Autor Wątek: Euro 2012  (Przeczytany 37603 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nareli

  • Naćpana marzeniami
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 439
  • Płeć: Kobieta
  • "Nie potrzebuje marzeń, jestem spełniona" D.O.
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 28, 2012, 08:36:38 »
Zgadzam się z wami. Zdecydowanie Portugalia swoją grą zasłużyła sobie na finał. Hiszpania grała gorzej. Taka jest prawda. Ciągle Portugalia przechwytywała piłkę, Portugalczycy byli wszędzie, potrafili wykorzystać każdy błąd Hiszpanów, zabrać im piłkę, a Hiszpania miała mało akcji bramkowych w porównaniu do przeciwników. Nigdy nie byłam fanką piłki nożnej, nigdy nie oglądałam meczów, nie wiem, co się stało, że mi się w tym roku odmieniło... Ale wiem, że nie chciałam żeby przeszła Hiszpania, bo grali, jak na mistrzów przystało, po prostu słabo. W ogóle nie lubię sytuacji, w których od razu wiadomo, która drużyna wejdzie do finału, która wygra Euro  smilie_girl_349

"Zostałam aktorką, żeby zrozumieć, dlaczego ludzie robią i mówią pewne rzeczy." D.O.

Offline EdySziA

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 28, 2012, 10:01:28 »
I tak cała moja nadzieja w Niemcach, od początku trzymam za nich kciuki i mam nadzieję, że wygrają jutro, a potem w finale, zostając nowymi Mistrzami Europy ;)

Ty tak lubisz oglądać Czas honoru.. i nadal kibicujesz Niemcom? :D

Ja dzisiaj całym sercem będę kibicować Włochatym! Nie ma innej opcji ;)

A wczorajszy mecz trochę nudny, ale i tak warty obejrzenia. Nie wiem czy Hiszpania zasłużyła na zwycięstwo, mam mieszane uczucia, bo Portugalia dawała radę, i rzeczywiście, mimo wszystko szkoda Portugalii..

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 28, 2012, 10:06:15 »
Przepraszam bardzo - co ten gość wyczynia na boisku? Pięć kroków w tył (żeby to jeszcze kroki były, ale nie - to jakieś pokraczne wygibasy), potem jeden w bok... To jakaś tradycja, czy co?
Kibicowałam Hiszpanii, ale naprawdę grali gorzej.
Byłam przeciwko Portugalii tylko ze względu na ich gwiazdę. Nie mogę patrzeć już na tego picusia. Żel mi Ronaldo ;)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 28, 2012, 12:06:40 »
Ciągle Portugalia przechwytywała piłkę, Portugalczycy byli wszędzie, potrafili wykorzystać każdy błąd Hiszpanów, zabrać im piłkę, a Hiszpania miała mało akcji bramkowych w porównaniu do przeciwników.   smilie_girl_349
Sensem piłki nożnej nie jest jak kto gra, tylko strzelenie goli, a Portugalia niestety tego nie zrobiła. Czyli nie do końca potrafiła wykorzystać błędy Hiszpanów, tym bardziej, że ci z kolei grali słabiuteńko.
Karne, to też nie do końca loteria. Gdy karny nie zostanie wykorzystany, to albo piłkarz nie potrafił go wykonać (źle się do tego zabrał), albo bramkarz był sprytniejszy.

W dzisiejszym meczu jestem za Niemcami, bo i solidnie grają, i bramki strzelać potrafią smilie_girl_253
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 28, 2012, 17:31:50 »
Wczorajszy mecz trzymał w napięciu. Aż poobgryzałam paznokcie:O od początku kibicuje Hiszpanii [nie wliczając Polski] :D Portugalia grała dobrze, ale Hiszpania ma Casillas'a! Ach..  i ta szansa Iniesty ;)
a oglądając mecz miałam wrażenie, że w Portugalii gra tylko Ronaldo ;/ ci komentatorzy tylko jego nazwisko ciągle wymieniali, mimo, że nie strzelił w tym meczy żadnego gola ;D nie lubię go. Jak dla mnie to on się bardziej lansuje na boisku niż gra.

