Autor Wątek: The voice of Poland  (Przeczytany 20256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
The voice of Poland
« dnia: Marzec 12, 2013, 20:36:30 »
Nie oglądam programu regularnie jednak urzekły mnie dwie niewiasty.

Pierwsza wzruszyła:
https://www.youtube.com/watch?v=_LNcX1eS6qA  <niecierpliwy>

A druga wbiła głosem w fotel:
https://www.youtube.com/watch?v=lA016Tv-HwQ   <muza>

No piękne dziewczyny :)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2013, 16:10:02 »
O tak! Dorota Osińska ma talent. Poraża swoim głosem, ja mam ciary jak jej słucham. Występ był niesamowity i już teraz można śmiało powiedzieć, że zasłużyła przynajmniej na półfinał!
Tą drugą słyszę dopiero teraz, ale jestem pod wrażeniem! Pozazdrościć głosu.

Ja jeszcze zwróciłam szczególną uwagę na tego pana
https://www.youtube.com/watch?v=9TWFUicIlIU
Widać, że ma tą artystyczną wrażliwość. Genialne wykonanie.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2013, 22:50:57 »
O tak! Dorota Osińska ma talent. Poraża swoim głosem, ja mam ciary jak jej słucham. Występ był niesamowity i już teraz można śmiało powiedzieć, że zasłużyła przynajmniej na półfinał!

Znam ją już od jakiegoś czasu. Pisałam nawet o niej na ifilmie w kontekście poezji śpiewanej. I wiem, że obok głosu zwraca uwagę swoją niezwykłą pogodą ducha, czego doświadczyć możemy chociażby w tej interpretacji znanego przeboju:

Dorota Osińska - Pogoda ducha

Gdy się tego słucha świat staje się bardziej kolorowy. Warto tą piosenką zaczynać każdy dzień <usmiech>

A ileż determinacji w walce o szczęście zawarła Osińska w poniższej piosence. Prawdziwa siła nie tylko w tym o czym śpiewa, ale właśnie w niezwykłym głosie.

Dorota Osińska - Moje szczęście uśmiechnij się do mnie

Tak w ogóle, to TVOP to jedyny tego typu program stojący na wysokim poziomie. Zarówno pod względem talentów uczestników, jak i opinii jurorów. Tu wszystko rzeczywiście nastawione jest na głos, nie na show.
I co mi się podoba - najważniejsi są uczestnicy, nie jurorzy pajace, czy też jurorzy-megalomani.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:20:29 »
Nie oglądam programu regularnie jednak urzekły mnie dwie niewiasty.

Pierwsza wzruszyła:
https://www.youtube.com/watch?v=_LNcX1eS6qA  <niecierpliwy>

A druga wbiła głosem w fotel:
https://www.youtube.com/watch?v=lA016Tv-HwQ   <muza>

No piękne dziewczyny :)
I pomyśleć, że dzięki 'mądrej' decyzji Marka, jedna z nich już na starcie odpadnie, bo są razem w bitwie... Jak o tym usłyszałam, to aż mnie zmroziło. A dla mnie... dla mnie powinny obie zawalczyć o finał, a także o zwycięstwo. Niesamowicie mocne zawodniczki.

Dorotkę też znam. Dorotka czaruje głosem... szkoda, że dali nacisk na jej wzrok. Bez tego obroniłaby się z całą pewnością, po co jechać na współczuciu? Ona i bez tego wyszła, zaśpiewała i pojechała po emocjach połowy kraju.

Ja ją uwielbiam w piosence, którą zaśpiewała w duecie z Alicją Majewską..
Dorota Osińska, Alicja Majewska "Patrzyło na to wielu"
Ciarki mam za każdym razem, jak słucham tej piosenki... :)

A solowo? Hmmm... chyba interpretacja "Sama chciała" Agnieszki Osieckiej...
Dorota Osińska - Sama chciała

Brzmi niesamowicie. Naprawdę niesamowicie. Obie jej płyty strasznie lubię i życzę jej jak najlepiej. :)

A programu nie oglądam, w oko wpadł mi odcinek w święta i zdecydowanie zgadzam się, że program fajnie realizowany. Poza tym jurorzy też całkiem w porządku. I... po prostu fajnie, że taka produkcja u nas powstała. W sumie może się skuszę na najbliższe odcinki :) Zobaczymy.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:09:40 »
Obecni jurorzy są lepsi od tych z poprzedniej edycji...

