Autor Wątek: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje  (Przeczytany 6608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« dnia: Lipiec 22, 2012, 16:22:18 »
?Dom nad rozlewiskiem?
Każdy ma swoje miejsce na ziemi, wystarczy je tylko znaleźć? ,?Dom nad rozlewiskiem? to opowieść o hamowaniu, o znalezieniu sensu i miejsca w życiu po tym, jak owo życie wrzuciło nas na aut.
To serial skierowany do wszystkich tych, którzy cenią sobie dom jako najważniejsze miejsce życia rodzinnego. To opowieść o cieple jakie nam jest potrzebne, rodzinie dającej poczucie bezpieczeństwa, zerwanych i cerowanych na nowo więzach. O tym, co w życiu najważniejsze ? miłości.
Tej nastoletniej, dojrzałej, bardzo dojrzałej i też różnej ? między mężczyzną i kobietą, matką i córką, nawet o miłości do natury, zwierząt i osób niepełnosprawnych. O ucieczce z miejskiego wyścigu szczurów na wieś, gdzie żyje się bez zegarka. Szanuje się więzi sąsiedzkie i obyczaje. Życie wiejskie jest prawdziwe, mniej ?hipermarketowe? i trudniejsze, a to oznacza ? skupienie, zmianę przyzwyczajeń, zmianę pomysłu na życie.
Wreszcie, ?Dom nad rozlewiskiem? jest opowieścią o wstawaniu z kolan po jakichś klęskach i upadkach. O nadziei i marzeniach, które się da radę realizować, gdy się ma oparcie w bliskich. O tęsknocie i powrocie do normalności. ?Dom nad rozlewiskiem? to serial o jednej z nas i jednocześnie o wszystkich.


                                                                                             
Małgorzata Kalicińska


?Miłość nad rozlewiskiem?
Gosia zadomowiła się nad rozlewiskiem. Coraz lepiej rozumie się z matką oraz jej towarzyszem życia, Tomaszem ? to oni dają Gosi siłę i wsparcie w ciężkich chwilach. Związek z Januszem na początku wydaje się bardzo szczęśliwy, jednak wkrótce zaczyna się nieco komplikować.
Także były mąż Gosi ma coraz więcej wątpliwości co do swojej nowej partnerki Ady. Jednym ze źródeł konfliktów jest bezwarunkowa miłość Konrada do córki.
Marysia zaczyna robić karierę jako wokalistka, ale nadal nie potrafi ułożyć sobie życia osobistego. Pewnego dnia Kuba wraca z USA z mocnym postanowieniem odzyskania jej serca.
Paula zostaje nad rozlewiskiem razem z Gosią i Basią, które stają się dla niej autorytetami i przyjaciółkami.
Czy miłość Gosi i Janusza przetrwa kryzys? Czy Marysia wróci do Kuby? W jakie kłopoty tym razem wpakuje się Paula? Odpowiedź w ?Miłości nad rozlewiskiem? ? kontynuacji serialu ?Dom nad rozlewiskiem?, do którego scenariusz napisała autorka bestsellerowej trylogii Małgorzata Kalicińska. 

 
?Życie nad rozlewiskiem?
Kolejne perypetie Małgosi i jej najbliższych w mazurskiej scenerii. Małgosia i Konrad biorą rozwód. Ona wraca na Mazury, on ? do Ady. Wyraźnie widać jednak, że nowy związek Jantara był pomyłką. Konrad coraz częściej ucieka z Warszawy na Mazury.
Małżeństwo Marysi i Kuby przeżywa ciężkie chwile. Młodzi coraz bardziej się od siebie oddalają. Marysia zainteresowała się Krzysztofem, przystojnym nowym leśniczym.
Basia opisała swoje życie w książce, która stała się bestsellerem. Jej sukces stał się gorzka pigułką dla Tomasza, który poczuł się odsunięty na ubocze.
Nad rozlewiskiem znów pojawia się Mirka. Organizuje tor dla quadów, co sprawia, że z okolicy uciekają urlopowicze spragnieni ciszy i spokoju. Małgosia nie jest w stanie spłacać kredytu.

Ruszyły już zdjęcia do czwartej serii, którą ujrzymy w TVP1 już jesienią.


Oglądał ktoś z Was? Podobały Wam się poprzednie serie? Muszę przyznać, że ja swoją przygodę z serialem zakończyłam w połowie II serii, ale niedawno przeczytałam, że Konrad ma ponownie się oświadczyć Małgosi i jak tylko znajdę chwilkę czasu ponadrabiam zaległości w oglądaniu.  smilie_girl_356

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2012, 16:34:39 »
Ja swoją przygodę z tym serialem zaczęłam trochę dziwnie, bo...od połowy drugiej serii :D A konkretnie od odcinka z pojawieniem się Ewy, postaci granej przez panią Marię Pakulnis. Niemniej jednak nie sądziłam, że mnie wciągnie. Mam coraz większą ochotę na rozpoczęcie oglądania od początku, zwłaszcza że zarówno na ipli (choć tam akurat dwie serie tylko, i to chyba pierwsza oraz trzecia jest), jak i na vod można sobie oglądać online. I chyba skorzystam z czasu wolnego w wakacje, aby nadrobić :D
Joasia Brodzik jest cudowna i udowodniła to kolejny raz, wcielając się w postać głównej bohaterki :D Poza tym podoba mi się też to, że nic tam jest jest na tzw. "spinę", nic nie jest na siłę, przy tym serialu można się naprawdę zrelaksować. Aktorzy tam są...jedni bardziej, inni mniej znani, ale wszystkich ogląda się po prostu miło.
Więcej napiszę jak już w końcu obejrzę choć trochę pierwszej serii ;)

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2012, 16:40:14 »
I serii nie oglądałam, bo po pierwszym odcinku myślałam, że to kolejny nudny serialik, którego emisja i tak zaraz się zakończy, myliłam się. Obejrzałam końcowe odcinki I serii i mi się spodobało. Kolejne serie obejrzałam z wielkim zainteresowaniem i czekam na kontynuacje, bo zapowiada się ciekawie.
Lubię Joannę Brodzik, pasuje mi do tej roli. Wątek z jej byłym mężem - Konradem - wciąga. Z pozostałych wątków (Marysi, Basi czy Elwiry) również nie wieje nudą. Dodatkowo krajobrazy są prześliczne! Miło się ogląda.

Czytałam też książkę, ale różni się od ekranizacji, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Szczególnie, że scenarzyści postanowili pisać dalej, a nie zakończyć w momencie zakończenia wątków książkowych.

Offline Klaudia

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2494
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2012, 13:53:43 »
Po pierwszych dwóch odcinkach I serii myślałam, że zanudzę się na śmierć, ale z odcinka na odcinek akcja powoli się rozkręcała, nie jest to taki typowy serialik, w którym każdy z każdym ma romans, można powiedzieć, że jest lekki i można spokojnie się przy nim odprężyć.  smilie_girl_356
Joasia moim zdaniem świetnie pasuje do roli Małgosi, co prawda nie pokochałam jej aż tak bardzo jak w przypadku jej roli z "Magdzie M" ale tutaj również skradła moje serce!  smilie_girl_099 Bardzo mi się podoba w duecie z Grabowskim i strasznie żałowałam, że jednak zdecydowali się na rozwód, ale z tego co czytałam i czego nie oglądałam  :th_girl_haha: niedługo mają się ponownie zejść co oczywiście bardzo mnie cieszy!
Później Małgosia podobała mi się z tym Januszem, czy jak on tam się nazywał. Zasługiwała na szczęście, na kogoś kto będzie przy niej zawsze... a tu znowu taki psikus. Tak czy inaczej mam nadzieję, że w następnym sezonie ponownie zwiąże się z Konradem i tak już zostanie.  smilie_girl_308

iiiiiiiiii uwielbiałam Sławka i Paulę!  smilie_girl_301

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2012, 23:36:19 »
Przyznaję, po pierwszym odcinku jakoś nie mogłam "wejść" w klimat tego serialu. Jednak już od momentu przeniesienia się akcji nad rozlewisko to się zmieniło. Dlaczego? Bo obraz pokazywał prawdziwe życie w małym miasteczku, opowiadał o ludziach tam mieszkających tak realistycznie, że miałam wrażenie, że jestem częścią tej społeczności. I to opowiadał nie słowami, ale obrazem (bardzo podobała mi się scena pierwszego spotkania Gośki z matką - mało słów, a ile różnych emocji na twarzach, czy w zachowaniu bohaterek).
Jeśli chodzi o grę aktorów, to uważam, że spisali się nieźle. Pokazali, że dobry aktor w swojej pracy posługuje się nie tylko słowem. On gra całym sobą (pani Agnieszka Mandat - serialowa Kaśka na przykład, czytałam w wywiadzie z nią, że nawet spędziła kilka miesięcy w ośrodku dla niepełnosprawnych, aby w miarę wiernie zagrać trudną bądź co bądź rolę).
Kolejny pozytyw to krajobrazy - urzekające , kochane, niepowtarzalne Mazury.
No i na koniec - niezwykły optymizm serialu. To wcale nie bajka, to po prostu wiara w ludzi, nadzieja na to, że marzenia się spełniają, to zwykłe ludzkie odruchy niesienia pomocy innym, czy nie poddawanie się w dążeniu do celu z byle głupstwa.
Klimat ciepły, domowy, sielski, choć zdarzały się dramaty, tragedie, czyli to samo, co w każdym serialu tego typu. Ale życie pokazane jest tu inaczej. I właśnie ta inność mnie do niego przyciągała smilie_girl_269
Ten serial ma w sobie coś, co mnie uspokaja, dodaje pozytywnej energii - to taki "odstresywacz".
Podobają mi się wszystkie wątki: Gośka - Konrad (zwłaszcza, gdy zrozumiał, że jednak Gośka to ta jedyna), Goska - Janusz (świetnie ukazana walka miłości z chorobą alkoholową), Basia - Tomasz ( prosta, ale nad wyraz piękna miłość ludzi w kwiecie, a właściwie już chyba w jesieni życia. Starsi ludzie, a jacy swobodni w okazywaniu uczuć), Ewa - Piernacki (piękne, romantyczne, w starym stylu zaloty. Ludzie w starszym wieku. On jej bukiet polnych kwiatów wręcza, nad którymi ona się szczerze zachwyca, on jak Waldi z Trędowatej wozi ją bryczką, a ona jak Stefcia jest tym zachwycona. Pięknie ich określiła Gośka... "cudni oni"), Gośka - Elwira (już od pierwszego spotkania coś "zaiskrzyło", wspaniała przyjaźń), Anka - jej mąż Wroński (nawet łezka mi się zakręciła w oku, gdy Wroński ze łzami w oczach żonie wyznaje "Anka ty taka piękna jesteś", facetowi ostrość wzroku powróciła, bo mu butelka wódki oczu nie zasłaniała), no i oczywiście Paula - Sławek (aż słów brakuje, więc krótko: cudna miłość smilie_girl_356). Pozostali bohaterzy też ładnie "rozpisani" - normalni, ludzcy, realni, tacy, których moglibyśmy mieć za sąsiadów.

A, jeszcze muzyka! Wspaniała! smilie_girl_301
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2012, 21:41:22 »
W tym pierwszym odcinku rzeczywiście coś jest, oglądam go już trzeci raz i nie mogę dobrnąć do końca, jakieś fatum, czy co? Ale naprawdę, gdyby nie to, że obejrzałam kilka odcinków drugiej serii, to nie zdecydowałabym się na śledzenie serialu. Początek zniechęcał, mówicie, że najlepiej było odkąd wszystko się przeniosło nad rozlewisko? W takim razie zacznę pierwszą serię od tego momentu :D

Poza tym racja, El, krajobrazy są niesamowite. Przyznam szczerze, że nigdy jeszcze nie miałam okazji pojechać na Mazury, a kojarzyły mi się one z komarami pożerającymi człowieka, wiadomo, taka krąży o nich opinia. Ten serial pokazał mi jednak, że warto będzie się tam kiedyś wybrać. Miło jest tak siedząc sobie wieczorem w domku, przed komputerem, z herbatką- oglądać te wszystkie cudowności  smilie_girl_321 Magiczne!

Za to na stronie TeleTygodnia pojawiła się dziś informacja, że ?Rozlewisko? wróci na antenę TVP 1 w... grudniu, czyli fajnie, bo nietypowo, kiedy minie szał na wszystko, co powraca we wrześniu- będzie można na spokojnie podziwiać "Rozlewisko".

