Autor Wątek: Filmy, które warto/nie warto polecić  (Przeczytany 69482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Filmy, które warto/nie warto polecić
« dnia: Maj 25, 2012, 00:06:01 »
Zapraszam do relacjonowania jakichś szczególnie zapadających w pamięć pozycji - co Was urzekło, zdenerwowało, może rozbawiło? Ogólnie mówiąc, można w tym wątku skomentować każdy obejrzany przez siebie film. Proponuję jednak, by były to wypowiedzi dłuższe niż tylko "Super, polecam!" albo "Beznadzieja, nie oglądajcie tego!"... Włóżmy odrobinę wysiłku w tworzenie tego wątku! ;)
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2012, 00:10:10 »
Film swego czasu był okrzyczany, miał być fajny ? i był! Świetnie opowiedziana historia? Aleksandra Hamkało z Antonim Pawlickim wyszli bardzo przekonująco? Film może nie nadaje się dla młodszych bo jest duuużo scen ociekających seksem, ale jednak moim zdaniem genialnie została przedstawiona historia toksycznego związku? I na samym końcu szkoda mi było tego Maćka, odniosłam wrażenie,  że bardzo kochał Emi, z kolei jej postępowania nie potrafię do końca zrozumieć? Najpierw była z Maćkiem, potem z tym Kudłaczem czy jak mu tam i znowu polazła do Maćka, co ona miała rozdwojenie jaźni i nie wiedziała z kim chce być? Jednak mimo wszystko, mimo tylu scen nienadających się dla młodszej widowni, mimo zakończenia, którego nadal nie potrafię zrozumieć film wywarł na mnie przeogromne wrażenie! Nie ukrywam, ale po polskim filmie spodziewałam się czegoś dużo, dużo gorszego, a tutaj takie miłe zaskoczenie. Producenci i scenarzyści pokazali, że w Polsce jednak można tworzyć ciekawe film z super obsadą, szkoda tylko, że to tak rzadko się zdarza. Ale gorąco polecam! :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 00:10:42 »
Bardzo dobry...i mocny film, odważny a jednocześnie przybijający. "Big love" to współczesny film o współczesnej miłości. Niezdrowej, zachłannej mającej swój początek w erotycznej fascynacji. Wydaje mi się, że najpierw ona była bardziej zaangażowana uczuciowo a on traktował ja jak maszynkę do zaspokajania popędu, wprowadzając ją - tak młodą osobę w sposób brutalny w tak delikatny świat a potem jemu zaczęło bardziej zależeć na uczuciu, za to ona szukała już nowych wrażeń. Najpierw było mi szkoda jej, potem jego. Ten film powinien być przestrogą właściwie, bo młodzi ludzie dzisiaj myślą różne pojęcia ze sobą. Ale film gorąco polecam.
Podobnie jak "Różę", którą uważam za najlepszy tegoroczny film ;)

Zołza;)

  • Gość
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 11:07:09 »
Ostatnio byłam w kinie na "Nietykalnych" ("Intouchables") z 2011 r.- francuski film w reżyserii Oliviera Nakache. Z czystym sumieniem mogę go polecić nawet tym, którzy za ambitnym kinem nie przepadają. Wprawdzie brak jest efektownych wybuchów i innych efektów specjalnych, ale film niesie za sobą coś więcej- treść, która trafia gdzieś w głąb i, o dziwo, świetną rozrywkę. Wydawałoby się, że historia sparaliżowanego, chorego faceta, milionera, który młodość ma już za sobą i jest raczej stonowanym gościem będzie nudzić i powodować to niezbyt przyjemne uczucie współczucia i przybicia, które wybierając się do kina chcemy raczej wyeliminować- przecież idziemy się rozerwać a nie "dobijać", prawda? Nic bardziej mylnego! Postać chłystka, czarnoskórego chłopaka z wyrokiem na karku, który pojawia się w domu owego milionera tylko dlatego, żeby uzyskać potwierdzenie, że "starał" się o pracę co dałoby mu prawo do pomocy socjalnej. nieoczekiwanie zostaje zatrudniony. Różnice między Panami są ogromne- nie tylko jeśli chodzi o status materialny, ale również o cechy charakteru, podejście do życia. Z czasem jednak (po wielu zabawnych sytuacjach) rodzi się między nimi przyjaźń, która obu bohaterom w efekcie przyniesie wiele dobrego i odmieni ich życie. Razem stają się nietykalni... dają sobie siłę. Fakt, że film oparty na faktach dodaje mu jeszcze siły i efektywności- dał mi sporo do myślenia. Nie jest jednak w swoim charakterze ciężki- często jest wręcz niezwykle zabawny.
Krótkim słowem podsumowania- zabawny, lekki film przemycający wartości... Dawno nie miałam przyjemności cieszyć oka takim dziełem. Naprawdę gorąco polecam! Tym bardziej, że obecnie w kinach lecą same śmieci... :/

