Autor Wątek: Serialowy barometr  (Przeczytany 23102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 22, 2013, 23:20:46 »
A czy ogląda ktoś "Czerwonego Orła"? Ja niestety nie zaczęłam od pierwszego odcinka, ale serial wciąga i tak.
Może trochę opisu...

Wydarzenia rozgrywają się w Hiszpanii ok. 1660 roku, za panowania króla Filipa IV. Główny bohater, nauczyciel Gonzalo de Montalvo (David Janer), jako Czerwony Orzeł pragnie pomścić swoją żonę. W tym celu stara się odnaleźć sprawcę jej śmieci i go zabić. W jego misji pomaga mu wierny sługa, Satur (Javier Gutiérrez), i mnich, Augustin (Adolfo Fernández).

Mnie wciągnął główny bohater... Przyjemnie się na niego patrzy, nie ukrywam, że też dlatego, że mi przypomina miłość mego życia :P

Do zobaczenia w tygodniu na TVN 7 o 15:55 ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 23, 2013, 19:00:57 »
Zapewne nikt nie ogląda "To nie koniec świata". To polski serial, na pewno nie z cyklu ambitnych. A ja polubiłam bardzo.  O ile nie będzie kręcony w nieskończoność to będę go pamiętać długo. Świetną rolę ma Artur Dziurman  <serduszko>, dla odmiany nie jest czarnym charakterem a opanowanym...no...powiedzmy  :D....ojcem. Wiele sytuacji, scen z jego udziałem to  sceny komiczne. A główna para? Szczęśliwa niezmiennie od samego początku. Kto pisze ten scenariusz? <mysli>

Tygrysie - do Newsroomu wrócę niebawem, przynajmniej zamierzam...wiec jeśli będzie jeszcze gdzie pogadać to chętnie z Tobą pogadam na ten temat :)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 30, 2013, 17:53:48 »
Zapewne nikt nie ogląda "To nie koniec świata". To polski serial, na pewno nie z cyklu ambitnych. A ja polubiłam bardzo.  O ile nie będzie kręcony w nieskończoność to będę go pamiętać długo. Świetną rolę ma Artur Dziurman  <serduszko>, dla odmiany nie jest czarnym charakterem a opanowanym...no...powiedzmy  :D....ojcem. Wiele sytuacji, scen z jego udziałem to  sceny komiczne. A główna para? Szczęśliwa niezmiennie od samego początku. Kto pisze ten scenariusz? <mysli>

Oglądam i całkiem to jest niezłe.
Miły dla oka i ucha (dialogi są bardzo dobre) odstresywacz ;D

Nie tylko Dziurman ma fajną rolę.
Zakochanego Lubosa też dziwnie (pozytywnie dziwnie) się ogląda, mając w pamięci role bandziorów, czy rosyjskich żołnierzy-zabijaków. Jego "pszczółko" skierowane do Ulki brzmi jednocześnie drapieżnie i... pieszczotliwie <szczerzy_sie>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 29, 2014, 21:56:21 »
Korzystając z wolnego nadrabiam zaległości w oglądaniu polskich seriali :D Dzisiaj skończyłam oglądać "Chichot losu". Skusiłam się ze względu na Martę Żmudę-Trzebiatowską ;) Miło ją było zobaczyć po raz kolejny w roli głównej, może fabuła nie była aż tak bardzo wciągająca, ale serial z pewnością należy do tych lekkich, choć momentami miałam wrażenie, że strasznie się ciągnie i za długo trwa. Ale przyjemnie się oglądało.
Marta w duecie z Damięckim była cudowna  <rumieniec> w ogóle co ja mówię zarówno ona jak i on byli cudowni! W tych końcowych odcinkach zwłaszcza.
Serial pokazuje przemianę głównej bohaterki Joasi i 180 stopni, początkowa jej niechęć do dzieciaków swojej zmarłej przyjaciółki z odcinka na odcinek przeradza się najpierw w pewnego rodzaju przyjaźń a później w miłość, w wielką miłość - co było bardzo dobrze widać w ostatnim odcinku kiedy musiała się z tymi dzieciakami pożegnać.
Dodatkowo ślicznie pokazany Bałtyk w kilku ujęciach, bieganie po plaży, puszczanie kaczek na wodzie - po prostu super!  <serduszko>

