Autor Wątek: Piosenka musi posiadać tekst  (Przeczytany 4551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Piosenka musi posiadać tekst
« dnia: Listopad 08, 2013, 09:51:45 »
Ciekawa dyskusja zaczęła się rozwijać w innym wątku, więc postanowiłam ją tutaj niejako przenieść, aby mogła być kontynuowana :) Zakładam więc wątek "Piosenka musi posiadać tekst" - czyli wszystko o warstwie "słownej" piosenek. Oto ostatnie posty:

Ja kocham polskie teksty. Ale pod warunkiem, że są o czymś.
Ot i właśnie - "o czymś". Niesamowicie pisał Kaczmarski - chyba każdy jego tekst ma "drugie, trzecie, czwarte, piąte dno". A już uwielbiam te, których inspiracja były książki, filmy czy obrazy.
Ale weź - posłuchaj takiego Feela - kiedyś był w internecie taki program - "Magic Disco Polo Maker", który losowo tworzył teksty piosenek, i chyba Kupicha się czymś takim posługuje, bo sensu w jego lirykach zero.

(...)

Cytuj
Cezik zrobił piękny pokaz wzniosłych treści w obcojęzycznych piosenkach

Jak zwykle ukłony za kawał niesamowitej roboty. Jednak on te teksty wziął i przetłumaczył - dosłownie. I nie dość, że tekst nie jest wysokich lotów, to jeszcze przy tłumaczeniu wychodzą jaja, bo się okazuje, że pewnych słów czy zwrotów nie da się wprost przetłumaczyć. Swoją drogą, kiedy czytam przetłumaczone teksty na tekstowo.pl to też się łapię za głowę  <olaboga>
Te teksty w swoim języku brzmią pewnie całkiem normalnie, zresztą najważniejsze to się przy tym pogibać, bo to skoczne jest - jak nasze disco polo czy Feel. Tekstów Kupichy  też by pewnie nikt nie zaśpiewał w innym języku po dosłownym przetłumaczeniu... <bezradny>

W niektórych przypadkach, jak Podsiadło czy Sorry Boys, muzyka i cała ta aranżacja jest tak  dobra i porywająca, że wynagradza brak polskiego tekstu  czy po prostu tekstu głębszego...choć tutaj można polemizować, bo złe nie są o tyle o ile rozumiem je ja. 

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2013, 13:06:29 »
Jaki śliczny, nowy wątek - dziękuję Justku <serduszko> (Apropo's - ładny tytuł <ok>) Chociaż...pewnie teraz nikt głosu już zabierać nie będzie chciał. Jednak wolę myśleć, że nie znam życia ;) Mam nadzieje, że się wielu ciekawych rzeczy jeszcze tutaj dowiem  <tak>
Tymczasem zapodaję wspomnianego wcześniej CeZika, ponieważ napisałam na ten temat sporo ale linka nie podałam, a pewnie nie wszyscy wiedzą o co chodzi a może nawet o jakiego CeZika chodzi...
 <mysli>
Szajka CeZika - Wzniosłe treści obcych pieśni

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2013, 13:37:31 »
Ja znam CeZika, wydawało mi się nawet że dosyć dobrze zapoznałam się z jego twórczością, ale ten utwór jakoś mi umknął  <mysli> Niemniej jednak wiadomo, że nie można brać tego aż tak dosłownie i na przykładzie "Wzniosłych treści obcych treści" sądzić, że anglojęzyczne piosenki nie mają sensu, bo CeZik tyle przykładów podał. W wielu krajach bowiem (więc i w Anglii, i w USA, i w Polsce) jest takie coś jak muzyka rozrywkowa, która nie musi nieść za sobą wielkiego przekazu, byle wpadała w ucho - i po takie przykłady sięgnął CeZik. Oczywiście ja się tu zgadzam z tym co chciał przekazać: że ludzie chętniej sięgają po coś, co tak naprawdę jest głupie i nic nie wnosi do naszego życia, bo ważna jest rozrywka, a mało komu chce się sięgnąć do tłumaczeń tekstów i dowiedzieć się, że to czym katuje swoją rodzinę, dzieci - to jakieś brednie, nierzadko wulgarne.
Tylko anglojęzyczne teksty też bywają piękne, szkoda że o nich nie zaśpiewa :) I zgadzam się też z tym co napisała Jean: nie każdy zwrot można tłumaczyć dosłownie i trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę, aby móc niekiedy zrozumieć sens danego tekstu.

A ja kiedyś pomyślałam sobie, że nasi polscy tekściarze stosują często bardziej...wyszukane słownictwo. Ciekawa jestem tylko czy jest to zasługą tego, iż w Stanach przykładowo mniejszą uwagę przykuwają słuchacze do tekstów, czy też język angielski jest po prostu uboższy w środki przekazu. Nie znam go niestety na tyle dobrze, aby móc ocenić czy są tam tak piękne słowa jak u nas i czy dla kogoś kto jest wyłącznie anglojęzyczny to istotne jakich słów używa się w tekstach  <bezradny>

Ja bardzo lubię zamiłowanie Kasi Nosowskiej do wyszukiwania wręcz takich słów, sformułowań, których nie używa się już raczej w języku potocznym, a które są po prostu piękne i brzmią wyjątkowo. Albo do nazywania prostych często czynności i zdarzeń w taki sposób, że zbitek użytych słów zaskakuje i zachwyca jednocześnie :) No ale o tym mogłabym długo...

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2013, 14:37:17 »
Obcojęzyczne, ściślej angielskie, teksty nie muszą być ubogie, w tym w środki przekazu. Co prawda język znam jeszcze w mniej zaawansowanym stopniu niż Wy tu wszyscy razem wzięci, ale jest ktoś taki jak Sting...No, powiem, że kiedyś próbowałam przebrnąć z jakimś słownikiem (jeszcze nawet wspomnienia nie było o portalach z tłumaczeniami tekstów piosenek) i się poddałam.  <bezradny>
I też wychodziły dziwne rzeczy bo jakieś słowo ma kilka znaczeń a żadne jakoś nie bardzo pasowało aby całość była logiczna potem...
Poza tym w jego utworach w kilku zagranych nutkach mieści się cała masa tekstu, tak więc nawet słuchając zdążyć nie można z wyłapywaniem słów... <bezradny>

Kiedyś oglądałam jakiś program (albo słuchałam w radio  <mysli>), gdzie się ktoś wypowiadał na temat współczesnej polskiej muzyki i mówił, że okropnie, strasznie w Polsce brakuje dobrych tekściarzy. Szczęściarzem jest ktoś, kto sobie napisać sam umie (naprawdę umie, a nie tylko sądzi, że umie) a reszta? O ile się nie mylę, te wszystkie gwiazdy estrady z lat poprzednich śpiewały cudze teksty... <mysli> A ciągle przewijały się nazwiska Osiecka, Młynarski, Kofta, Olewicz, Cygan, Czapińska...

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2013, 15:24:29 »
Cezikowi nie tyle chodziło o udowodnienie, że cała angielska muzyka to dno itp. :P I wiadomo, że część rzeczy przerysował, by wyszło śmiesznie, część by po prostu się zrymowała.

Mu chodziło o to, aby pokazać, że właśnie zagraniczna muzyka rozrywkowa podobnie jak polska, w większości (czy w jakiejś części) również posiada mało ambitne teksty.

To jest dedykowane dla pewnej grupy osób, które myślą, że to co zaśpiewane po angielsku, jest najlepsze, najmądrzejsze, najpiękniejsze a tylko w Polsce mamy shit i ścierwo.

I dlatego on to tak sprytnie przerysował. :P
Choć wiadomo, że np. w pierwszym tekście autorowi nie chodziło o gówno w tłumaczeniu robienie kupy a o jakieś złe sprawy, uczynki. :P

Piosenki, zwłaszcza amerykańskie, są dużo bardziej ubogie w słownictwo, bo tam po prostu jest ubogie słownictwo. Amerykanie posługują się bardzo prostym, potocznym językiem. Często jedno słówko ma kilka znaczeń... Skracają, uproszczają... Niekiedy rodowity anglik nie zrozumie o co chodzi.

Natomiast język angielski, który przy amerykańskim slangowym jest czysto literacki, podobnie jak polski ma bardzo bogate słownictwo. Jeżeli się chce i potrafi to można stworzyć piękne teksty.
Wspomniany przez Jean Sting, Anglik, pięknie bawi się słowem. On nie operuje językiem ulicy. Stara się by jego teksty były o czymś, miały ładne słowa. Bogatsze. By było ich więcej niż 5 na krzyż jak to amerykańska Rihanna np. stosuje.

Ja nie narzekam na tłumaczenia tekstów podanych w necie, bo zapewne większość jest tłumaczona translatorem a wiadomo, że on to robi w specyficzny sposób i trzeba samemu się domyślić o co tak naprawdę chodzi. Tak więc czytając jakieś tłumaczenie, po prostu przekładam sobie w myślach z polskiego na polski i rozumiem. :P
Angielskiego niestety nie znam, więc nie mogę sama tłumaczyć.

W Polsce może nie tyle brakuje tekściarzy, bo oni gdzieś tam są, co wytworzyło się takie cuś, że teraz każdy może napisać tekst. Bo taniej, bo prościej, bo są programy, które w tym pomagają... I wszyscy nagle myślą, że są wszechstronnymi artystami. Nagle potrafią i grać, i śpiewać i pisać, i komponować. Owszem zdarzają się takie przypadki, ale zdarzają a nie, że każdy potrafi.
I ten sam problem jest niestety na zachodzie skąd to wszystko na ślepo bierzemy.
Stąd często ubogość tekstów. Skoro piosenkę zaczęło się traktować jako produkt a nie dzieło kultury, no to co się dziwić.

I nie trudno zauważyć, że zespoły, wokaliści, którym kto inny pisze teksty, często mają w swym dorobku dużo lepsze piosenki niż Ci co wszystko robią sami. :P

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2013, 09:07:18 »
Ja nie narzekam na tłumaczenia tekstów podanych w necie, bo zapewne większość jest tłumaczona translatorem a wiadomo, że on to robi w specyficzny sposób i trzeba samemu się domyślić o co tak naprawdę chodzi. Tak więc czytając jakieś tłumaczenie, po prostu przekładam sobie w myślach z polskiego na polski i rozumiem. :P

Wiesz, ja długi czas byłam przekonana, że na takich portalach to ktoś jednak się przykłada do tłumaczenia. Naiwnie sądziłam, że nikt nie odstawi chały i nie posłuży się translatorem. Słowem - szukałam mądrzejszego od siebie. Dzisiaj wolę dostać oryginalny tekst i ściągnąć z półki wszystkie słowniki (chociaż w większości teksty bywają takie, że można sobie poradzić bez słownika :P). Jakaś frajda jest. Albo zapytać kogoś w domu.


Cytuj
Piosenki, zwłaszcza amerykańskie, są dużo bardziej ubogie w słownictwo, bo tam po prostu jest ubogie słownictwo. Amerykanie posługują się bardzo prostym, potocznym językiem. Często jedno słówko ma kilka znaczeń... Skracają, uproszczają

Tak, i potem jest "I wanna" albo "I wannabe" albo jeszcze inny twór    <olaboga>  Niedobrze się robi.

Naprawdę są takie programy do pisania tekstów? <olaboga> To stamtąd wyszły pomarańcze w pustej szklance?

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2013, 14:59:57 »
Jasne ze samemu bezpieczniej potłumaczyć. A ile przy tym zabawy hehe. No tylko jednak trzeba znać podstawy języka by to zrobić w miarę dobrze. Ja więc jesli idzie o angielski nie staję z nim w szranki. Przeraża mnie. :D

Niestety są te programy do pisania tekstów. Np. podajesz ileś głównych słów, które mają wystąpić w tekście  i on ci je jakos układa i dopisuje resztę. Stąd często wrażenie że te teksty są nielogiczne.
Nie zdzwię się jak nasze kochane pomarańcze tak powstały.
Choć podobno część tekstów Kupicha napisał siedząc na kiblu, więc kto wie czy to nie jeden z takich tworów podczas czynności fizjologicznych "jest już ciemno... pokaż na co cię stać"  <smiech>

Są też te programy vocodery czy jakoś tak do sterowania głosem, że jak fałszujesz to on Ci wyczyszcza dźwięk. I nagle śpiewasz jak anioł. :D taka mandaryna np.swego czasu zapewne z tego korzystała bo na płycie super a co było np.w sopocie czy gdzieś to wszyscy wiemy. :)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2013, 22:06:06 »
A czy piosenka musi mieć ambitny tekst, aby zasłużyć na miano co najmniej "dobrej"?
Mnie się wydaje, że niekoniecznie. Często właśnie bywa tak, że miało być "ambitnie" a wyszło nielogicznie.

Piosenki międzywojnia teksty miały proste, a jednak wiele z nich do dziś to standardy, tysiące razy przez kolejne lata adaptowane przez znakomitości polskiej estrady, sceny. Nie bez znaczenia pewnie jest fakt, że wielu ówczesnych autorów tekstów to poeci z prawdziwego zdarzenia.

"Miłość ci wszystko wybaczy" - Julian Tuwim (ciekawostka: podobno ten wiersz napisał dla żony po przelotnym romansie z inną <szczerzy_sie>)
"Na pierwszy znak" - Julian Tuwim.

Zresztą po jego teksty sięgały różne pokolenia, udowodniając ich ponadczasowość : Ordonka (jak wyżej), Kalina Jędrusik (Pokoik na Hożej), Czesław Niemen (przecudne "Wspomnienie"), "Grzegorz Turnau ("Miejscowa kretynka z tutejszym kretynem"), a nawet z kręgu raperskiego niejaki L.U.C ("Znów to szuranie").

Czesław Niemen-Wspomnienie
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2013, 07:42:14 »
Moim zdaniem ambicja nie wyklucza prostoty i należy odróżnić prosty tekst od prostackiego.
Trudno serce okłamywać,
Bo mądrzejsze jest niż ty,

Trudno sercu się sprzeciwiać,
Gdy wyrywa się i drży.

Jeszcze nie wiesz, kto on taki,
Ten twój miły, ten twój ktoś,

A już miłość daje znaki,
Ze się w życiu stało coś.

Pierwszy znak, gdy serce drgnie,
Ledwo drgnie, a już się wie,
Ze to właśnie ten, tylko ten.

Drugi znak, to słodki lek,
Trzeci znak, piosenki dźwięk,
To się wplata w sen, zloty sen.

I tylko oczy zamglone pokaz,
Wtedy na pewno już wiem, ze kochasz.

Na pierwszy znak, gdy serce drgnie,
Ledwo drgnie, a już się wie,
Ze to właśnie ten, tylko ten.

I tylko oczy zamglone pokaz,
Wtedy na pewno już wiem, ze kochasz.

Na pierwszy znak, gdy serce drgnie,
Ledwo drgnie, a już się wie,
Że to właśnie ten, tylko ten.



Nie, nie możesz teraz odejść
Bierzesz mi ostatnią wodę
Żar pustyni pali mnie
Bezlitosna płowa pustka
Mam spękane suche usta
Pocałunek mój to krew
Nie, nie możesz teraz odejść
Kiedy cała jestem głodem
Twoich oczu, dłoni twych
Mów, powiedz, że zostaniesz jeszcze
Nim odbierzesz mi powietrze
Zanim wejdę w wielkie nic
Nie, nie możesz teraz odejść
Jestem rozpalonym lodem
Zrobię wszystko, tylko bądź
Bądź, zostań jeszcze chwilę, moment
Płonę, płonę, płonę, płonę...
Zimnym ogniem czarnych słońc
Nie, nie możesz teraz odejść
Popatrz listki takie młode
Nim jesieni rdza i śmierć
Bądź - proszę cię na rozstań moście
Nie zabijaj tej miłości
Daj spokojnie umrzeć jej


 
Jeśli jeszcze mnie pamiętasz powiedz to on
jeśli jeszcze mnie poznajesz
jeśli patrząc rano w lustro widzisz moją twarz
jeśli na ulicy w tłumie ktoś Ci mówi że to ja


Ja wiem piękne chwile są
ja właśnie dziś chcę podać Ci szczerze swoją dłoń
w ten dzień głośno wołam Cię
bo to co złe niech dla nas dziś już nie liczy się
w ten dzień
oooooo

Czas nie daje za wygraną, gdzie pędzi tak
na kominku stare zdjęcie
jeśli jeszcze mnie pamiętasz a wiem pamiętać chcesz
może właśnie dzisiaj zaskoczę Cię

Ja wiem piękne chwile są
ja właśnie dziś chce podać Ci chce szczerze swoją dłoń
w ten dzień głośno wołam Cię
bo to co złe niech dla nas dziś już nie liczy się
Ja wiem piękne chwile są
ja właśnie dziś chce podać Ci chce szczerze swoją dłoń
w ten dzień głośno wołam Cię
bo to co złe niech dla nas dziś już nie liczy się

w ten dzień
w ten dzień
w ten dzień


Myślę (a może się mylę  <mysli>), że większość z nas nie miałaby problemu z przypisaniem tych tekstów do odpowiednich kategorii: prosty, ambitny i prostacki.
Zresztą, sama sobie El odpowiedziałaś - testy międzywojnia pisali poeci z prawdziwego zdarzenia a mówiąc inaczej, muzykę komponowano do czystej poezji. Dlatego, zwłaszcza ze współczesnego punktu widzenia, teksty są proste, ale za zachowaniem ciągu logicznego.

