Autor Wątek: Czas honoru  (Przeczytany 55847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #270 dnia: Wrzesień 08, 2014, 18:34:20 »
Impreza zaręczynowa chyba będzie w kolejnym odcinku. Do wczoraj byłam przekonana, że 1 sierpnia wyemitowano 1 odcinek a od września polecą kolejne. Wczoraj zdałam sobie sprawę, że był to odcinek specjalny będący zlepkiem scen z pierwszego odcinka i drugiego obecnej serii. 1 sierpnia widziałam sceny, które wczoraj pokazywane były w zapowiedzi kolejnego odcinka.
A na scenach z Celiną i Michałem i ja parsknęłam śmiechem. Chociaż trzeba pamiętać, że kiedy Celina ginie (co już widzieliśmy) akurat jest z Michałem na etapie kolejnego budowania zaufania i szczęścia. I Michał rozpaczał, chociaż pewnie nie tka jak po Osmańskiej <mysli>...ale można przypuszczać, że Celinkę kochał lub też miał do niej słabość ;)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #271 dnia: Wrzesień 29, 2014, 10:22:38 »
W ogóle mnie nie porywa teraźniejsza seria Czasu honoru.
Wieje nudą... Nawet nie potrafię streścić co się działo we wczorajszym odcinku.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 18, 2014, 22:44:35 »
Dobra. Ostatni odcinek był mocny.
Okropnie się patrzyło na sceny, podczas których pijani Niemcy włazili na podwórko i wybierali sobie młode dziewczyny do zbiorowych gwałtów. Straszne.

Niemiec, który zamierza opiekować się Celiną (piszę na podstawie zapowiedzi odcinka) - scenka rodem z "Pianisty".
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 23, 2014, 21:13:39 »
Czy w każdym jednym serialu  musi grać Szyc? ::) Celinka ma odwagę nie lada mówiąc niemieckiemu oficerowi, jakim by on miłosierdziem nie dysponował, że  po uzdrowieniu wraca do powstania. No ale w sumie takie były czasy, trzeba było ryzykować. Granie by jej nic nie dało, ucieczka też średnio by się jej udała. Szyc natomiast zaczyna przejawiać symptomy robienia z Celiny narzeczonej...w istocie (chodzi o chwilówkę, skoro ma dzieci to pewnie jest gdzieś i żona  <mysli>).
Michał oczywiście...tak kochał Celinę i tak przeżywał i nawet jej dobrze nie opłakał (jej rzekomej śmierci) a już wylądował w łóżku z inną. Tego już nawet nie można niczym wytłumaczyć, ni powstaniem ni stresem przed jutrem...on zawsze taki był. Hanię porzucił dla Celiny, Celinę dla Omańskiej. Zresztą, jak już wiemy, w ostatnim sezonie tez nie jest między Michałem a Celiną dobrze a Michał znowu kocha na krótko przed śmiercią ukochanej, tym razem prawdziwą.
Bardzo dobrze, że wprowadzili oraz wyjaśnili wątek Karkowskiego/Karwowskiego, bo w ostatnim sezonie pojawia się nagle w Londynie, gdzie poluje na niego Bronek a tak w ogóle to nie wiadomo o co chodzi. To teraz wiadomo przynajmniej.
Jak się skoczy powstańcza seria to z pewnością obejrzę  wszystkie po kolei, bo teraz to naprawdę się myli przeszłość z przyszłością. 
Ogólnie seria powstańcza mi się podoba. Nie widzę też żadnych większych niedociągnięć historycznych :)

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 26, 2014, 22:53:40 »
Szyc mi akurat nie przeszkadza. A wręcz się nawet podoba. Niezły psychol wychodzi z jego postaci. Celina jest trochę zbyt odważna. Na jej miejscu bym się tak nie stawiała. W końcu jest sama, rana i bezbronna w jego mieszkaniu.
Michał? Szkoda słów. Tak nie może przestać myśleć o Celinie, ale nie przeszkodziło mu to w pójściu do łóżka z Halszką. Taki błąd, ale widać, iż nie jest mu obojętna.
Czy zawsze na koniec (lub pod koniec) jakiejś serii musi być love story w wykonaniu Wandziuni i Bronka? Brakowało tylko standardowego, długiego, soczystego pocałunku. Poprzestali na przytulankach. Jestem w szoku.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 27, 2014, 08:49:40 »
Przypuszczałam, że Szycowy bohater jest nienormalny, ale on faktycznie jest świrem z ostrymi zaburzeniami.  <boi_sie>
Bronek znalazł ukochaną, za to zgubił teściową :o I tak w kółko.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #276 dnia: Listopad 02, 2014, 22:11:42 »
Jedno pytanie - i po co tam lazła do tego swojego Wilka? Nie mogła poczekać, aż grzecznie wróci do reszty załogi?
Tragedia na siłę. Jak i sam ślub wcześniej. Też miałam wrażenie, że był na siłę.