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 20, 2014, 21:34:39 »
Czytając całkiem niedawno starą wypowiedź Jean i El postanowiłam obejrzeć "To nie koniec świata" i nie żałuję :) Serial bardzo mi się podobał i co prawda nie pojawi się w jesiennej ramówce, ale mam nadzieję, że kontynuację zobaczymy chociażby na wiosnę  <rumieniec> tym bardziej, że scenarzyści zostawili sobie otwartą furtkę jeżeli chodzi o potoczenie się losów Pawła i Anki.
Pokochałam wszystkie postacie od samego początku, już od pierwszego odcinka strasznie mi się spodobała fabuła i aktorzy  <serduszko> nawet Januszek przedstawiony jako taka sierotka wychodził fantastycznie <haha> a Wieczorek w duecie z Gorczycą, jeeej! Cudo!  <serce>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 20, 2014, 22:12:59 »
Ach, ja uwielbiam ten serial i tę parę. Pierwszy sezon, ponieważ drugi już mnie zawiódł. Zdrady, odejścia, powroty, podchody. Oj, nie spodobało mi się to jak poprowadzili to scenarzyści, ponieważ z czegoś fajnego zrobili serial jakich tysiące.
Główny bohater się zmienia podczas pobytu na prowincji oraz pod wpływem kobiety. I trwa w tym nawet, kiedy ona go unika, odrzuca i tak dalej. Jest uczciwy i lojalny wobec wszystkich. Nawet po powrocie do miasta  nie godzi się już na żadne machlojki w pracy (jak to drzewiej bywało). A groźby ze strony współpracownicy kwituje krótko "mam to w d***".  Był taki w tym autentyczny, że aż cudowny. A tu nagle  w 2 sezonie...:(
Nie wiem czy obejrzałam ze trzy odcinki. Szkoda. Tak marzyłam, że bez problemów ta para przetrwa 2 sezon, po czym weźmie ślub. Chociaż jedna, w jednym serialu.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 20, 2014, 22:27:18 »
Jean obejrzyj pozostałe odcinki, jeżeli nie to chociaż skuś się na ostatni - warto! :D Owszem Anka z Pawłem schodzili się i rozchodzili, ale było między nimi pełno niedomówień, urwanych słówek, więcej domysłów niżeli faktów a o rozmowie nie ma mowy nawet dzięki właśnie tym wszystkim akcjom dobrze mi się oglądało i II sezon. ;) Po za tym pojawia się córka Darka, która zawróciła niejednemu w głowie. <haha>

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 07, 2014, 17:49:51 »
Rok temu zaczęłam swoją przygodę z Kryminalnymi teraz postanowiłam sięgnąć po Falę Zbrodni i znowu jestem pozytywnie zaskoczona. Znowu mi się podoba <haha> Obejrzałam dopiero 6 odcinków, ale już od pierwszych chwil polubiłam Czarną i Szajbę :D tylko strasznie nie podoba mi się ta Aleks, zdecydowanie nie pasuje do Igora, na tym miejscu o wiele bardziej podobałaby mi się Daria  <serce>
Sprawy kryminalne póki co na plus, zobaczymy jak dalej wszystko pójdzie, ale coś czuję, że obejrzę wszystkie odcinki - przynajmniej taki mam plan <haha>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 19, 2014, 21:06:50 »
Czy ktoś może widział nowy dwójkowy serial w piątki: "O mnie się nie martw". Pytam, bo nie wiem czy miałabym z kim rozmawiać.
Na początku byłam sceptycznie nastawiona. Tym bardziej, że widziałam "Sponsoring" i aktorka grająca w dwójkowym serialu kojarzyła mi się ...hmm...nieciekawie (nie powinnam, ale cóż). Do tego wszystko wydawało mi się sztywne i mało ciekawe - ciągle smęcąca matka dwóch córek warcząca na męża...byłego. Ale potem poznałam pewnego prawnika i pewną kancelarię i zobaczyłam do tego A. Zielińskiego i utonęłam. Przynajmniej można się ubawić :D