Jedno mnie zastanawia... Czemu ta Dorota Osińska startuje w tym czymś skoro ona właściwie ma już jakiś dorobek artystyczny, jest w środowisku znana, wydała płyty...?
No chyba, że program nie jest skierowany do dopiero raczkujących wokalistów, którzy nie mogą sami wydać płyty...

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:17:27 »
Magda Tul też jest znana, a mimo to postanowiła wystąpić. Ja o Dorocie Osińskiej nigdy wcześniej nie słyszałam, więc dziewczyna bardzo dobrze zrobiła, że postanowiła pokazać się szerszej publiczności, bo ma ogromny talent i mam nadzieję, że dzięki The Voice spełni swoje marzenia.

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2013, 13:40:17 »
No chyba, że program nie jest skierowany do dopiero raczkujących wokalistów, którzy nie mogą sami wydać płyty...
No nie jest. Tam może iść każdy... W poprzedniej edycji był np. Gabriel Fleszar :D W sumie, jak tak oglądałam, to co chwilę jest ktoś, kto ma za sobą płyty, musicale, kto występuje w teatrze, etc. Profesjonaliści też się mogą tam zjawić. :D

A Dorotka faktycznie dobrze zrobiła, bo dotychczas mało kto ją znał, a po programie z nią z 10 osób z moich znajomych wrzuciło sobie jej wykonanie na fb. :D Może chociaż część osób, których tu zachwyciła sięgnie też po jej wcześniejsze płyty. :) Kto wie. :D

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:52:19 »
Chyba nie słyszałam jeszcze wykonań tej Osińskiej. :D

Nie oglądam tej edycji,  z poprzedniej widziałam kilka odcinków. Występowała znajoma, więc trzeba było posłuchać. W sumie nie zdziwiłam się, że przeszła dalej i była w drużynie Ani skoro są bardzo dobrymi koleżankami.
Może ja jakiś tępak jestem, ale... nie bardzo mi się podoba to, jak do tego typu programów idą osoby, które mają już jakiś dorobek artystyczny.
To jest trochę nie fair wobec świeżaków, bo mają mniejsze szanse na wybicie.

Ale z drugiej strony to tylko show, zabawa i tak wszystko od początku ustawione. Jak choćby wspomniane przez Was wystawienie dwóch faworytek w jednym starciu. W końcu dwóch "za dobrych" w finale być nie może. :P
 No ale każdemu na pewno daje możliwość pokazania się. A nuż ktoś zauważy. :)

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2013, 15:06:34 »
Może ja jakiś tępak jestem, ale... nie bardzo mi się podoba to, jak do tego typu programów idą osoby, które mają już jakiś dorobek artystyczny.
To jest trochę nie fair wobec świeżaków, bo mają mniejsze szanse na wybicie.
No nie wiem. Tutaj jurorzy nie widzą, kto śpiewa. Nie widzą twarzy. A czy tak łatwo poznać po głosie kogoś, kto nagrał 2-3 płyty? Hmmmm... może tak, a może nie. Ludzie, którzy czarują od pierwszych sekund swojego wykonania, czarują tak samo niezależnie od tego, czy mają dorobek, czy nie. Ostatnio odpadła dziewczyna, która wcześniej miała zespół, płyty, koncertowała, teraz chciała spróbować solo... no i nie wyszło. Kogoś tam Marek wziął do siebie, chociaż dziewczyna zaśpiewała większość piosenki nieczysto, żeby z nią pracować i coś wypracować, a zdarza się, że odrzucają tych, co śpiewają super, bo.. coś tam. Różne powody. To, czy się ktoś z jurorów odwraca, czy nie, nie ma nic wspólnego z dorobkiem artystycznym i wcześniejszą karierą, a to, że ktoś nagrywał i ma muzyczną przeszłość nie jest równoznaczne z tym, że jest świetny i lepszy od tego, kto po prostu przychodzi i czaruje śpiewem.