Offline MJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2013, 00:59:29 »


Piosenki, zwłaszcza amerykańskie, są dużo bardziej ubogie w słownictwo, bo tam po prostu jest ubogie słownictwo. Amerykanie posługują się bardzo prostym, potocznym językiem. Często jedno słówko ma kilka znaczeń... Skracają, uproszczają... Niekiedy rodowity anglik nie zrozumie o co chodzi.


My więc powinniśmy mieć same arcydzieła muzyczne z naszym zasobem słownictwa.
Zupełnie nie o to w tym chodzi.
To, że w Ameryce powstał nurt shitów, jest wynikiem  ich kultury.
Język mają idealny do tworzenia. Miękki, plastyczny, "krótki".

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2013, 20:05:30 »
A czy piosenka musi mieć ambitny tekst, aby zasłużyć na miano co najmniej "dobrej"?
Mnie się wydaje, że niekoniecznie. Często właśnie bywa tak, że miało być "ambitnie" a wyszło nielogicznie.

Piosenki międzywojnia teksty miały proste, a jednak wiele z nich do dziś to standardy, tysiące razy przez kolejne lata adaptowane przez znakomitości polskiej estrady, sceny. Nie bez znaczenia pewnie jest fakt, że wielu ówczesnych autorów tekstów to poeci z prawdziwego zdarzenia.
Teksty nie muszą być ambitne, teksty muszą być sensowne. :D Są bardzo przyjemne teksty, które o czymś opowiadają, a z ambicją mają niewiele wspólnego.
obraziłam się na świat
nie mieszkam tam gdzie dawniej
od miesiąca mym domem jest lodówka
lubię jeść więc mało jest miejsc
gdzie mogłabym czuć się szczęśliwsza
na białych drzwiach wywieszka czarna
a na niej na żółto me nazwisko
mam tu wszystko czego trzeba
święty spokój i ulubioną porę roku
łapy precz nie dzielę się
jedzeniem ha ha ha...
czasami tylko żal ogarnia mnie z powodu
braku miłosnych wzlotów
lecz właśnie wczoraj coś zdarzyło się
pan pasztet poprosił mnie o rękę
zgodzę się bo myślę że ja
również coś do niego czuję
znamy się krótko
lecz mam przeczucie że
milo będzie razem się zestarzeć
łapy precz nie dzielę się
jedzeniem ha ha ha...

Jest o czymś? Jest. Jest urocze? Jest. Jest ambitne? No cóż... :)

Jeden z moich najulubieńszych tekstów... Nie wiem, czy rzekłabym, że ambitny, ale na pewno trafiający w sedno :) Trochę humoru, trochę ironii, trochę mądrości i można stworzyć coś naprawdę fajnego!
Czy ktoś się zastanawia jedząc jajka, dżem i ser
Nie wyłażąc z łóżka cały dzień
Że oprócz żarcia i dymania
Są na świecie wojny i głód?
Zatrzymaj się na chwilę i skup
chociaż raz, nim białe kitle uszczęśliwią nas
Postanowiły zawrócić czas
Żebyś się nie zdziwił na ulicy człowieku
Kiedy wpadniesz na ciotkę, co nie żyje ćwierć wieku
Co jej powiesz zmieszany? "jak tam cioci organy?"

Ja pier***ę w bardzo
Dziwną stronę skręca świat
Lepiej nie uchylać bram
Otchłani potępienia

Czy Budda, czy Mahomet, nieistotne który z nich
Jezus Chrystus, owca Dolly albo mysz
Mały płomyk, probówka mogą zdziałać cuda
W imię lepszych dla ludzkości dni
Kogo spotkać chcesz? Decyduj, szybko!
Dajcie nam Da Vinci, niech zakończą się plotki
Co kryje Giocondy uśmiech słodki
Czemu nie Niżyński? Świetny tancerz choć gej
Hazardziści chcą konia, bo faworyt im zdechł
Trudniej wyleczyć kiłę, niż sklonować Wojtyłę?

Ja pier***ę...

Elvis Presley wróci i Puccini też
Shakespeare? Kolejka tutaj jest!
Flip i Flap nagrają z Liberacim film
A my pozabijamy się o pierwszeństwo w tej grze,
Ale nim moment ten nastąpi
Ziemski sąd dosięgnie
Tych co smażą się w piekle
Na przykład Hitler, niewątpliwie będzie wisieć
Zbudź się człowieku i tak wszystko popieprzą
Sklonują modelki
Żeby dymać co trzecią
Wróć lepiej do łóżka, dżem zamów na śniadanie
I tak bez znaczenia czy masz jakieś zdanie

Ja pier***ę w bardzo
Dziwną stronę skręca świat
Jak my sobie poradzimy
Z takim przeludnieniem...?


Lubię, jak teksty są mądrze, lubię, jak są zabawne, lubię, jak są z pomysłem. Nie lubię tylko, jak są tylko po to, żeby nie leciał sam podkład, bo innej funkcji nie mają.
O np. tu. Nigdy nie zrozumiałam, jak ten twór mógł stać się hitem. Sama myśl boli :)
Stale sobą być
Sobą
Udajemy zawsze kogoś lub coś

Stale sobą być
Sobą
Nie tak łatwo - a ten w lustrze to kto?


1.Gdy popełnisz błąd kto żyje myli się
Nie będziesz umiał spojrzeć sobie w twarz
Poczuj wtedy że naprawdę dobrze jest
Skoro ciągle jeszcze ją masz
Po co smutek ? lepiej znaleźć inny świat
Ale jak?

Ref.
Samdajdalidaj samdahe
Samdajdalidaj nohe
Samdajdalidaj samdahe
Noheo...


2.Kiedy zdarzy się że ktoś odebrać chce
Nie tylko dobre imię ale twarz
Zrozum wtedy że naprawdę dobrze jest
Skoro ciągle jeszcze ją masz
Po co smutek ? lepiej znaleźć inny świat
Ale jak?

Ref.
Samdajdalidaj samdahe
Samdajdalidaj nohe
Samdajdalidaj samdahe
Noheo...


Lubię poezję, rozkoszuję się nią, a kiedy dodatkowo wpadnę na świetną interpretację, to mnie to tylko cieszy. Lubię naszych tekściarzy z prawdziwego zdarzenia. Lubię to, że bawili się słowem, że nie robili masówki, tylko jednak z rozmysłem i naprawdę fajnie. I czasami właśnie te urocze, lekkie, przyjemne chwytają bardziej :) Np. tu:
Nikt mnie nie kocha,nikt mnie nie lubi,
mama i tata,chudzi i grubi...
Nikt mnie nie kocha,nikt mnie nie lubi...

Idąc na francuski,całą drogę szlocham....
Bo mnie nikt nie lubi,bo mnie nikt nie kocha...
Jerzyk to jest urwis...skarżypytą - Zocha!
Czemu mnie nie wolisz?
Czemu mnie nie kochasz?

Nikt mnie nie kocha,nikt mnie nie lubi,
mama i tata, chudzi i grubi...
Nikt mnie nie kocha,nikt mnie nie lubi...

Eeeee,coś ten wierszyk taki,jakiś bardzo długi...
Pójdę jeść robaki!!
Czemu mnie nie lubisz??

Chyba najczęściej śpiewany przeze mnie tekst Agnieszki :)

Offline dido

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2018, 12:58:31 »
To prawda piosenka musi miec tekst utwór natomiast nie
Wejdź i sprawdź, czy depilacja laserowa może ci pomóc https://pieknojestwtobie.com/depilacja-laserowa-vectus-2/

Offline Sheyes

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2018, 10:32:42 »
dokładnie zgadzam sie co do tego co napisała osoba powyzej :) piosenka od utworu rózni sie

Offline antilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piosenka musi posiadać tekst
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2018, 13:20:43 »
Ja się nie zgadzam. Znam wiele świetnych piosenek które nie mają żadnego tekstu, albo jedno / dwa zapętlone zdania :D