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 19, 2014, 22:31:24 »
Prawnik (Marcin?) czy jak mu tam, ma coś w sobie... Jest obłędny i uroczy ;)
Ja byłam sceptycznie nastawiona bo myślałam, że główną rolę w seriali zagra Zielińska, a tu wychodzi na to, że Inga (?) wiedzie prym ;)
Bardziej ją kojarzę z roli zbuntowanej pracownicy ze Szpilek na Giewoncie niż ze Sponsoringu ;)

Tak czy inaczej, serial mnie póki co nie porwał, dzisiejszego odcinka nie obejrzałam, ale może się skuszę na jakąś powtórkę.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 20, 2014, 08:39:59 »
Zielińska jest tam epizodycznie. Jest prawnikiem, ale z innej kancelarii i ewentualnie będziemy ją widywać w sądzie.  Za to niezmiernie cieszy mnie większa rola Zielińskiego, który jest jednocześnie właścicielem kancelarii i ojcem Joanny (oraz "przyszłym - niedoszłym' teściem Marcina) ...zresztą mnie się wydaje, że do tego ślubu Marcina z Joanną jednak nie dojdzie ;) Nie wiadomo zresztą dokąd go znajomość z Igą zaprowadzi,  <smiech> bo albo do zmiany pracy, albo do zmiany siebie, albo do awansu, albo do upadku. Boski duet. 

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 28, 2014, 21:25:45 »
Aktor wcielający się w postać Marcina ma w sobie tyle uroku, że nie można od niego oderwać wzroku :)
Odcinek piątkowy zabawny, zwłaszcza zachowanie nietrzeźwego adwokata :)
Tak czy inaczej - z Igi i Marcina coś jeszcze będzie ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 19, 2014, 21:36:46 »
Obejrzałam ostatnio 2 nowe polskie seriale, zrealizowane przez AXN i HBO.
Są to krótkie formuły, ale wypadły całkiem nieźle.

Dla AXN, nakręcono "Zbrodnię" - serial na podstawie jakiejś kryminalnej powieści skandynawskiej, nie wydanej w Polsce. Kręcony był na Półwyspie Helskim. Ma liczyć 3 odcinki. Występują Boczarska, Zieliński (dr Orda :P ), Radosław Pazura i inni :)
Po pierwszym odcinku stwierdziłam, że nawet nieźle. Trochę sztucznie mi aktorsko, ale może ja po prostu na Boczarską mam alergię. :P Niemniej, sprawa morderstwa wydaje się ciekawa. Dodatkowo piękne widoki. Ładnie zmontowali 3 miasta w jedno, na Półwyspie. :)
Zobaczę jak kolejne 2 się zaprezentują.


HBO zrealizowało autorską "Watahę". Opowieść o strażnikach granicznych w Bieszczadach. Piękne, mroczne widoki... Mgły, lasy, wilki... tajemniczość... mmm Całe pięĸno Bieszczad.
Ponadto wartka akcja, tajemnica wokół zamachu, oskarżony jeden ze strażników, ambitna pani prokurator prowadząca śledztwo... Po pierwszym odcinku zapowiada się ciekawie. Tylko 6 odcinków ma mieć, ale mam nadzieję, że dobrych. :)
Lichota, siostry Popławskie, Topa, Andrzej Zieliński... Dobra obsada. Pasująca do Bieszczad.
Miło, że HBO odkodowało pierwszy odcinek. Niestety z kolejnymi już będę musiała kombinować.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 13, 2015, 14:06:41 »
Mąż czy nie mąż?
Opis brzmi zachęcająco, do tego Magda  <serduszko> Kto się skusi ze mną?
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Serialowy barometr
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 18, 2015, 12:39:50 »
Mąż czy nie mąż?
Opis brzmi zachęcająco, do tego Magda  <serduszko> Kto się skusi ze mną?
Ja się chyba skuszę, bo zapowiada się interesująco.. poza tym produkcje TVN zwykle przypadają mi do gustu.
A z nowości to"Nie rób scen" z Joasią Brodzik na pewno będę oglądać! :D