i wreszcie końcówka. Drugiego takiego "pajaca" jak Louis już nie będzie. On był jedyny w swoim rodzaju.
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 13, 2012, 16:51:02 »
Cytuj
Do tego obowiązkowe sejfy Franza Jegera z Berlina, zrezygnowany inspektor Mortensen i stary chevrolet bel-air, którym gang się porusza....

Dodałabym jeszcze nieopuszczające ust cygaro Egona :D

Bardzo mi się podobała relacja Egon - Yvonne. Jako jedyna w tym gangu się go nie bała i "waliła" do niego prosto z mostu. A on też, niby taki mocny w gębie, ale kiedy Yvonne zaczyna mówić o obowiązkach męża względem domu to nawet Egon milknie ;D Jego wzrok jest wtedy bezcenny. No i rzecz jasna musi przerwać omawianie kolejnego planu wielkiego skoku.
Ale łasa na kasę zawsze była - najlepsze było zgłoszenie na policji kradzieży pieniędzy, które najpierw ukradł gang Olsena ;D
Albo  warunki stawianie Egonowi, który próbuje namówić kompanów na kolejny skok:
" Po pierwsze musimy odzyskać pieniądze nie później niż wtedy i wtedy...po drugie, jeśli coś pójdzie nie tak -  a pewnie pójdzie - wina jest tylko twoja i jak zwykle ty idziesz do więzienia sam ;D po trzecie musisz namówić mojego syna, żeby się ostrzygł, bo mnie nie chce słuchać ;D"

Jean, czy ja zawsze muszę mieć te same gusta co Ty??!!!  <pompony>

Nie musisz, ale istnieje duże prawdopodobieństwo że i tak będziesz miał  <hahaha>

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 14, 2012, 06:33:19 »
Cytuj
Do tego obowiązkowe sejfy Franza Jegera z Berlina, zrezygnowany inspektor Mortensen i stary chevrolet bel-air, którym gang się porusza....

Dodałabym jeszcze nieopuszczające ust cygaro Egona :D
No..... rzekłbym, że "cygaro" to może za dużo powiedziane. Raczej przeżuty do granic możliwości ogryzek czegoś co kiedyś być może tym cygarem było.

Cytuj
Bardzo mi się podobała relacja Egon - Yvonne. Jako jedyna w tym gangu się go nie bała i "waliła" do niego prosto z mostu. A on też, niby taki mocny w gębie, ale kiedy Yvonne zaczyna mówić o obowiązkach męża względem domu to nawet Egon milknie ;D Jego wzrok jest wtedy bezcenny. No i rzecz jasna musi przerwać omawianie kolejnego planu wielkiego skoku.
Ale Egon też czasem potrafi ją podejść. A pamiętasz - w jednym z odcinków gdy Egon jak zwykle wyszedł z pudła i jak zwykle siedzieli w domu u Kjelda omawiając przy piwku nowy plan. Yvonne zaczęła zrzędzić, że są nieudacznikami - na co Egon "masz rację, sam nie wiem po co się z nimi zadaję" - wtedy Yvonne nagle poparła Egona i nakazała Kjedowi, żeby go słuchał we wszystkim bo ten ma nowy plan.
Nie no - to jest super. Chyba sobie dziś coś obejrzę z "Olsena".
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 14, 2012, 09:34:03 »
Cytuj
Ale Egon też czasem potrafi ją podejść. A pamiętasz - w jednym z odcinków gdy Egon jak zwykle wyszedł z pudła i jak zwykle siedzieli w domu u Kjelda omawiając przy piwku nowy plan. Yvonne zaczęła zrzędzić, że są nieudacznikami - na co Egon "masz rację, sam nie wiem po co się z nimi zadaję" - wtedy Yvonne nagle poparła Egona i nakazała Kjedowi, żeby go słuchał we wszystkim bo ten ma nowy plan.

Oboje mieli silne charaktery, ale moim zdaniem to od Yvonne częściej zależało to, czy Egon będzie miał kompanów do następnego napadu czy nie. Czasami ustąpił on, pomagał zmywać naczynia i tym podobne, czasami ona go w czymś poparła. Zawsze mówiła, że Egon tylko sprowadza wszystkich na złą drogę, ale kiedy ten postanowił się resocjalizować  i pójść do uczciwej pracy to też zadowolona nie była. Dopiero jak Klejd zaczął zarabiać a ona zaczęła kupować sprzęty domowe,  zmieniła zdanie, na chwilę :D Klejd miał rachunki w innych miejscach i nie da się uczciwie na wszystko zarobić. Nie pozostaje nic innego jak zrobić skok :D

Proponuję zrobić powtórkę. Tyle że ja nie mam na płytach, nie mam nigdzie. Chyba że znajdę gdzieś w sieci. I będzie o czym gadać :D

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:30:33 »
Ja mam wszystkie odcinki na płytach. Nie pytaj skąd ;)
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:22:40 »
Nie pytam, ale chyba się domyślam :D
Ja miałam coś na kasetach VHS, ale raz że nie wiem gdzie są a dwa, że nośnik trafiło już dawno, choć słyszałam, ze teraz jest możliwość zgrania z taśmy na płytę.
Niemniej, na niezastąpionym YT co nieco znalazłam - więc będzie okazja do powtórek, bo tv, z tego co widzę, w najbliższym czasie nie uraczy nas już tą serią.
Proponuję zrobić solidną powtórkę (przynajmniej ja) i "Gangu" i "Żandarma" i potem wymienić się spostrzeżeniami ;D Mam już nawet pewien pomysł...ale o tym na czasie ;D

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:59:12 »

Proponuję zrobić solidną powtórkę (przynajmniej ja) i "Gangu" i "Żandarma" i potem wymienić się spostrzeżeniami ;D Mam już nawet pewien pomysł...ale o tym na czasie ;D
No ale to trzeba czasu :) W końcu "Gang...." ma 14 części, przynajmniej wersja duńska ta - jak dla mnie - najbardziej "kanoniczna".
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 14, 2012, 14:00:20 »

Proponuję zrobić solidną powtórkę (przynajmniej ja) i "Gangu" i "Żandarma" i potem wymienić się spostrzeżeniami ;D Mam już nawet pewien pomysł...ale o tym na czasie ;D
No ale to trzeba czasu :) W końcu "Gang...." ma 14 części, przynajmniej wersja duńska ta - jak dla mnie - najbardziej "kanoniczna".

Dlatego napisałam, że na czasie. Wiadomo przecież, że nikt się teraz nie zamknie i nie będzie robił maratonu, bo są inne rzeczy do zrobienia. Na spokojnie :) Dla mnie to będzie super okazja, by dzieci zaznajomić, choć już niektóre części widziały :P

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy które nigdy nam się nie znudzą
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 27, 2012, 17:56:37 »
Nigdy w życiu! to jest film, który zdecydowanie nigdy się nie znudzi! ;D
Nie potrafię powiedzieć ile razy już to widziałam, uwierzcie, że baaardzo dużo. Uwielbiam Stenkę! <zauroczony> Z resztą, czy jest ktoś kto jej nie uwielbia?  <jezyk> Żeby było jeszcze lepiej - Żmijewski! Ależ on jest przystojny w tym filmie!  <serduszko> No i Frycz..  <serduszko> Czego chcieć więcej?  <tancze>
Niby zwykła komedia romantyczna, ale jest inna niż wszystkie. Jak dla mnie, najlepsza polska komedia romantyczna.
Stenka świetnie odegrała swoją rolę. Idealnie. Judytę kupuję w całości!  <zakochany>


Judyta, nie dramatyzuj! Ja zawsze wiedziałem, że jesteś niestabilna emocjonalnie.  :hahaha:

Ojciec Judyty: Judyta?
J: Nie.
O.J.: Co się wygłupiasz? Przecież słyszę, że to Ty!
J: To po co pytasz?


Judyta do Tomasza: Ale Kotku..
Tomasz: Nie znoszę jak się do mnie mówi Kotku!


Po rozwodzie
Jola do T.: Nie mówiłeś jej jakby o niczym, Kotku?
Judyta: Kotku?
Tomasz: Zależy kto mówi.



Judyta: Ale tak całować nie powinien!
Ula: Masz rację nie powinien, zadzwoń do niego i mu to powiedz.
J: Zwariowałaś?!
U: Masz rację, ja do niego zadzwonię, w końcu jesteśmy przyjaciółkami.
J: Mowy nie ma!



Naczelny: Chciałbym, żeby napisała Pani coś o seksie. Poważny, analityczny artykuł
Judyta: Na kiedy?
N: Na jutro
J: Jutro nie mogę, mam rozwód
N: Czyj?
J: Swój
N: W takim razie przepraszam. Odwołuję propozycje.



Musiałam ;D teksty pisane z pamięci, więc mogą się różnić, ale sens zachowany ;D