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 11:57:31 »
Oj, na temat "Nietykalnych" słyszałam same dobre rzeczy. Siostra i szwagier byli ostatnio. Ciekawe tylko czy będą jeszcze to grali zanim ja się wybiorę. Ale co tam, najwyzej obejrzę potem na płycie.
W tym roku byłam w kinie pięć razy...tylko :( Mupety, W ciemności, Big love i Róża - dwa razy i poszłabym jeszcze raz, tak mi się film podobał :)

Offline Little Anne

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 121
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2012, 18:17:04 »
"Skazany na bluesa"
Uwielbiam! Tomasz Kot świetnie wcielił się w rolę Ryśka Riedla. Podoba mi się również to, że na samym początku widz wprowadzony jest w czas młodzieńczych lat bohatera, jego kłótni z ojcem i mimo wszystko kochającej go matki. Później patrzymy na głównego bohatera z perspektywy jego własnej rodziny, żony i dzieci, które starają się być przy chorym ojcu, niszczącym się na własne życzenie. Pozwala widzom spojrzeć na bohatera z boku, tak jakby z dwóch perspektyw. [/font]Do jednego z najdobitniejszych momentów filmu można zaliczyć scenę, w której syn w łazience znajduje ojca pod wpływem narkotyków. Sprawia to, że do odbiorców bez ogródek dociera konsekwencja uzależnienia w rodzinie. Bliscy wokalisty, żona i dzieci są przedstawione, jako elementy drugorzędne w jego życiu, za narkotykami i muzyką. Jest to dom, w którym więź miłości, ciepła i szczęścia jest bardzo wątła. [/font]

"Wielka włóczęga" (ogólnie wszystkie filmy z Louisem de Fun?s).
Świetny Louis de Fun?s! Jeden z najlepszych z jego udziałem. Uwielbiam fabułę, komizm i oczywiście grę aktorską. Louis de Fun?s jets jednym z moich ulubionych aktorów.

Goście, goście
Przedstawienie wątku o tematyce historycznej w sposób komiczny... Bardzo lubię ten film. Może wpływ na moje odczucia na temat tego filmu miała obsada, a w zasadzie Jean Reno. Uwielbiam jego grę aktorską. Najbardziej w całym filmie podoba mi się scena kąpieli :hahaha: Wyglądało to dość komicznie, dla ludzi żyjących w naszych czasach.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2012, 17:57:24 »
"Jestem na tak" - film z Jimem Carrey'em... Nie wiem do końca jak sklasyfikować - czy jako komedię, czy film obyczajowy.
Była śmieszna, momentami poważna, ale pokazująca jak małe, pozornie nic nie znaczące rzeczy mogą zmienić życie.
Carl jest po rozwodzie, pracuje w banku, żyje bo musi, ale w ogóle nie cieszy się życiem. Niespodziewanie wpada na kolegę, który zabiera go na spotkanie z "ludźmi na tak". Tam ktoś w rodzaju guru zawiera z Carlem pakt - na każdą propozycję ma odpowiadać tak, nie odmawiać.
Fajny, wciągający film, miłość - warto obejrzeć ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2012, 18:06:16 »

Fabuła filmu toczy się w osłoniętym przez góry miasteczku Nome na Alasce,
które bardzo często nawiedzane jest przez agentów FBI, badających tajemnicze zniknięcia.
Ofiarą takiego właśnie zniknięcia padła rodzina doktor psychologii Abigail Tyler,
która na co dzień zajmuje się leczeniem pacjentów cierpiących na bezsenność.
W trakcie terapii odkrywa, iż powodem ich stanu jest fakt, że obcowali z UFO.
Temat spotkań z kosmitami nie należy do najłatwiejszych i filmowcy muszą naprawdę nagimnastykować się, aby utrzymać widza w napięciu.
Pierwszą psycholożkę gra nieatrakcyjna Charlotte Milchard, a drugą Milla Jovovich.
Wraz z rozwojem fabuły pojawiają się zapisy spreparowanych porwań przez kosmitów,
w trakcie których ofiary posługując się językiem sumeryjskim, przekazują ważkie dla ludzkości treści.
Materiały te są tak samo niewiarygodne, jak i reżyserska wizja ofiar porwania.
Osunsanmi każe nam bowiem uwierzyć, iż jedynym efektem agresji przybyszów z gwiazd jest wytrzeszcz oczu i niezwykle wolna mowa.
Każda z postaci ma dziwne sny, otóż śni im się symboliczna, biała sowa o jednej porze w nocy tj. ok. 3:30.
Próbuje im pomóc znana psycholog, ale sprawy nabierają przełomu.
Film ten oparty jest na faktach z roku 2000.
Mamy archiwalne wstawki w filmie dla udokumentowania prawdziwości wydarzeń.
To nie fikcja, lecz coś, co naprawdę miało miejsce.
Jak najbardziej polecam!
Czwarty stopień - trailer (2009)

