Autor Wątek: Quiz  (Przeczytany 39982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz
« Odpowiedź #270 dnia: Wrzesień 15, 2014, 20:31:36 »
Pan Kleks wymienił następujące składniki eliksiru młodości (nie pamiętam dokładnie tekstu, więc nucąc sobie pod nosem spisuję tylko to, co mi pamięć podpowiada ;D): rumianek, pokrzywa, bratek, borówki, sok z makówki, tymianek. A i tak się okazało, że sport i higiena nie ma sobie równych, gdy się chce zachować młodość ;D
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz
« Odpowiedź #271 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:36:21 »
Jakie zioła potrzebne są do sporządzenia eliksiru młodości, co zostało zapisane w jednym poradniku młodego zielarza?:-)

Kwiat rumianku
Liść pokrzywy
Ziele bratka
Pieprz prawdziwy
Pestki z dyni
I borówki
A do tego sok z makówki
Owoc głogu
Dzikiej róży
I tymianku liść nieduży

Tak z tego co pamiętam....
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz
« Odpowiedź #272 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:36:16 »
El była pierwsza ;D
I pomimo tego, że brakło jej kilku składników, bodajże trzech....jeśli pestki z dyni uznać za zioło <mysli> to jednak wymieniła pozostałe swoimi słowami, nucąc sobie pod nosem i w sposób rozbrajająco genialny/genialnie rozbrajający ignorując myśl, że przecież pewne rzeczy się dzisiaj z neta kopiuje :-) <lubieto>
Zadajesz, El:) Mintku, mam nadzieję, że następnym razem - tym bardziej, że Twoje pytania są bardzo ciekawe <ok>

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz
« Odpowiedź #273 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:32:00 »
Nie kopiowałem z neta, prześpiewałem w myślach piosenkę, a że "Podróże Pana Klexa" oglądałem mnóstwo razy.... ;)
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Quiz
« Odpowiedź #274 dnia: Wrzesień 28, 2014, 18:29:26 »
Wymień co najmniej 5 wokalnych duetów, w których jeden z głosów wywodzi się ze scen operowych, drugi z dowolnego gatunku muzycznego.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski