Autor Wątek: Piosenka, która...  (Przeczytany 48153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 18, 2013, 20:55:58 »
Ghost, Tobie dedykuję, bo ta piosenka chodzi za mną od dwóch dni...non stop  ;D Uważam, że ma ono nieco mocniejsze brzmienie, nawet jeśli jest tylko popowym kawałkiem. Dla niektórych armia to całe życie, dla innych życie...to po prostu armia, bo trzeba sie tak samo zmagać  <bezradny>
status quo "in the army now" (video clip)
Coverami nie gardzę, ale co oryginał to oryginał <ok>

Offline Ami

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:44:56 »
Piosenka, która... idealnie obrazuje to, co się dzieje za oknem.

Cudowna piosenka i głos Seweryna Krajewskiego, czyli to, co w pochmurny dzień sprawia, że człowiek choć na chwilę się uśmiechnie, bo dwa tygodnie z deszczem każdego mogą zdołować. A tak chciałabym zaśpiewać "tyle słońca w całym mieście", a tu nie ma powodu.

Ciągle pada! Asfalt ulic jest dziś śliski jak brzuch ryby,
Mokre niebo się opuszcza coraz niżej,
żeby przejrzeć się w marszczonej deszczem wodzie.


Czerwone Gitary - Ciągle pada (HD)

Offline Ghost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 27, 2013, 13:15:41 »
Dziękuje Jean ja lubię oryginał ale dalej jestem zdania że brakuje jej mocniejszego wydźwięku, cover Sabatona właśnie go dodaje.  :)
Skoro jesteśmy przy czerwonych gitarach, to chyba jedna ich piosenka chodziła za mną w pewnym momencie mojego życia a mianowicie Anna Maria

Czerwone gitary - Anna Maria

Chyba jedna z ich najpiękniejszych piosenek.   <muza>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:36:18 »
Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale...
poszukuje jakichś romantycznych (smętnych - jak kto woli) utworów.
Takich w stylu tego kawałka:
Shane Wirkes - House Practice

Piękny męski głos, w tle fortepian, albo gitara. Znacie coś takiego? :-*

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:48:28 »
Znacie :) :)
Na przykład  Apologize. Jest facet, jest fortepian...kilka innych sprzętów, jest fajny kawałek:
Timbaland - Apologize ft. OneRepublic

Jest smętny kawałek, nawet ładny, ale nie ma faceta z pięknym głosem ani fortepianem -  rolę główną gra saksofon:
Love away

Offline Mintek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 01, 2013, 08:28:20 »
A kto lubi Wielką Czwórkę?

The Beatles - Nowhere Man
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 01, 2013, 15:45:09 »
Wiele osób, a jedna to nawet kocha  ;)

Piosenka, która...przypomina mi o Jacku Skubikowskim
Usłyszałam przypadkiem i od razu mi się skojarzyło.
Lombard Kryształowa teledysk videoclip
No i nie wiem dlaczego ta piosenka, przecież Skubikowski napisał kilkanaście innych tekstów dla Lombardu oraz mnóstwo tekstów, które sam wyśpiewał  <mysli> Taki "Taniec pingwina na szkle" wydaje się być bardziej interesującym utworem a ja mam słabość właśnie do tego nagrania.
Może  to kwestia sentymentu, może wokalisty...bo ja nic do Małgośki Ostrowskiej, broń Boże, nie mam    <krzykacz> , ale co Grzesiek to Grzesiek. Tego głosu słychać w Lombardzie mniej   <wstydnis>

Ciekawa notka znajduje się pod clipem:
 Debiut na Liście Przebojów Programu 3 - 07.09.1985 r., pobyt na liście 10 tygodni, najwyższa pozycja 1.
Nawet się człowiek nie za bardzo rozkręcił a tu już za chwilę 30-tka stuknie. Zdecydowanie czas za bardzo się gdzieś rozpływa <bezradny>

Offline Amaranth

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 04, 2013, 17:44:24 »
Piosenka, która od wczoraj jest moim dzwonkiem i od tej pory, żeby się do mnie dodzwonić trzeba poczekać, bo muszę sobie chwilę posłuchać. :D
Uzależniłam się od tego kawałka.
L.U.C & Motion Trio feat. Buka - Oda do młodości (Official Video)

Offline Nieprzenikniona

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 04, 2013, 19:11:47 »
A kto lubi Wielką Czwórkę?

The Beatles - Nowhere Man

Szczerze mówiąc, nie znam nikogo, kto by ich nie lubił. Przecież to zespół legenda. Na zawsze wpisali się w światową historię muzyczną.  <jupi>
Najbardziej lubię Hey Jude.


Piosenka, która kojarzy mi się z Moim marudnym Miśkiem  <serduszko>

(Niestety, nie wiem, jak tu umieścić filmik z youtube.)

Guns N' Roses - Sweet Child O'mine

Do tańca i do różańca.

Offline KONICZYNKA

  • M&Ar-forever!
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 04, 2013, 23:45:18 »
A ja dzisiaj przychodzę z czymś zupełnie innym, niż tu zazwyczaj możemy spotkać. Przychodzę z piosenką kabaretową :D No cóż... Nie da się ukryć, że mam bzika na punkcie kabaretu :D

Piosenka, która... Poprawiała mi dzisiaj humor, która przywołała wiele wspaniałych wspomnień. Piosenka "Ciocia Ela/Weselny potwór" kabaretu Hrabi :D Piosenka pochodzi z najnowszego programu (w grudniu dopiero premiera czegoś nowego) "Gdy powiesz: TAK". Miałam przyjemność na początku czerwca zobaczyć cały program na żywo. Jakie to było wspaniałe przeżycie. Jak sobie teraz pomyślę, że mogło mnie wtedy tam nie być... To jednak długa historia, kiedyś na pewno opowiem ją w temacie o kabaretach.

Program "Gdy powiesz: TAK", jak sam tytuł wskazuje, jest opowieścią o weselu. Publiczność staje się gośćmi weselnymi. Hrabi pokazują wiele sytuacji, które mogą się wydarzyć w tym "najważniejszym dniu". Nie mogło zabraknąć "Cioci Eli" - kobiety, która jest królową parkietu i chciałaby zatańczyć z absolutnie każdym mężczyzną uczestniczącym w przyjęciu. Tyle, że oni raczej przed nią uciekają <haha> Piosenka, jak większość typowo weselnych utworów, może nie ma ambitnego tekstu, ale szybko wpada w ucho. Ja cały wieczór chodzę po mieszkaniu i podśpiewuję: "Nie wyrywaj się, bo Ci urwę łeb! Tak kocham tańczyć". Poniżej link do nagrania. Szkoda, że niestety nie ma do tego zapisu występu. Tańcząca Aśka (ciocia Ela), próbująca utrzymać się na nogach, prosząca każdego pana o taniec i Kamol udający lampę - rewelacja! Na poprawę humoru jak znalazł :D

Kabaret Hrabi - Ciocia Ela / Weselny potwór

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 05, 2013, 01:11:27 »
Piosenka, która mi zawsze daje do myślenia...
Jakoś tak się złożyło, że w domu, wieczorami słucham różnych dziwnych rzeczy, ale od dość dawna w słuchawkach w drodze do/z pracy mam Oceany Osieckiej. Raz ten, raz inny, ale te piosenki wałkuję non stop.
I kiedy byłam na 3, to nie mogła się ode mnie odczepić piosenka "Oj ty babo" :D
Natalia Iwanowa ~~ oj ty babo~~
Ale ja nie o tym... Ostatnio wskoczyłam na 5 i tam między innymi pojawia się "Miasteczko Bełz". Nie jestem historyczną duszą, w zasadzie nie przywiązuję do takich motywów większej wagi (totalna ignorancja godna potępienia), ale tym razem zastanowiłam się głębiej nad tekstem, zaprzyjaźniłam się z nim, polubiłam... i stał się jednym z moich ulubieńszych utworów Magdy Umer. Tekst mnie przeraża... i wzrusza. No i interpretacja Umer jest cudowna.
Magda Umer- Masteczko Bełz

"I tylko gdy śpisz,
samotny i sam,
i tylko gdy śpisz,
płyniesz, giniesz tam...

Gdzie tata i mama
przy tobie są znów
i czule pilnują
malutkich twych snów.

(...)

Wypłowiał już tamten obrazek,
milczący, płonący Bełz.

Dziś, kiedy dym,
to po prostu dym.
Pierścionek na szczęście,
w przemyśle zajęcie,
w niedzielę chrzest.

Białe ziarno, czarny mak,
młodej żony słodki smak.
Kroki w sieni... nie drżyj tak,
to nie oni. To tylko wiatr..."
<serce>

Offline Nieprzenikniona

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 05, 2013, 19:19:56 »

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 07, 2013, 15:51:21 »
A o czym ona jest, że zasmuca?
Melodyjnie jest nieco  melancholijna...

Piosenka, która ...chodzi za mną od wczoraj, bo wczoraj usłyszałam jej najbardziej rockowy cover i się zakochałam...w oryginale (w coverze, swoją drogą)

The Beatles - Come Together

Kiedyś początek tego utworu posłużył za czołówkę programu telewizyjnego. Nie pamiętam jakiego, pamiętam tylko, że był poświęcony pieniądzom , które się w tej czołówce zresztą pojawiały w dźwięczących  monetach.

Aha, link z youtube wystarczy po prostu skopiować i wkleić bez wstawiania w cokolwiek.  :)

Offline Nieprzenikniona

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 07, 2013, 21:35:52 »
Jean, chodziło mi o to, że wzrusza. Mam oczy w mokrym miejscu. Takie melancholijne nuty wpływają na moje samopoczucie.

Offline Avant

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piosenka, która...
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 09, 2013, 16:59:33 »
Piosenka, która ...chodzi za mną od wczoraj, bo wczoraj usłyszałam jej najbardziej rockowy cover i się zakochałam...w oryginale (w coverze, swoją drogą)
Mogę prosić o ten cover? Ciekawa jestem.
Oryginał oczywiście bardzo, bardzo lubię.