Mam nadzieję, że Hiszpania obroni tytuł mistrza. ;D
A dzisiaj trzymam kciuki za Włochów :)

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 28, 2012, 18:17:07 »
(...)
Karne, to też nie do końca loteria. Gdy karny nie zostanie wykorzystany, to albo piłkarz nie potrafił go wykonać (źle się do tego zabrał), albo bramkarz był sprytniejszy.
(...)

Jak to się mówi, 'nie ma dobrze obronionych karnych, są tylko te źle strzelone'. ;)

Wg mnie karne to w dużej mierze jednak loteria, gdzie nawet przy wielkich umiejętnościach konieczny jest łut szczęścia. Do tego nerwy, presja... Nie wspominając już o tym, że może przejść dalej drużyna słabsza - może nie dużo słabsza, bo w końcu do karnych doprowadzili, ale jednak. ;]

Wczorajszego meczu niestety oglądać nie mogłam, dostawałam relację sms-ową. Szkoda mi Portugalii, bo własnie wszyscy mówią, że grali lepiej od Hiszpanii, która pierwszy groźny strzał na bramkę oddała w 60. minucie :/ Portugalia siadła w dogrywce, ale wielka szkoda, że Krystyna nie strzeliła tego gola w ostatnich minutach.

Boję się mówić, za kim jestem dzisiaj, bo zwykle moi faworyci odpadają - pomijając Anglię, to np. wczoraj Portugalia... Chociaż to nie tyle mój faworyt, co... Chyba zacznę kibicować Hiszpanii xD  smilie_girl_101

Offline Katakumba

  • Aneta&Marek
  • *****
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 28, 2012, 22:57:39 »
Zapowiada się niesmowity finał. Niemiecka machina z deczka przyrdzewiała i Włosi idealnie to wykorzystali. Po tym spotkaniu mam nadzieję że pokażą Hiszpanom kto tu rządzi z zostaną mistrzami  smilie_girl_149

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:11:32 »
"Wielkie" Niemcy zatrzymane! Prawdę mówiąc, dopiero dzisiaj udowodniono, że nie są aż tacy wielcy, bo nie oszukujmy się, ale Grecja, z którą w ćwierćfinale aż tak dobra nie jest. Niemcy dzisiaj zagrali słabo, nie dość, że błędy w obronie w końcówce meczu były straszne to na dodatek atak przez większość czasu nie istniał. Szkoda zmarnowanych sytuacji Włochów, szczególnie "sety" Di Natale, ale 2:1 złe nie jest, tym bardziej, że Włosi najzwyczajniej w świecie byli dzisiaj lepsi. ;)

Cieszy mnie, że to drużyna z Włoch awansowała do finału, bo naprawdę miło mnie zaskoczyła i grała dobrze w swoich meczach, aczkolwiek i tak kibicuję Hiszpanii i mam nadzieję, że to właśnie oni wygrają ten turniej! ;)

Offline sandi

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:12:10 »
Wiecie co? Czasem mam wrażenie, że przynoszę pecha drużynom, którym kibicuję.

Niemcy grali dziś jak nie oni. Nie poznawałam ich... :(



Offline grant1

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • Carpe diem
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:15:29 »
No fakt, "włoski makaron" zablokował tryby niemieckiej "maszyny" piłkarskiej.
Niemcy byli naprawdę bezradni. Grali jak zwykle do końca, ale nic to im nie dało. Pomimo wyeliminowania Portugalii, w finale Hiszpanie powinni jednak obawiać się Makaroniarzy. Hiszpania bez D. Villi i C.Puyola (może w mniejszym stopniu) nie reprezentuje takiego poziomu, jak na Mistrzostwach Świata w RPA. No i jeszcze to, że Włosi mają jednak sporo fartu, a przede wszystkim Pirlo, Buffona i szalonego Balotelliego.
I wszystko może się zdarzyć...Tym bardziej, że jeszcze żadnej drużynie nie udało się zdobyć ME w "kopanej"dwa razy pod rząd.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:43:00 »
Moja euforia sięgnęła zenitu :D
Teraz już mi obojętne kto wygra - w finale są moje dwie, ulubione drużyny :)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:48:09 »
Hiszpania bez D. Villi i C.Puyola (może w mniejszym stopniu) nie reprezentuje takiego poziomu, jak na Mistrzostwach Świata w RPA.
Dokładnie! ;) Według mnie Hiszpanom najbardziej brakuje Villi, który był typowym napastnikiem. A Puyol wydaje się takim duchem drużyny, który ją cały czas motywuje. Straszna szkoda, że ich na EURO nie zobaczyliśmy, bo jak już stwierdziłeś/aś Hiszpania nie gra już tak jak na MŚ2010, ale to nie zmienia faktu, że nadal ich uwielbiam. ;)

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:56:57 »
Sandi, mam dokładnie tak samo :/

Finał - dla mnie najgorsza kombinacja z możliwych. Muszę zdecydować, komu bardziej życzę przegranej, bo niestety, ale przegrać może tylko jedna z drużyn.

Donia, chyba oglądałyśmy inne mecze? Znaczy, owszem, w pierwszej połowie Niemcy naprawdę grali jak nie oni, popełniali koszmarne błędy. Ale w drugiej... Widać, że im zależało, że za wszelką cenę chcieli się poprawić. Atakowali, bronili się, zabrakło im szczęścia i szkoda zmarnowanych sytuacji.
Włosi natomiast... Zaczęli grać nieczysto, udawać, przeciągać... Mieli kilka sytuacji, ale to nie to samo, co pierwsza połowa. Patrząc na cały mecz, Włosi byli minimalnie lepsi (wygrali w końcu), ale ogółem mecz był bardzo wyrównany.

I tak, bez względu na wynik finału, jak dla mnie Niemcy byli dla mnie najlepszą drużyną na tym turnieju. Hiszpania miała strasznie dużo szczęścia, a Włosi wcale tak pięknie też nie grali (a dzisiaj sędzia im troszeczkę jednak pomagał).

Ehh, to czas zdecydować, kogo mniej chciałabym widzieć z pucharem :/

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 29, 2012, 00:08:54 »
Donia, chyba oglądałyśmy inne mecze?
Możliwe, bo ja uważam, że Niemcy zagrali jak nie oni. Co z tego, że próbowali w drugiej połowie zmienić wynik, jak oprócz karnego, przez przypadkowe dotknięcie ręką oraz kilku strzałów nie zrobili praktycznie nic? Chcieli się poprawić, ale zbyt się nie poprawili, bo i tak Włosi przez większość czasu byli lepsi, co zresztą już pisałam.
Włosi zaczęli udawać? Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie takich sytuacji. Okej, w drugiej połowie grali trochę nieczysto i przeciągali, ale nie udawali, przynajmniej ja tak sądzę.

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 29, 2012, 00:17:36 »
Donia, chyba oglądałyśmy inne mecze?
Możliwe, bo ja uważam, że Niemcy zagrali jak nie oni. Co z tego, że próbowali w drugiej połowie zmienić wynik, jak oprócz karnego, przez przypadkowe dotknięcie ręką oraz kilku strzałów nie zrobili praktycznie nic? Chcieli się poprawić, ale zbyt się nie poprawili, bo i tak Włosi przez większość czasu byli lepsi, co zresztą już pisałam.
Włosi zaczęli udawać? Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie takich sytuacji. Okej, w drugiej połowie grali trochę nieczysto i przeciągali, ale nie udawali, przynajmniej ja tak sądzę.

Czy to zagranie ręką było przypadkowe, to możnaby się spierać. Niemniej, było to zagranie ręką i karny jak najbardziej się należał. Faktycznie, nie strzelili drugiego gola, dlatego przyznałam, że za całokształt Włosi byli minimalnie lepsi, a w pierwszej połowie Niemcy grali jak nie oni właśnie (swoją drogą, wg statystyk spotkanie było wyrównane, a wręcz są minimalnie na korzyść Dojczów...). Ale mieli trochę strzałów, starali się bardzo i bardzo walczyli do ostatnich sekund (wielka szkoda, że sędzia nie pozwolił im dokończyć ostatniej akcji, ale cóż, jego prawo).
Szkoda, że na wiele tych nieczystych sytuacji sędzia przymykał oko...
I okej, przyznaję, może z tym udawaniem się zapędziłam, bo w końcu Balotelli ostatecznie zszedł z boiska, ale z drugiej strony jego upadek wyglądał tak średnio przekonująco...