Za mało dziś Celiny i Szyca. Ciekawa jestem tylko jak będzie wyglądało spotkanie Rainera z Celinką ;) Jak się w końcu spotkają na zapoznawczym obiadku.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #277 dnia: Listopad 03, 2014, 11:18:52 »
Pannie młodej zaszkodziło przeniesienie do innego plutonu, do plutonu swojego, prawie od zaraz, męża. Gdyby każdy został w swoim, zapewne oboje by przeżyli. Z pewnością bardzo się kochali...ale przez Powstaniem. W warunkach "polowych" wygląda to inaczej. Pewnie myślała, że sobie ukochany nie poradzi (jakby pierwszy raz to robił) i przedzierała się, by go osłonić piersią własną ::)
Rozwaliło mnie to. Jasne, że ludzie nawet w obliczu najgorszych zdarzeń się pobierali i najczęściej nie było im dane się cieszyć szczęściem zbyt długo..ale nie jestem pewna czy umierali w tak głupi sposób  <mysli>
Cóż ale...serial ten lubi takie głupie śmierci (czyt. finał 5 sezonu).

Jeśli Szyc wmówił Rainerowi, że to Hilde jest, to z pewnością może być ciekawy obiadek. Rainer podejdzie ze spokojem do tematu - to nie pierwszy agent Abwehry zakochany, którego nabrała Celinka. Nie wie jeszcze, że  Szyc wcale nie został nabrany :P

A teraz zacznie się rozdział pt: "Sowieci pomogą ::) powstańcom"

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #278 dnia: Listopad 23, 2014, 22:06:34 »
Czy to już był ostatni odcinek?

Szkoda. Choć mam nieodparte wrażenie, że to wcale nie koniec, skoro wiem, że jest kolejna seria ;)
Ale do rzeczy...
Ach ile było dziś okazji do zabicia Wandeczki. I ani razu się nie udało. Szkoda. Choć w scenie, w której zabija, nawet mi zaimponowała. Tylko trochę za długo to trwało, zanim pociągnęła za spust.
Była też okazja do zabicia jej mamusi. I też nie wyszło :(
Jak widać, są to moje "ulubione" bohaterki ;)

Wstrząsająca scena - podpalenie ojca Adama. I chyba dalej nie będę komentować bo zabrakło mi słów.

Śmierć Apacza i Ireny jakoś mnie zbyt nie ruszyła, za to samobójstwo Adama - owszem. Bardzo mi szkoda chłopaka, po części przez to, że mam słabość do chłopięcego uroku aktora ;)

No i na koniec - oczywiście, że Michał nie mógł się odnaleźć z Celiną. Oczywiście, że się pomylił i OCZYWISTE, że potem już go nie było, gdy ona szła na końcu. Happy endy - rzucenie się w ramionka i buzi buzi są tylko przywilejem Wandziuni i Broneczka.

Swoją drogą - straciłam do Michała cały szacunek (nie wiem w sumie czy kiedyś miałam go choć trochę). Wojna wojną, co tam, że narzeczona nie żyje, trzeba sobie po męsku ulżyć z Halszeczką. Dno.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline asia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czas honoru
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 26, 2017, 12:36:07 »
Oglądam serial trochę z innej perspektywy, bo zaczęłam jakoś w styczniu zeszłego roku i skończyłam w maju... nauczycielka historii poleciła nam pierwszy sezon przed maturą, oglądania kolejnych już nie udało się powstrzymać.

Jak dla mnie najlepszy polski serial. A właściwie to najlepszy ze wszystkich, które zdarzyło mi się oglądać. To, ze jest taki historyczny sprawia, że naprawdę przyciąga.

Pewnie to moja niedojrzałość, ale gdy czytam/słyszę o Polakach w II wojnie światowej, wyobrażam sobie bohaterów Czasu Honoru. Strasznie się przywiązałam i żałuję, że nie mogę obejrzeć jeszcze raz - tzn. To już by było nie to samo... zresztą, jestem na tyle wrażliwa, że żałowałam, że znam zakończenie powstania bądź jakieś inne elementy wojny właśnie z historii - nie o tym marzy się dla ulubionych bohaterów...
Tyle, ile im się udało przez te lata, nie mieści się w głowie. Zwłaszcza Włodek miał dużo niesamowitych zasług. A tak nieprzyjemnie rozpoczął się jego pobyt w Polsce w pierwszym sezonie.
Krótko o zakończeniu: jak na realia, chyba nie mogli zrobić lepszego.

A z punktu widzenia historyczki, pierwszy sezon pokazuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć o życiu w czasie wojny. Tak zdaniem mojej już byłej pani nauczycielki :)
"Może brakować mi słów, ale nie własnego zdania"