Autor Wątek: Przeboje opolskich i sopockich festiwali  (Przeczytany 25620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:03:38 »
Tak myślałam. Ale dziękuję  <serduszko>
Ja mam do nich, prawie wszystkich, słabość. Również uważam, że fajniejsza byłaby jakaś chronologia. Więc...jeśli wychodzą Golce, żeby zaśpiewać o strumyku to później mogą przecież wyjść jeszcze raz i zaśpiewać o ściernisku. Podobnie Natalka, najpierw piosenki mamy potem swoje, a nie jakiś groch z kapusta. W ogóle to wolałabym jedna piosenkę w całości niż taki misz masz kilku naraz.
Fajniejsze są chyba te wspomnienia, które goście uskuteczniają.

tak poza konkursem to...odkąd wycyfrowali telewizję to ja obraz, dźwięk i wszystko mam no strasznej jakości. A najczęściej to mam wiadomość: 'brak sygnału". Dziękuję.
Zwisa mi, bo właściwie mało oglądam tv, ale dzisiaj drażni szczególnie ;P

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:18:28 »
Więc...jeśli wychodzą Golce, żeby zaśpiewać o strumyku to później mogą przecież wyjść jeszcze raz i zaśpiewać o ściernisku. Podobnie Natalka, najpierw piosenki mamy potem swoje, a nie jakiś groch z kapusta. W ogóle to wolałabym jedna piosenkę w całości niż taki misz masz kilku naraz
No tak.. zwłaszcza, że takiej Alicji, czy Wodeckiego chciałoby się posłuchać, to nie.. po jednej piosence. A Golec, czy Kukulska... kilka. Przynajmniej ja wolałabym słuchać Majewskiej i Wodeckiego :)

Poza tym Halinka też jest nie w tym miejscu... Skaldowie... powinni pociągnąć takie klimaty - a nie nagle skoczyli do współczesności.

Koncert zanosił się nieźle, ale póki co jak dla mnie pół na pół :)

Bajor <3 Uwielbiam! Mam nadzieję, że też coś zaśpiewa.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:26:32 »
Koncert jest kijowy. Te wspomnienia gości, bardzo fajne...wprowadzają klimat, a potem wyjdzie jakaś współczesna gwiazda i czar pryska.
Poza tym, Kajah, Halinkę itd. będę miała okazję na pewno jeszcze raz zobaczyć i usłyszeć - starszą gwardię już nie bardzo i wcale nie chodzi mi o wiek i możliwość śmierci, ale oni w ogóle się nie pokazują, albo inaczej, ich nie pokazują.
Współczesne scenografie to już w ogóle niewypał ::) Forma a treści zero. I jeszcze Kupicha na dokładkę ::)

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:32:00 »
Feel? Seriously? :(

Naprawdę lepiej posłuchać Feela niż Bajora?

Mam nadzieję, że Michał jednak pojawi się na scenie... Ale ta mieszanka mi się nie podoba. Za to ładnie plusują archiwalne kawałki i jednak ci, którzy tworzyli muzykę kiedyś... Normalnie nic nie mam do Haliny, Kayah też mi nie przeszkadza... ale no... :(

Post Merge: Czerwiec 16, 2013, 21:33:55
Poza tym nie wolno ruszać "Jolki", kiedy się nie potrafi śpiewać... :(

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:41:07 »
Andrzejczak jeszcze żyje, prawda?
Może nie dał zaprosić?... <slucha>
Kupicha jest rozwalający ::)
Za to występ Natalii Niemen i piosenka śpiewana z ojcem to coś cudownego. Piękny głos, aczkolwiek trzeba aż tak go eksponować? :D

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:43:04 »
Koncert jest kijowy. Te wspomnienia gości, bardzo fajne...wprowadzają klimat, a potem wyjdzie jakaś współczesna gwiazda i czar pryska.
Dokładnie.
I jeśli ta współczesna gwiazda śpiewa to wolałabym, aby tym razem, w tych okolicznościach zrobiła to bez własnego wkładu twórczego. Żeby to przypominało trochę oryginał. Wiemy, że niektórych gwiazd z tamtych lat nie ma w Opolu, więc przynajmniej przebój powinien ich przypominać.

I zastanawiam się dlaczego wśród zaproszonych gości nie ma Młynarskiego, który był mocno z festiwalami związany i poprzez wykonywanie piosenek i poprzez teksty?
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:44:21 »
Ło Matko !!! Natalia Niemen plus wdowa po śp Czesławie... <flaga>
Co to miało być ? Bo jak dla mnie, to nachalne promowanie córeczki przez matkę, ale kudy im do oryginału!!!
Lepiej byłoby odtworzyć oryginalne festiwalowe nagranie i w ten sposób oddać hołd artyście, niż oglądać i słuchać "popisów" wokalnych jego potomka, niestety nie zawsze jabłko pada niedaleko od ...
Owszem, głos p. Natalia ma, ale mnie ten występ się nie podobał.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:48:52 »
Ale zrobiła to lepiej niż zrobiłby to Kupicha np, czy też inny artysta :P Takie jest moje zdanie. Natalka też Annie jednak nie dorównuje  a jej piosenki śpiewa. na podobnej zasadzie zaśpiewał a też jedną piosenką z mamą.
za to Irena Santor to chodząca klasa. Wreszcie spokój na tej scenie, nawet jakaś orkiestra tam jest co dało się dopiero teraz zauważyć ::)

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:49:31 »
Co to miało być ? Bo jak dla mnie, to nachalne promowanie córeczki przez matkę, ale kudy im do oryginału!!!
A mnie się podobało to wykonanie. Bardzo fajnie zrobione! Jeden z najlepszych momentów całego koncertu.