Offline stella

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2012, 00:19:23 »
'Przeczucie'
Film, który uwielbiam, czekałam ostatnio na niego aż do 00.45 (mimo, że miał się zacząć o 00.00- ale to przecież Polsat go puszczał...).

Przez pierwsze minuty filmu pokazana jest szczęśliwa rodzina. Mąż Jim (Julian McMahon) robi swojej żonie Lindzie (Sandra Bullock) niespodziankę i kupuję dla swojej rodziny (mają też dwie córeczki) dom. Wszystko jest ładnie, pięknie do momentu, gdy Linda dowiaduje się, że jej mąż zginął w wypadku samochodowym. Jest w szoku, ale następnego dnia wszystko wraca do normy i po tym jak Linda schodzi do kuchni widzi swojego męża popijającego kawę. Początkowo bohaterka sądzi, że to był tylko zły sen, lecz kolejnego dnia koszmar o tragicznej śmierci Jim'a się powtarza. Wizja Lindy zapoczątkuje serię wydarzeń przeczących logice czasu. Chcąc uratować swoją rodzinę, Linda rozpoczyna wyścig z czasem i losem, by pokonać przeznaczenie i uratować swojego męża.
W pierwszej części filmu panuje lekki chaos, ale później wszystkie fakty zaczynają się składać w całość.
Jak najbardziej polecam! smilie_girl_307

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2012, 16:34:39 »
W sumie nie widziałam żadnego z filmów, które tu przedstawiłyście, ale chyba się skuszę.  ;)

Życie jest piękne reż. Roberto Benigni



Film z roku 1997. W głównych rolach Roberto Benigni, Giorgio Cantarini i Nicoletta Braschi.

Komedia mówiąca o... holocauście. Tego w życiu bym się nie spodziewała.
Film opowiada o historii pół-Żyda, Guido, który przybywa do Toskanii i tam zakłada rodzinę. Kiedy przychodzi wojna, trafiają do obozu koncentracyjnego, w którym to Guido próbuje przekonać swojego małego syna, że przebywanie w obozie jest formą zabawy, a właściwie gry, w której trzeba zdobywać punkty. Jego dziecko mu wierzy i tak przeżywają wiele dni, razem, w obozie.

Historia może i wydaje się absurdalna albo jakaś niestosowna, ale pozwala inaczej spojrzeć na wszystkie te wydarzenia, które działy się podczas wojny.
Pomimo tego, że to trochę pomiędzy komedią, trochę pomiędzy dramatem, nie ma się odczucia, że coś tu nie pasuje w kontekście dotychczasowego postrzegania cierpienia ludzi w obozach koncentracyjnych.
Film pokazuje nam niepowtarzalną relację rodzicielską, w której to ojciec stara się chronić syna przed psychicznym załamaniem pokazując mu trudną, właściwie bardzo trudną sytuację, w inny sposób.

Fakt, że przez dobre pierwsze pół godziny (a może i więcej) filmu może nam się nieco nudzić, ale warto wytrwać do momentu, kiedy coś zaczyna się dziać.
Produkcja do tego, żeby się trochę pozastanawiać, porozmyślać. Mi osobiście film bardzo się spodobał, mogłam obejrzeć coś innego, w trochę innej formie.

Warto obejrzeć, ponieważ pozwala nam inaczej spojrzeć na Holocaust i nie tylko.
 ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2012, 16:48:42 wysłana przez Fiołek »

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2012, 15:33:15 »
O, Fiołek, przypomniałaś mi o tym filmie... :)

"Życie jest piękne" oglądałam dawno, może jak miałam 11 lat... Mimo, że nie wszystko dotarło do mnie wtedy tak, jak powinno, to film naprawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie i nadal chętnie do  niego powracam; do muzyki także. Sposób pokazania wojny, a w szczególności obozu koncentracyjnego, jest chyba nawet bardziej przytłaczający w tym właśnie filmie niż innych, pozornie bardziej okrutnych, ponieważ Benigni połączył elementy komediowe z wielką tragedią, co jeszcze bardziej uwidacznia makabrę tamtych wydarzeń. Najważniejszą bronią głównego bohatera jest dowcip, poczucie humoru i wyobraźnia - i to właśnie te cechy wytyczają drogę, która ma uratować jego syna. Guido jest niezwykłym człowiekiem, niepozbawionym silnej woli, co pomaga mu udawać grę w tak strasznym miejscu.
Wzruszająca opowieść o miłości, relacji ojca z synem...

Na uwagę zasługuje także muzyka:
http://www.youtube.com/watch?v=KrYHKn8d_w0&feature=related
a tu chyba bardziej znany utwór:
http://www.youtube.com/watch?v=myVtnPfZC3g&feature=related

Offline Fanta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • Cuando me enamoro <3
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2012, 16:16:59 »
' Z Przymusu' jedyny dramat, który wywarł na mnie ogromne wrażenie.

Anjika jest szczęśliwa ze swoim chłopakiem, niestety jej szczęście nie potrwało długo. Ojciec dziewczyny  postanowił wydać ją bogatego mężczyznę, który według niego zadba o jej szczęście. Bohaterka szuka pomocy u szofera. Mężczyzna chętnie pomaga dziewczynie w zamian za jeden stosunek seksualny. Anjika zakochuje się we wspólniku, następnie podczas kolejnego stosunku postanawia zabić największą miłość swojego życia.
'- Jestem w Tobie coraz bardziej zakochany
- Ja w Tobie też
- Dlaczego?
- Bo kiedy się zakocham, czas staje w miejscu'

Offline Kompaktowa

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 771
  • Płeć: Kobieta
    • Artistic Souls
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2012, 21:55:27 »
Tak durnego i obrzydliwego filmu jak "Martwa dziewczyna" jeszcze nie widziałam!
Nie polecam tego filmu całą sobą.
Jedno wielkie nieporozumienie, nie doszłam do końca, bo po prostu się nie dało...
Do dziś nie wiem co chcieli twórcy tego filmu przekazać widzom.
Jedynie co pokazali, to płytkość oraz ochydę w scenariuszu. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 20:04:08 wysłana przez Kompaktowa »

Offline Fiołek

  • VolleyGirl
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
    • Volley Flash
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2012, 15:31:33 »
Sposób pokazania wojny, a w szczególności obozu koncentracyjnego, jest chyba nawet bardziej przytłaczający w tym właśnie filmie niż innych, pozornie bardziej okrutnych, ponieważ Benigni połączył elementy komediowe z wielką tragedią, co jeszcze bardziej uwidacznia makabrę tamtych wydarzeń. Najważniejszą bronią głównego bohatera jest dowcip, poczucie humoru i wyobraźnia - i to właśnie te cechy wytyczają drogę, która ma uratować jego syna. Guido jest niezwykłym człowiekiem, niepozbawionym silnej woli, co pomaga mu udawać grę w tak strasznym miejscu.
Wzruszająca opowieść o miłości, relacji ojca z synem...

Avant, przepięknie opisałaś ten film. Naprawdę. Ja też tak chciałam, ale mi nie wyszło.  ;D

Benigni naprawdę jest osobą utalentowaną, dobrze wyreżyserowany i świetnie zagrany film. Jakoś wcześniej się z nim nie spotkałam jako z reżyserem czy aktorem, ale po tej produkcji zdobył moje uznanie i sympatię.
Główny bohater, Guido, to osoba nieprzeciętna, która robi wszystko, aby uratować swojego syna, aby mały nie załamał się psychicznie.
I jego: Buon Giorno, Principessa!

Co do muzyki to też została wręcz idealnie dobrana. Obie melodie uwielbiam i lubię sobie czasami posłuchać.  :)

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2012, 16:31:31 »
I jego: Buon Giorno, Principessa!
Piękne!

Lubię ten film, mimo że jakoś tak filmy wojenne już trochę mi się znudziły... Wiadomo, nadal mnie poruszają, ale jest ich tak wiele i niektóre bardzo podobne (a przynajmniej poszczególne motywy)...
Może to dlatego, że ostatnio dość dużo tego typu filmów miałam okazję oglądać - chwilowe przesycenie. ;)