Autor Wątek: Warto posłuchać  (Przeczytany 48035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Warto posłuchać
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 01, 2015, 12:29:44 »
Zastanawiam się czy już czasem nie dawałam tej propozycji (tyle wpisów tutaj popełniłam i masę rzeczy słucham enty raz, że mogłam się pogubić <jezyk>)). Jednak dobrej muzyki nigdy dość, więc zapodaję, co następuje i jak często u mnie bywa będzie to powrót do przeszłości ;D

Legendarny poeta, twórca tekstów hitowych utworów bluesrockowych - Bogdan Loebl, legendarny muzyk bluesrockowy - Tadeusz Nalepa, legendarna wokalistka o niezwykłym wokalu - Mira Kubasińska, czyli jeden z kawałków legendarnej grupy bluesrockowej - Breakout.


Utwór z albumu "Mira" - uwielbiam ten krążek.

I coś nie naszego (tego chyba nie dawałam <mysli>)

Chuck Berry - twórca "kaczego chodu", wirtuoz gitary plus jeden z najlepszych utworów na ten instrument.

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Warto posłuchać
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 10, 2016, 22:12:22 »
Powrót na forum inauguruję dwiema moimi pasjami, czyli muzyką i książką. Z filmem ostatnio mniej mi po drodze, ale i do tej kategorii zajrzę od czasu do czasu <tak>

Czego warto posłuchać wg mnie na początek?  <mysli>
Może czegoś takiego, że jak tego słucham to unoszę się gdzieś w pozaziemski byt... Historia pewnej miłości. Dwa piękne głosy, dwa pokolenia a w tle tylko bębny.
Cesaria Evora i Tania Libertad "Historia de un Amor"

https://www.youtube.com/watch?v=19OYZj2jn4g

Z winylowej fonoteki mojej drugiej połówki, która lubuje się w gromadzeniu takich skarbów. Z czego i ja od czasu do czasu korzystam (nasze muzyczne gusta nie zawsze się pokrywają:)).
Jeden z najczęściej słuchanych zespołów w okresie wojny wietnamskiej (i nie tylko wtedy) - Creedence Clearwater Revival.

Hit „Have You Ever Seen the Rain?"

https://www.youtube.com/watch?v=g4flAZEgtjs

oraz cover Jaya Hawkinsa "I Put a Spell on You"

https://www.youtube.com/watch?v=xeXqtzusIU0

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Warto posłuchać
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 22, 2016, 23:00:13 »
Wielki powrót! Wielki - bo bardzo udany, nie tylko w kontekście poniższego utworu, ale przede wszystkim całej płyty.

Zdzisława Sośnicka "Tańcz choćby płonął świat" a w bonusie świetny klip - "taniec z życiem" jak określiła go sama pani Sośnicka.


Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski