Autor Wątek: Ogólnie o serialu  (Przeczytany 38856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 23, 2014, 19:01:34 »
"scripted-docu" ? Ależ wszyscy pozazdrościli sukcesu Polsatowi :-) Chyba się takie produkcje robią coraz bardziej ambitne  <mysli>
I chyba jednak inaczej rozumiem pojęcie "spin - off" <mysli>
Ale powodzenia. Z pewnością zerknę na pierwszy odcinek :)

Offline Karisma

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:40:07 »
W tym artykule napisali, że ma to być "scripted-docu", jednak ja słyszałam, że to ma być normalny serial.
Jak będzie naprawdę, przekonamy się niebawem.
Ja również zamierzam obejrzeć pierwszy odcinek, aby samej się przekonać co to za twór wyszedł. Może będzie dobrze :)
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem",
trochę emocji w każdym "nic mnie to nie obchodzi" i trochę bólu w każdym "u mnie w porządku".

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:46:33 »
A skąd o tym słyszałaś? Od kogo?
Również wolałabym, żeby to był "normalny" serial...ale na fali wielkiej popularności wspomnianej formuły obawiam się, że w artykule może być ziarno prawdy i to pewnie już kiełkujące :)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:04:05 »
Ode mnie słyszała :P

Znaczy, bo to ma być docuscript..., ale główne postacie są aktorami zawodowymi, pacjenci nie. Niemniej podobno wyszło to bardzo fajnie, właśnie serialowo a nie paradocumentowo... No ale przekonamy się po premierze. Podobno to nie są drugie "Trudne sprawy" :P

Głównym bohaterem jest karetka z Leśnej Góry. Wreszcie sławetnemu autku dają pograć.  <smiech>
Do Leśnej Góry też będą zawożeni pacjenci, więc no to jest spin-off :D

Cytuj
Ależ wszyscy pozazdrościli sukcesu Polsatowi :-) Chyba się takie produkcje robią coraz bardziej ambitne 
Z tymi produkcjami doku script... nie tyle chodzi o zazdroszczenie komuś sukcesu, choć to na całym świecie bardzo upowszechniona forma, co o pieniądze. Taka realizacja jest kilka jak nie kilkanaście razy tańsza w produkcji niż serial taki normalny.
Jest kryzys (choć niektórzy ogłosili jego koniec) stacje ledwo przędą, więc tną koszty. Choć jak czasem spojrzę na Lekarzy TVNowskich i Szpital... to mam wrażenie, że poziomem są wyrównane... Wcale "Lekarze" nie są dużo lepsi :P

Też obejrzę pierwszy odcinek, bo niektóre te docuscripty są nawet niezłe. Przynajmniej te Amerykańskie :P
Lubię stację ID czasem pooglądać hehe. :D

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:43:57 »
Ok, bo teraz ja nie rozumiem  <bezradny> To akcja będzie przerywana wypowiedziami bohaterów czy nie?  <mysli>
Może słowo "zazdrość" powinnam była ująć w cudzysłów. Chodziło mi o to, że wszyscy tak najeżdżali na te formy polsatowskie a teraz wszyscy to robią, bo to modne i w dodatku tanie...
Trochę to dziwne według mnie, ale niczym się nie martwię, broń Boże, bo przecież mogę nie oglądać i nie narzekać.  ;D

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 24, 2014, 12:10:09 »
Może inaczej... co rozumiesz pod pojęciem spin-off ? :)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 24, 2014, 12:28:23 »
Nowy serial, w którym rozwijane są poboczne, drugoplanowe wątku serialu pierwszego, macierzystego. Najbardziej znany mi spin -off, na podstawie którego uczyłam się te gatunki rozróżniać to Dynastia Kolbych. Serial uzupełniał losy bohaterów Dynastii, jako że ów był o rodzinie Carringtonów. Oczywiście spon off zachowywał  chronologię zdarzeń znaną z serialu "macierzystego". No i spin off zachował formułę serialu obyczajowego czy też jak kto woli opery mydlanej w tym przypadku.
Rozumiem, że  w tym przypadku częścią wspólną ma być szpital leśnogórski i nawet fajnie byłoby od czasu do czasu zobaczyć pracującego tam lekarza, w sytuacji chociażby odbioru chorego z karetki, ale jeśli to ma być inna formuła to raczej chyba nie ma takiej możliwości.  <mysli>
Zmierzam znowu do swojego pytania, czy akcja serialu będzie przerywana wypowiedziami bohaterów? Czy ja mam rozumieć, że "SzpitaL" tvn-owski to spin - off "Lekarzy"?
Dla mnie wszystkie znane spin-offy miały podobną formułę jak "jednostki macierzyste" - dlatego nie potrafię zrozumieć tego przypadku.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 24, 2014, 12:51:08 »
Cytuj
Czy ja mam rozumieć, że "SzpitaL" tvn-owski to spin - off "Lekarzy"?

Nie, nie... zestawiłam tylko jako porównanie poziomem realizacji. Bo wg mnie "Lekarze" są beznadziejni niby zawodowi aktorzy a grają momentami tak samo jak ci "z ulicy". Poza tym scenariusz wcale nie lepszy niż w tym docu-skripcie.

Cytuj
Rozumiem, że  w tym przypadku częścią wspólną ma być szpital leśnogórski i nawet fajnie byłoby od czasu do czasu zobaczyć pracującego tam lekarza, w sytuacji chociażby odbioru chorego z karetki, ale jeśli to ma być inna formuła to raczej chyba nie ma takiej możliwości.  <mysli>

Spinnoff niekoniecznie musi dbać o chronologię wydarzeń. Chociaż fakt często rusza z pewnego momentu, ale rozwija wątek poboczny czyli np. nagle bohaterami głównymi staje się postać drugoplanowa. Czasem mogą pojawiać się bohaterowie, którzy poprzednio byli głównymi ale niekoniecznie.
Np. z Króla Lwa zrobiono spinoff czyli Timon i Pumba i oni mieli totalnie inne przygody, tam z tego co kojarzę, nie było Simby albo własnie pojawił się przelotem.
czy np. z Chirurgów zrobiono Prywatną Praktykę i czasem ktoś z GA się pojawiał lub Addie jechała do GA, ale to bardzo rzadko. Czasem też wspominano kogoś z GA w rozmowie.

I tu właśnie będzie tak, że tym elementem wspólnym jest Szpital w Leśnej Górze a głównym bohaterem załoga Karetki, która dotychczas przewijała się jako element którośplanowy...  pokazana chyba będzie też ta pierwsza pomoc na izbie przyjęć czy oddziale ratunkowym przed przyjściem lekarza, ale nie wiem dokładnie. Póki co nie przewiduje się wykorzystywania aktorów lekarzy z "Na dobre", ale kto wie..., może z czasem podobnie jak w Prywatnej Praktyce, będą się na chwilę pojawiać albo będą wspominani z nazwiska :P
Oni chyba bardziej na tych ratownikach i pielęgniarkach chcą się skupić.

Wiesz zależy też czy to wypali, czy przyjmie się... bo jeśli tak to wtedy będą mieć pole do popisu. Jeśli nie, to szkoda zachodu nakłaniać państwo aktorostwo by zagrali przez sekundę. :P


A co do tych wypowiedzi bohaterów, to dopytam pana i władcę, ale skoro doku to pewnie będą.

W sumie ciekawa jestem jak to będzie wyglądało. :P

Offline Alden

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 755
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 28, 2014, 15:03:48 »
Dziewczyny mam do was pytanie - ostatnie 2 tygodnie nie było NDiNZ, bo była piłka ręczna (chyba); czy jutro też go nie będzie? Stronie nadobre.pl nie ufam, bo wg niej miała być emisja w ubiegłą środę, a nie było (tak jak wg TeleTygodnia)

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 28, 2014, 17:50:32 »
Alden, jedynym sposobem jest zajrzeć do programu telewizyjnego w wersji internetowej (np. na WP) - tam jest zawsze aktualny program, no i z tego co widzę jest napisane, że jutro o godz. 20:40 będzie emitowany nowy odcinek NDiNZ.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 22, 2014, 09:23:53 »
Jeżeli chodzi o "Na sygnale" o czym rozmawiałyśmy z BlackTiger to muszę się z trym serialem przeprosić. Prawdziwy spin off historii o lekarzach z Leśnej Góry, co potwierdza coraz częściej pojawiający się Sambor. Nawet jeśli akcja przerywana jest wypowiedziami bohaterów to ma to miejsce bardzo rzadko (nie tak jak we wszelakich docu) i dotyczy sensownych rzeczy, na przykład wyjaśnieniu jakich skomplikowanych terminów medycznych cz istotnych rzeczy dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Bohaterowie się dadzą lubić. To, że grają  kształcenie aktorzy - od razu widać (wystarczą dwa odcinki "Trudnych spraw" i od razu można się tego naumieć :D).Czasami też zdarzają się inteligentne i dowcipne dialogi (trzystopniowa skala Banacha też była niezła). Bywają odcinki emocjonujące,  jak ten z wypadkiem  Wiktora.
Co prawda oglądają głownie gimnazjaliści, sądząc po komentarzach tu i ówdzie, ale jeśli coś im utkwi poza urodą Martyny to chyba będzie jakiś plus <mysli>
W każdym razie ja oglądam czasami.

PS. Nie sądzisz BlackTiger, że jeden z głównych bohaterów - Piotr, jest łudząco do kogoś podobny?:D

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 28, 2014, 18:39:54 »
Ja nie gimnazjalistka, ale oglądam. Podoba mi się, czasem bardziej niż jego "matka", czyli Ndinz.
Nic wydumanego na siłę, samo życie i na dodatek wartościowy edukacyjnie, są też emocje.
Teraz Banach po wypadku siedzi w dyspozytorni, a ekipa ratowników dostała szefa-intryganta, służbistę i ważniaka. Ważniejsze są dla niego przepisy niż życie ludzkie (coś na czasie), poza tym jeździ po Piotrze jak po starej kobyle, chyba chce go udupić, a Martyną i Adamem manipuluje.

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Ogólnie o serialu
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 29, 2014, 14:48:07 »
Chce się pozbyć Piotra, bo ten mu za bardzo pyskuje. A młodymi manipuluje, żeby się potem nie mogli  oburzyć, kiedy już "pozbycie się" nastąpi. Wstrętne. Wiktor w dyspozytorni, ale Piotr się właśnie "dzięki" temu wykazać, robią rzeczy, których nawet nie wolno mu robić. Odcinek z dziewczyną ukąszoną przez pszczołę był mega!
Swoją drogą, ciekawe kim jest dla Piotra Baśka? <mysli>