Autor Wątek: Bohaterowie z Leśnej Góry  (Przeczytany 12216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Bohaterowie z Leśnej Góry
« dnia: Sierpień 27, 2012, 00:30:37 »
O wszystkich bohaterach, odgrywających ważną rolę w serialu. Zarówno o tej "starej" załodze jak i tej obecnej, zupełnie odnowionej. Kogo lubicie najbardziej, kogo najmniej, a kogo Wam brakuje?

Ja przyznam szczerze, że bardzo lubię obecnych bohaterów. Choć jak przypomnę sobie o Zosi, Edycie, Pawicy (on się w ogóle jeszcze pojawia?), Monice, Bożence, całej rodzinie Burskich, Walickich- to też wspominam ich wszystkich bardzo miło, z lekkim sentymentem nawet, bo kiedyś częściej śledziłam ten serial. Co by jednak nie powiedzieć- brawa dla scenarzystów, że odważyli się na taki krok, jakim była stopniowa "wymiana" głównych bohaterów na nowszy model, bo wyszło to serialowi na dobre ;) Ośmielę się nawet stwierdzić, że dzięki temu "Na dobre i na złe" zyskało nowe (lepsze?) życie.

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2012, 15:25:01 »
Oj NDiNZ nie zyskało lepszego życia dzięki nowym aktorom, jedynie świeżą krew, a to jednak nie to samo.
Kiedyś NDiNZ było synonimem szpitala marzeń, gdzie chciał trafić każdy pacjent, a lekarze leczyli nie tylko problemy zdrowotne pacjentów ale i osobiste, często angażowali się w pomoc pacjentom (np. Zosia, po której interwencji pewna rodzina adoptowała dwójkę dzieci...), był to szpital nie znający biedy, problemów finansowych. Również i przesłanie było inne - dawniej szpital był tłem dla losów głównych bohaterów, jego nadrzędnym przesłaniem była lojalność i wierność drugiej osobie, na drugim miejscu były rzeczy takie jak pieniądze, czy myślenie o sobie. Inteligentniej były pisane role - Witek jako gbur i cham był o wiele lepszy jak ten słodki do bólu tatuś. Dziś serial ten nie może szczycić się mianem szpitala marzeń, raczej szpitala, w którym króluje chamstwo (Sambor), faworyzowanie podwładnych i przymykanie oczu na ich błędy, kłamstwo by tylko zdobyć kasę (Falkowicz), protekcja (choć to było już widoczne w starych odcinkach), propagowanie zaniedbywania życia rodzinnego kosztem życia zawodowego, ew. kłopoty nie są żadną karą (Sambor, który dzięki protekcji Niny odzyskał prawa do Krzysia), kariera za kasę i skrzydła silniejszych od siebie (Falkowicz, Nina). Serial obecnie ma moralność zwykłej panny spod latarni i nie powinien być wzorcem dla młodzieży. Kondracka do reszty zarżnęła starych bohaterów, nie kończąc godnie ich wątków, a uważam, że Zosia, Kuba, Bożenka, Pawica, Monika nawet jak musieli odejść bo taki plan mieli scenarzyści zasłużyli sobie na to by się w jakiś klasowy sposób pożegnać z serialem, a nie jak Zosia i Kuba wyjazdem do Berlina, Bożenka dyscyplinarką, Pawica ucieczką do Afganistanu, Moniki w ogóle nie ma i nikt nie wyjaśnił nam przyczyn jej znikniecia.

Offline Skorpionica

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 774
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:15:06 »
To już nie to samo "Na dobre", jednak nie jest znowu takie katasrtofalne. Ciągłe oglądanie starych aktorów znudziłoby się naprawdę szybko, jednak prawdą jest, że wątki pokończone zostały na 'odwal się'.
Właśnie od pewnego momentu zeszłego sezonu zastanawiałam sie gdzie jest Monika. Bardzo lubiłam tę postać. Podchody Jędrasa, 'skromne' chwalenie go przez Zyberta, chwila sielanki i co??? A ta postać była troszkę inna, więc fajnie się ją oglądało. A tu ni z gruchy, ni z pietruchy Monika zniknęła. Z Pawicą było tak samo-to już kompleta katastrofa ten Afganistan. Co się stało z Orlicką? Kolejna wartościowa postać z serialu.

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:21:26 »
Nie oglądałam starego 'Na dobre i na złe', kojarzę kto tam grał, ale nigdy nie oglądałam tego serialu regularnie. Zmieniło się to dopiero w trakcie ostatniego sezonu.
Podoba mi się obsada. Lubię Bukowskiego, Kamilę Baar czy Żebrowskiego - mówię o aktorach, nie postaciach przez nich granych ;)
Większość aktorów z nowej obsady znam jedynie z tego serialu, co nie zmienia faktu, że ich gra mi się podoba.

Hana, to jest postać, którą darzę największą sympatią, równie taką samą sympatią darzę Piotra ;D
Wiki, Przemek, Sambor to postacie dzięki którym zaczęłam oglądać serial.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2012, 09:50:26 »
Wiesz co Alden...a ja to kojarzę tak: kiedyś NDiNZ było super, sama bardzo chętnie oglądałam, lubiłam wszystkich bohaterów (choć szczególnie Edytę i Walickich) i zgodzę się z tym, że spora część wątków została zakończona w beznadziejny sposób albo nie zakończona wcale. Jednak nadal uważam, że ta zmiana bohaterów zrobiła serialowi, że tak powiem, dobrze :D bo porównując chociażby z MjM: tam od 11 lat patrzy się na tych samych bohaterów, tych samych aktorów, którym już się nawet nie chce za bardzo grać, teraz masowo odchodzą i scenarzyści muszą szybko wymyślać jak ich zgrabnie usunąć.
A NDiNZ po tej przemianie zyskuje nowych fanów, pomimo tego, że serial to niemłody. Zaobserwować można to chociażby na naszym forum: ile to osób zaczęło oglądać lub do oglądania powróciło, gdy pojawili się Wiki, Gawryło, Przemek, Agata, Nina? Bardzo dużo ;) Sama do nich należę. Oni podnieśli ten serial z upadku, do którego się zbliżał.

Przy czym są to fajne postaci i młodzi, zdolni aktorzy. Chociażby Katarzyna Dąbrowska (Wiki), bardzo ją dzięki temu serialowi polubiłam (i nie tylko ja, zyskała wielu, wielu fanów), bo to bardzo utalentowana postać ;)

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2012, 10:19:13 »
Uwielbiałam stare Ndinz, dzięki Zosi, Kubie, Bruno pokochałam ten serial! I teraz to już jest inny serial, może i pod tą samą nazwą, ale zmieniło się dosłownie wszystko, poczynając od aktorów, a kończąc na wnętrzach i podobnie jak Justek uważam, że ta zmiana wyszła na dobre! Dzięki nowym twarzom serial zyskuje większą ilość fanów co mnie bardzo cieszy, bo sama dzięki Hanie, Piotrowi, Wiki, Przemkowi powracam do regularnego oglądania!
Wątek Zosi i Kuby był filarem Ndinz, coś się skończyło i trzeba było stworzyć kolejny wątek, który godnie zastąpi Burskich, nie wiem czy wątek Hany i Piotra będzie drugim filarem serialu, ale z pewnością ich miłość zostanie bardzo fajnie ukazana. Swoją drogą uwielbiam tą aktorkę!  <serduszko>

Offline Aga

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Kobieta
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2012, 10:32:41 »
Cytuj
Pawicy (on się w ogóle jeszcze pojawia?)

Oj, Pawicy od dawna nie widziałam w tym serialu. A ja Wam powiem że wole to nowsze "Na dobre i na złe". Sama nie wiem czemu. Może dlatego że jest Wiki, Przemek o Sambor jeszcze został! Tak za bardzo nie podoba mi się ten cały ordynator chirurgii (?). Zapomniałam jak mu było... Ale, w tym serialu interesuje mnie wątek Hany.


Zapamiętaj jutra nie będzie...
Ewelina Lisowska!

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2012, 13:46:28 »
Pawica występował jeszcze w minionym sezonie, jego ostatnim odcinek to 462. Ordynator chirurgii to Falkowicz.

Zgoda, że nowi coś tam wnieśli, ale...teraz i tak ten serial nie bije takich rekordów oglądalności jak za czasów Kuby i Zosi, poza tym jeśli ktoś wierzy, że jakaś para godnie ich zastąpi to niech lepiej zacznie wierzyć w kosmitów, bo przy obecnym "talencie" scenarzystów NDiNZ nie ma na to szans.

Offline Little Anne

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 121
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2012, 17:38:54 »
Serial oglądam przez, bądź dzięki, rodzicom. Z dawnych czasów to bardzo lubiłam Walickich i swego czasu również Julkę (swoją drogą miała świetne włosy).

Przy czym są to fajne postaci i młodzi, zdolni aktorzy. Chociażby Katarzyna Dąbrowska (Wiki), bardzo ją dzięki temu serialowi polubiłam (i nie tylko ja, zyskała wielu, wielu fanów), bo to bardzo utalentowana postać ;)
Podpisuję się pod tym. Polubiłam Katarzynę Dąbrowską.
Brakuje mi Ruuda. W poprzednim sezonie, a najbardziej pod koniec, było go bardzo mało, prawie wcale. Uwielbiam to jak mówi "Bodzienka" :D Jest taki opanowany, że aż mu zazdroszczę. Chyba to jest jedyna taka postać w serialu. Jest jedyny w swoim rodzaju.

Offline Skorpionica

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 774
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2012, 19:51:24 »
Racja, postać z innego świata. Ja pamiętam scenę, kiedy z jakimś pacentem było źle i kontaktował się z kolega z Holandii i mówił po holendersku. Ah jak ja to przeżywałam(taak zgłupiałam :D )

Offline Marciocha

  • Pink Cadillac
  • *****
  • Wiadomości: 146
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2012, 23:19:59 »
Ja lubiłam stare NDiNZ, choć pamiętam, że bałam się oglądać, gdy lekarze robili operacje. Nie miałam nigdy słabości do do nikogo ze sławnego trio. Za dawnych czasów moimi ulubienicami były Agata, Monika i Edyta. Aktualnie moim numerem jeden, dla którego oglądam ten serial jest Wiki. Polubiłam ją od razu, lubiłam ją nawet wtedy, gdy spora część widzów za nią nie przepadała. Uwielbiam Kasię Dąbrowską i jej charyzmę. :)

Offline Karo

  • Margatoholiczka :D
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Główni bohaterowie w Leśnej Górze
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2012, 21:50:07 »
Pamiętam stare NDiNZ, a dokładnie to odcinki z zapomnianą już, ale bardzo lubianą postacią w serialu- Mariolką :D
Grała ją Agnieszka Dygant (dzisiaj Agata Przybysz w "Prawie Agaty") i uwielbiałam tą postać! Dawała dużo ciepła w serialu. Najpierw jako zwykła salowa, a potem właścicielka kliniki piękności. Szkoda, że zniknęła z serialu tak nagle i niespodziewanie. Nie skończyli jej wątku i teraz nie wiadomo co i jak tam z Mariolką i już się tego niestety nie dowiemy...

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Dawni bohaterowie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2012, 23:15:06 »
Na forum większość osób głównie NDiNZ kojarzy z Haną i Piotrem.

Zakładam jednak ten wątek aby starzy wyjadacze NDiNZ jak ja czy Jean i inni chętni mogli sobie porozmawiać o dawnych bohaterach takich jak Bruno, Pawica, Monika, Ela, Mikołaj, Agata Kwiecińska i powspominać czasy świetności serialu, kiedy bił on rekordy oglądalności

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dawni bohaterowie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2012, 08:14:41 »
Ha, jeśli za jakieś trzy lata znowu będą powtarzać serial od początku na "dwójce" to może pokuszę się o szersze wnioski. Zauważyłam, że jeśli ogląda się po latach te same sytuacje to odbiór ich nie musi być taki sam.
Kiedy oglądałam pierwszy raz to Brunon wydawał mi się egoistą od czasu spotykania się z Moniką i odmawiania jej prawa do dziecka. Wcześniej to piętnowałam Elżbietę, ze zdradziła takiego świetnego człowieka, oddanego lekarza, zmordowanego chirurga. Za drugim razem widziałam jego egoizm już wtedy. Służącą sobie zrobił. A jeszcze jak wystartował do niej z "pyskiem", kiedy się okazało, że jest w ciąży (ze Stasiem) to już w ogóle postawiłam na nim krzyżyk.
No owszem, miał tradycyjną rodzinę, chwali się, choć nie zawsze jest za co...ale chyba jego nimiecki pierwowzór był taki sam, więc nie dziwota <slucha>


Cytuj
Na forum większość osób głównie NDiNZ kojarzy z Haną i Piotrem.

Proponuję to jednak zapisać inaczej:
Na forum większość osób Kojarzy NDINZ głównie z Haną i Piotrem.

W przeciwnym razie trzeba znaleźć jakiś inny serial, który się z ta parą kojarzy. Drobna różnica, a jednak inne znaczenie ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2012, 18:41:44 wysłana przez Jean »

Offline Aga

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dawni bohaterowie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2013, 17:39:27 »
Tak oglądając stare odcinki serialu na kanale "TVP Seriale" ciąglę w myślach mam Elę i Bruna. Chciała bym żeby chociaż zawitali w nowej serii serialu chociaż tak na jeden odcinek ale, to raczej nie możliwe :( Ale, ten Kalarus był dziwny że za czynsz 3000 kazał im płacić! Ale, dyrektorem szpitala jest teraz Tretter i nadal będą płacić starą cenę za czysz. Agnieszka znalazła sobie starszego mężczyznę i Waliccy nie są z tego zadowoleni lecz dają radę jakoś i muszą się z tym pogodzić. A pamiętacie Mariolkę, Mareczka? Brakuje mi ich bardzo...


Zapamiętaj jutra nie będzie...
Ewelina Lisowska!