Autor Wątek: The voice of Poland  (Przeczytany 20255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 05, 2013, 23:01:48 »
Mnie jej muzyka nie porwała nigdy, pod żadnym względem - ani brzmieniowym, ani wokalnym, ani nawet tekstowym, więc nie mogę powiedzieć, aby w dziedzinie muzyki była dla mnie jakimś autorytetem. Dlatego też ze wszystkich jurorów lubię ją najmniej i nie dziwi mnie, że uczestnicy też raczej niechętnie ją wybierali, gdy mieli możliwość iść do drużyny pana Marka czy Edyty. Pan Marek to ogromna wrażliwość, lata doświadczenia, obeznanie w branży, Edyta Górniak dodatkowo ma dużą wiedzę na temat techniki śpiewania i ma w sobie dużo energii oraz empatii, widać że chce uczyć ludzi. Nawet Tomson i Baron mają jakąś charakterystyczną cechę: wielką energię i umiłowanie wolności twórczej. Maria natomiast niczym jako juror się nie wyróżnia, przynajmniej na pierwszy rzut oka, dlatego troszkę ginie wśród takich osobowości.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 12, 2013, 21:37:41 »
Pojedynek Mateusza i Ernesta - zrobił mi dzień :) Uwielbiam ten utwór, a to jak oni zaśpiewali przeszło moje najśmielsze oczekiwania :D Było strasznie męsko i poruszająco - dobrze, że Marek właśnie ich wybrał do bitwy. No zakochałam się ponownie w tym utworze po ich wykonaniu :)

A w ogóle - bardzo dobrze, że i Arek Kłusowski i Mateusz zostali skradzeni ;) Szkoda by było, żeby odpadli tak szybko.

Kolejny odcinek za nami :)
Jak się cieszę, że przeszedł Michał :) I Kasia Stanek. Miałam tylko nadzieję, że Basię Gąsienicę-Giewont ktoś ukradnie. Szkoda, że tak nie było.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2013, 00:10:55 wysłana przez Maleńka »
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 25, 2013, 20:27:39 »
Nie do końca potrafię jeszcze rozgryźć reguły tego programu, ale cieszę się, że Olga Jankowska została skradziona przez Edytę Górniak - szczególnie, że przez nią, bo jak wcześniej pisałam: moim zdaniem powinna znaleźć się w jej drużynie już na samym początku :) Co prawda nie rozumiem decyzji o zostawieniu tamtego chłopaka (Bartosza?), bo w mojej opinii wypadł on zdecydowanie słabiej i jakoś nie "uniósł" tej piosenki, tego duetu...no ale nie mnie oceniać przecież. Mam nadzieję, że Edyta wybierze dla Olgi jakiś ciekawy repertuar, bo rozumiem że teraz dalej będą trwały bitwy pomiędzy uczestnikami, którzy pozostali? I dalej w poszczególnych grupach czy będą to już bitwy mieszane?

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 25, 2013, 21:35:44 »
Z tego co pamiętam to po bitwach są chyba występy na żywo, gdzie każdy śpiewa jakąś piosenkę (możliwe, że wybraną przez trenera) i w trakcie programu trwa głosowanie widzów. Kto zdobędzie najmniej głosów - odpada. I tak aż do finału :P

PS W sobotę jest ostatni odcinek z cyklu "BITWA".
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2013, 08:29:03 »
Z tym głosowaniem widzów to chyba nie do końca tak było, że te głosy decydowały. Przecież Darski miał ostatnie słowo i zrezygnował z Moniki na rzecz Ukeje. Tłumaczył wtedy, że ona i tak ma przetarte szlaki, możliwości i tym podobne pierdoły. Nie sądzę, aby większości Polski nie stała wtedy murem za tym fantastycznym głosem:
The Voice Of Poland - Przesłuchania w Ciemno - Monika Urlik - Mazowsze
Dlatego uważam, że głosy widzów nie maja tu decydującego znaczenia ...ale to oczywiście wraz z kolejnymi edycjami mogło się zmieniać. Ja skończyłam na pierwszej, bo z najlepszego głosu w Polsce zrezygnowano przed finałem.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 26, 2013, 16:58:46 »
No tak, zapomniałam że jednak ten program musi być komercyjny, nie może być tak pięknie, że tylko osoby naprawdę znające się na śpiewie będą decydowały o tym kto ma przejść dalej. Wielka szkoda, nie lubię tego całego głosowania widzów (którzy rzadko kiedy są obiektywni, wystarczy jakiś mały "skandalik" albo trochę łzawych story i głosy lecą jak szalone) chociaż oczywiście nie mogę się doczekać indywidualnych występów poszczególnych uczestników :)

Jean, dziewczyna rzeczywiście ma ciekawy głos, ale jeśli decydujący głos miał Adam Darski to wcale się nie dziwię, że wybrał Damiana. Z tego co pamiętam, bo oglądałam kiedyś nagranie z przesłuchań w ciemno z udziałem Ukeje, Negal odwrócił się jako pierwszy i był najbardziej zachwycony tym występem, bo to przecież podobne charaktery są. Miałam okazje być w wakacje na koncercie Ukeje - istny wulkan energii z niego jest, podobnie jak z Nergala. Dlatego wybór na pewno był trudny, a ponieważ obydwaj panowie to rockowe dusze - wyszło jak wyszło.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 26, 2013, 19:42:25 »
Podobne charaktery, rockowe dusze...czyli sympatia. Cóż dopiero mówić o kryteriach jakimi się kierują widzowie ;)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 26, 2013, 21:19:55 »
Zdziwiłam się, że odpadła Marie Napieralska. Szkoda bo głos ma świetny. Ale istnieje już w teatrze więc może dlatego dali szansę jej przeciwniczce?
Nie fair jest, że siostry są razem - w sensie, że razem je przepuścili i że ich konkurentka miała przegrane na starcie. Nie podobało mi się to.
Na Marię Sadowską już nie mogę patrzeć. No nie zrobiła mi nic, a jej nie znoszę :P
I Tomasz Kamel z tym swoim "Let's get ready to Rambo!" jest irytujący.
W ogóle jakiś cienki ten odcinek. Nikt mi się nie podoba :P

PS I na litość boską! Wykonanie! Skąd się wziął ten znienawidzony przeze mnie "WYKON"?!
A poza wszystkim - jesteśmy w Polsce, żyjemy w Polsce więc nie "blindy" tylko "przesłuchania w ciemno" - rozumiem, że angielska nazwa jest krótsza, ale polski język jest piękniejszy.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 27, 2013, 08:56:08 »
Podobne charaktery, rockowe dusze...czyli sympatia. Cóż dopiero mówić o kryteriach jakimi się kierują widzowie ;)
Sympatia? Raczej gust. Każdy z jurorów zwraca uwagę na co innego przy dokonywaniu wyborów, lecz stwierdzenie że robią to z sympatii sugeruje jakoby wybierali osoby, które nie są utalentowane. A to nieprawda. Damian Ukeje jest naprawdę zdolnym chłopakiem, ma świetny głos i wspaniałą energię. Sporo osiągnął od czasu swojego występu w TVoP, co świadczy o tym, że udźwignął sukces i miał na siebie pomysł. Dlatego również uważam, że Nergal podjął dobrą decyzję, bo nie została ona zaprzepaszczona :)

Nie fair jest, że siostry są razem - w sensie, że razem je przepuścili i że ich konkurentka miała przegrane na starcie. Nie podobało mi się to.
Nie oglądałam wczorajszego odcinka, ale na przesłuchaniach w ciemno wystąpienie sióstr bardzo mi się podobało. Wspaniale razem brzmią i dobrze, że przeszły razem, bo idealnie się uzupełniają :) Dlaczego ich konkurentka miała przegrane na starcie?

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 27, 2013, 09:27:11 »
Bo była sama. Sama.
Poza tym tytuł programu to "The voice of Poland" - głos Polski.
Nie dwa głosy. Dlatego mimo, iż ładnie dziewczyny śpiewają to nie przepuściłabym ich obu razem.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 27, 2013, 09:36:16 »
Podobne charaktery, rockowe dusze...czyli sympatia. Cóż dopiero mówić o kryteriach jakimi się kierują widzowie ;)
Sympatia? Raczej gust. Każdy z jurorów zwraca uwagę na co innego przy dokonywaniu wyborów, lecz stwierdzenie że robią to z sympatii sugeruje jakoby wybierali osoby, które nie są utalentowane. A to nieprawda. Damian Ukeje jest naprawdę zdolnym chłopakiem, ma świetny głos i wspaniałą energię. Sporo osiągnął od czasu swojego występu w TVoP, co świadczy o tym, że udźwignął sukces i miał na siebie pomysł. Dlatego również uważam, że Nergal podjął dobrą decyzję, bo nie została ona zaprzepaszczona :)

Recz miała miejsce tuż przed finałem, dlatego od razu założyłam, że nie ma tam osób nieutalentowanych.  Gust? Tak, ale to tym bardziej nie jest sprawiedliwe. A zresztą, winna sama Monika bo wybrała sobie Nergala. Gdyby się znalazła w innej drużynie to kto wie.
Pokażcie mi tylko to "sporo" Damiana, bo ja jak zwykle nie jestem na topie.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 27, 2013, 10:44:01 »
Bo była sama. Sama.
Poza tym tytuł programu to "The voice of Poland" - głos Polski.
Nie dwa głosy. Dlatego mimo, iż ładnie dziewczyny śpiewają to nie przepuściłabym ich obu razem.
Tylko w takim razie reguły programu są inne niż nam się wydaje skoro przepuścili te dziewczyny. I to już na etapie wstępnych castingów pozwolili im iść dalej razem. Ja się cieszę, że one są razem, bo mam gdzieś zasady - one były lepsze po prostu od tej dziewczyny, mają lepsze głosy i to jest dla mnie najważniejsze. Nie ma ich co winić za to, że przeszły dalej, bo postępują fair - to jedynie wina producentów programu, że dopiero w którejś tam edycji doszło do takiej sytuacji, bo osoby regularnie śledzące program może to szokować.

W miarę regularnie koncertuje, prowadził warsztaty muzyczne, w lutym 2013 roku wydał płytę, pracuje nad kolejną, a w planach ma również płytę pod wodzą samego Adama Darskiego. Zebrał dosyć liczne grono miłośników swojej muzyki...sama byłam na koncercie, gdzie Ukeje grał przed Heyem - i widziałam naprawdę dużo osób, które przyjechały tam specjalnie dla niego i na jego występie bawili się najlepiej. Może z tym "sporo" przesadziłam, bo w porównaniu z niektórymi polskimi wykonawcami nie ma go aż tak wiele, ale start i tak moim zdaniem ma udany.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 02, 2013, 21:51:27 »
No i super :D
Moje typy czyli: Maia, Olga, Ernest, Mateusz, Arek, Michał, Kasia Stanek - są w odcinkach na żywo i jestem szczęśliwa :)

Cieszy mnie to bardzo, że odpadły siostry :D chociaż zamiast Natalii Krakowiak przepuściłabym Małgosię.
Występ Nelli był niesamowity, z dużym poczuciem humoru.
A Mateusz wbił mnie w poduszkę :)

Pewnie o kimś zapomniałam - ale najbardziej mnie cieszy to, że przeszedł Mateusz bo się bałam decyzji Maryśki.

PS Ach i jeszcze coś. Maria Rodriguez śpiewa świetnie, ale chciałabym żeby już odpadła. Chciałabym, żeby Voice of Poland wygrał polski głos, a nie zagraniczny.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 03, 2013, 10:33:28 »
Moi faworyci też przeszli w znakomitej większości :) Niedoceniona przez Edytę Górniak Olga - ja podzielam zdanie Marysi, że świetnie wybrnęła z pomyłki, chociaż jej grupa w ogóle nie była zbyt mocna, w porównaniu z innymi, ale nadal głos Olgi jest tak charakterystyczny, tak intrygujący, że wielką szkodą byłoby dla programu, gdyby odpadła; potem Ernest - obejrzałam sobie ostatnio na YT jego występ podczas przesłuchań w ciemno i jestem zachwycona, razem z Mateuszem to dwa najmocniejsze męskie głosy tej edycji, nie zdziwię się wcale jak w finale to oni będą walczyli przeciwko sobie. Kasia Stanek podobała mi się bardziej podczas występów w ciemno, ale może to przez dobór piosenki. Niemniej jednak i tak fajnie, że przeszła :) Szkoda mi tylko sióstr, bo ja byłam za nimi.  Spodobało mi się też wykonanie Mari Rodriguez i nie mogę się doczekać jej kolejnych występów, bo w tym odcinku była naprawdę sporym zaskoczeniem, podobnie jak Nelli, która nadal nie wiem - czy ona potrafi śpiewać czysto, czy maskuje swoje "niedoskonałości" charyzmą? Ale jest ciekawą postacią tego programu :)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 03, 2013, 18:11:05 »
Ja generalnie nie oglądam Mam talent, ale teraz sobie wyszukałam na YT występy Mateusza Ziółko i jeden mnie powalił:
Mateusz Ziolko Mam Talent - who wants to live forever HD
Jak dobrze, że Mateusz jest teraz w The Voice... gdzie nie ma tandetnych jurorów typu Kuba Wojewódzki. To co powiedział po występie Mateusza to było totalne dno, zresztą jak i sam Kuba.
Mam nadzieję, że w The Voice... Mateusz zajdzie równie wysoko ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>