I zastanawiam się dlaczego wśród zaproszonych gości nie ma Młynarskiego, który był mocno z festiwalami związany i poprzez wykonywanie piosenek i poprzez teksty?
Albo nie mógł, albo nie chciał, albo go nie zaprosili... :D
Nie no, jasne, rozumiem, że to musi być przekrój przez całe 50 lat, ale... na scenie siedzi tylu cudownych wokalistów, a tak ciężko usłyszeć jakąś perełkę... Zresztą, z tych współczesnych też są wybitniejsi i lepsi niż Golcowie... :P

Za to pani Irena Santor... <3 Cudownie! Fenomenalna jest :)


Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2013, 22:08:44 »
Cytuj
Nie no, jasne, rozumiem, że to musi być przekrój przez całe 50 lat, ale... na scenie siedzi tylu cudownych wokalistów, a tak ciężko usłyszeć jakąś perełkę... Zresztą, z tych współczesnych też są wybitniejsi i lepsi niż Golcowie...
Dokładnie. Ale na szczęście był Dąbrowski, Kombi i jeszcze raz wyszła Majewska  <serduszko> i zaśpiewała pięknie cała piosenkę i w dodatku bez wkładu własnego do własnej piosenki (mam nadzieję, że każdy rozumie o co mi chodzi). Od razu mi się humor poprawił.   Nie na długo... :o Ale zawsze.
Widział ktoś Geppert, tak w ogóle wśród gości?

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2013, 22:15:36 »
Widział ktoś Geppert, tak w ogóle wśród gości?
Nie widziałam jej, ale bardzo chciałabym, żeby coś zaśpiewała. Bardzo, bardzo...

Dokładnie. Ale na szczęście był Dąbrowski, Kombi i jeszcze raz wyszła Majewska  <serduszko> i zaśpiewała pięknie cała piosenkę i w dodatku bez wkładu własnego do własnej piosenki (mam nadzieję, że każdy rozumie o co mi chodzi). Od razu mi się humor poprawił.   Nie na długo... :o Ale zawsze.
A teraz wyszedł Bajor... z moją najukochańszą jego piosenką (bo o mnie! "Memu ciału wystarczy 36.6, mojej duszy potrzeba znacznie więcej... wsłuchaj się w duszy mojej prośby natarczywe..." <3).

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2013, 22:21:57 »
Może się jeszcze przeproszę z tym koncertem...bo coś nabiera rumienców <rumieniec>
Wyjaśni mi ktoś co to za pani śpiewa piosenkę Krajewskiego, bo ja, dzięki cyfryzacji, nie dosłyszałam oczywiście :P
El, Połomski śpiewa erotyk o którym mówiłaś kiedyś i jest w  swoim żywiole <serduszko>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2013, 22:31:59 »
No proszę, jest i wspomniany przeze mnie kilka postów wyżej Połomski z piosenką "Daj".
Zwróciliście jaką idealną dykcję mają ci starsi wykonawcy. Bajor jest tu mistrzem nad mistrze. Ale i właśnie Połomski, Majewska, Santor...
Tu każdą końcówkę słychać wyraźnie, każde "szcz", każde "ść".

A publiczność jest wobec dawnych (a właściwie pięknie błyszczących do dziś) gwiazd fenomenalna!
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2013, 22:32:59 »
Aga Zaryan śpiewała Krajewskiego :)

Połomski to w ogóle jest w swoim żywiole :) Świetny występ!

Tak!! Zgadzam się, co do publiczności. I nawet moja koleżanka po jednych owacjach spytała, jakim cudem nagrody dostają Golcowie i inne 'gwiazdy', jeśli publiczność potrafi docenić to, co naprawdę dobre i wartościowe :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Przeboje opolskich festiwali
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 16, 2013, 22:41:20 »
Aż trudno uwierzyć, że pan Jerzy kończy w tym roku 80 lat. Jak On się rusza, jak młodzieniaszek na tej scenie...ale chyba takie momenty trzymają go przy życiu. Jemu chyba trudno było się pogodzić ze zmianami zachodzącymi w repertuarze festiwali opolskich - najpierw, że nie estrada a rock...a teraz to już nic wielkie.  :P

A jeśli chodzi o dykcję to zgadzam się i to jest piękne, tylko skąd taka maja i dlaczego współcześni artyści tego nie potrafią?
Brawa dla Korcza!!!