A wystawienie dwóch faworytek w jednym starciu... ech. Bez komentarza.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:36:18 »
Tak offem zalecę - co jest ze wzrokiem tej Doroty?
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2013, 21:08:07 »
Tak offem zalecę - co jest ze wzrokiem tej Doroty?
Kłopoty ze wzrokiem są spowodowane przedwczesnymi narodzinami (coś pod koniec szóstego miesiąca). Na jedno oko widzi trochę, na drugie wcale.

Dzisiejsza bitwa z Natalią była wspaniałym widowiskiem. Jeszcze zanim Piekarczyk wydał "wyrok" przeczuwałam, że zostanie z nim Sikora i to z dokładnie tego samego powodu, który podał juror - Natalia jest mu bliższa w tym jak śpiewa, bądź co bądź Marek jest wokalistą rockowym.

Na szczęście jest opcja podebrania odpadającego przez innych jurorów. I tu przy sytuacji z Dorotą i "podlizywaniu się" Barona normalnie wzruszyłam się, gdy facet wspomniał występ Osińskiej z teatru Rampa. Tak się składa, że widziałam kiedyś jego fragmenty i absolutnie nie dziwię się Baronowi, że zapamiętał Dorotę w wykonaniu "Ktoś do kochania". Sama na nim ryczałam - piękna piosenka, ona, mąż i dzieciątko.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2013, 22:37:15 »
Uważam, że poziom zawodników tej edycji jest naprawdę wysoki. Obejrzałam dzisiejszy odcinek i naprawdę mi się podobał.

Dorotka rozwaliła system. Cudowna jest. Jak przeczytałam u niej na fb, że planuje śpiewać Larę i to jeszcze Je t'aime, to stwierdziłam, że szalona (w absolutnie pozytywnym znaczeniu) dziewczyna. Postawiła sobie poprzeczkę bardzo, bardzo wysoko. I co zrobiła? Wyszła... i zaczarowała, zmiażdżyła przeciwników... Nie wiem, gdzie w tym małym ciałku mieści się tyle głosu i emocji. Lara to mistrzostwo, Dorotka to mistrzostwo. Amen.

Najpiękniejszym komentarzem jaki mogła dostać, to brak jakiegokolwiek komentarza, a także owacje jurorów na stojąco. No zmiotła i tyle. <3 Oj, niech dziewczyna robi karierę i się wybija, bo ktoś z takim głosem nie może się zgubić.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2013, 22:45:23 »
Tak... Dorotka na koniec była wspaniałą puentą programu. Cudnie śpiewa :)

No i jak zwykle nie zawiodła mnie Natalia Sikora ;)

Zawiódł mnie jedynie Baron i Tomson mówiąc, że w "Kwiatach we włosach" było kretyńskie umpa umpa, a Basia z tego zrobiła cudną piosenkę. Owszem, dziewczyna ładnie zaśpiewała, jednak ich komentarz na temat piosenki K. Klenczona to dno.

Ach no i kompletnie nie podobało mi się wykonanie piosenki Chłopców z placu broni - Kocham Cię. Szkoda, że ten gość przeszedł dalej, a nie Basia.

No i jeszcze przypomniał mi się Juliusz Kamil i jego księżniczka - słodkie to było ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2013, 08:38:12 »
Dla tych, co nie mieli możliwości obejrzeć.

http://voice.tvp.pl/wideo/live/dorota-osinska-je-taime-10906177/
Mistrzostwo.

Offline Skorpionica

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 774
Odp: The voice of Poland
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2013, 15:53:17 »
Ach no i kompletnie nie podobało mi się wykonanie piosenki Chłopców z placu broni - Kocham Cię. Szkoda, że ten gość przeszedł dalej, a nie Basia.

To było najgorsze wykonanie chyba. W ogóle tego faceta skreśliłam jak to raz powiedział coś w stylu, że jak odpadnie to Polska będzie żałować.

Ogólnie poziom programu bardzo wysoki. Mi się podoba ta dziewczyna co śpiewała Natalię Kukulską. Ma jakąś lekkość śpiewania.

Ahh i jeszcze takie pytanie mi się narzuciło. Czy jurorzy to nie umieją powiedzieć po prostu "przesłuchania w ciemno" tylko rzucają "blind auditions"?