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2012, 16:22:14 »
Też się cieszę, ze Rozlewisko wróci dopiero w grudniu ;D jesienią będzie sporo nowych sezonów do oglądania, po za tym sceny do nowego sezony nad Rozlewiskiem - z tego co mi się kojarzy - kręcili zimą, więc serial będzie na czasie ;) Ja osobiście nie lubię zimą oglądać scen kręconych latem, bo mnie szlak trafia, że mają tam cieplutko! ;D A tak zimą będzie zima i wszystko będzie grało :D

Offline Emilka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Kocham ją mojego chłopaka <3
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2012, 16:44:52 »
Juz niedziela o 20.20 nad rozlewiskiem sezon czwarta programie na Tvp 1 w telewizji zapraszamy nowego odcinka

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2012, 17:53:41 »
Faktycznie, to już jutro. I dobrze. Fajnie wiedzieć, że w grudniu nie czekają człowieka tylko same powtórki a coś zupełnie nowego :)

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2012, 18:52:26 »
Też się bardzo cieszę! Obym tylko nie zapominała, bo nie przywykłam oglądać tego serialu w telewizji, nadrabiałam później w Internecie. Najwyżej będę robić tak nadal. :D Będzie można znów pooglądać panią Marysię Pakulnis w dość nietypowej roli! ;D
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:17:01 »
Przypomniałam sobie, jaki to fajny serial.
Dodatkowo wilijne klimaty mnie nastroiły, zdecydowanie na czasie. Nawet jeśli z perspektywy fabuły serialu to było wspomnienie o Wigilii a wspominający to Małgosia i Konrad wylegujący się na leżaku w upalny dzień. 
Nie wiem czy historia tej wigilii była już kiedyś przedstawiona, na przykład w poprzedniej serii. Ja nie pamiętam, podobnie jak przegapiłam romans Marysi i Krzyśka. Córka Pauli jaka już  duża. Poród bliźniąt totalnie szybki. Urocze sceny Małgośki i Konrada w saunie. Oświadczyny podczas kolacji wigilijnej.

Ale to matka księdza wymiotła wszystkich. Najpierw gadka o chrześcijańskim wymiarze talerza dla wędrowca, potem pukanie do drzwi i: "Kogo to diabli niosą?" <smiech>

Przed drzwiami stoi Sapierski, który, jako że jest sam, zostaje zaproszony przez nią na wigilię. Łamanie się opłatkiem i życzenia:
"No, Sapierski, tobie życzę, żebyś się w końcu ogarnął"
"Dziękuję...i nawzajem" <smiech>

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:26:14 »
Oczywiście zapomniałam... <hahaha> Znowu będę musiała nadrabiać...
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:41:58 »
Kiki, obejrzałaś wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki (prócz dzisiejszego rzecz jasna)? Pamiętasz Ewę Sztern z pierścionkiem zaręczynowym przed nosem? Być może ta wigilia była już pokazywana? Dzisiaj to było pokazane w charakterze wspomnienia - niemniej cudowny odcinek. Tylko gdzie taki śnieg można znaleźć w grudniu - to prawie jak s-f :D

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:54:17 »
Pamiętasz Ewę Sztern z pierścionkiem zaręczynowym przed nosem? Być może ta wigilia była już pokazywana? Dzisiaj to było pokazane w charakterze wspomnienia - niemniej cudowny odcinek.
Oglądałam tylko te odcinki, w których (według danych portalu filmpolski.pl) pojawiła się postać pani Marysi. W Życiu nad rozlewiskiem ostatnim takim był odcinek dziewiąty, a w nim - o ile dobrze pamiętam - Ewa Stern czytała fragmenty książki Basi podczas wernisażu. Coś mnie ominęło?
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Dom nad rozlewiskiem i kontynuacje
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:55:08 »
Sceny retrospekcyjne były po raz pierwszy pokazane.

Matka proboszcza jak zwykle wymiata. Na początku wszystkich części była wrednawa, potem się ogarnęła, teraz chyba sama trochę jej się miesza jaka powinna być <haha> . Świąteczna oda do talerza dla wędrowca i "Kogo diabli niosą?"  <smiech>
Ona ma chyba być wątkiem humorystycznym.

Taki śnieg można jeszcze od czasu do czasu Spotkać na Mazurach, a takim kuligiem, jakim Tomasz i Basia do domu z zagranicznych wojaży wracali, to ja dwa lata temu z dzieciakami w Gałkowie jeździłam <jezyk>

A fryzury Emilii (zapomniałam jak miała na imię), Dominiki i... Oresta to dopiero hit! A co tam, że dziwaczne, ważne, że ręką ukochanego zrobione <haha>

Kuba jak zwykle zawalił wszystko. Co za dupek nieodpowiedzialny. Mania zostaw go i wracaj do Krzyśka!

A do tego świąteczna muzyczka ekstra <muza>

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski