Autor Wątek: Twój ulubiony bohater literacki i dlaczego akurat ten?  (Przeczytany 10398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ghost

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Twój ulubiony bohater literacki i dlaczego akurat ten?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 17, 2013, 16:17:14 »
Też bardzo lubię książki pana Pilipiuka, kiedyś miałem okazję poznać go i wysłuchać arcyciekawego wykładu o słowiańskich obyczajach pogrzebowych (zawodowo pan Pilipiuk jest archeologiem).

Zazdroszczę ci  :) Ja pana Pilipiuka znam bardziej jako pisarza. A w moich stronach jest dość popularny, chyba świadczy o tym fakt że akcja przygód Jakuba Wędrowycza dzieje się niedaleko mnie.

Offline El

• Ekspert
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 17, 2013, 22:36:26 »
Chłopaki, właśnie przypomnieliście mi "Wieszać każdy może";D

O rany, ileż ja się naśmiałam przy powiastkach - o tym indywiduum "walonki, kufajka, czapka uszanka i ten specyficzny...aromat?" ;D

Każda strona, to takie na przykład kwiatki (mam cztery strony cytatów w folderze "Jakub Wędrowycz")

"- Czas mu zapisany minął w zeszłym roku. Ponieważ jakoś się sam do nas nie pofatygował, wysłaliśmy śmierć z oficjalnym zaproszeniem...
- Pamiętam. - Święty Piotr skrzywił wargi. - Sam ją przez miesiąc sklejałem butaprenem po tym, jak oberwała z pancerfausta.
- I co?
- No więc, jak doszła do siebie, chcieliśmy posłać ją raz jeszcze, ale się zaparła, że nie. Obiecywaliśmy jej nawet tytanową kosę, ale jakoś nie dała się przekonać. Nie było wyjścia, to postanowiliśmy nagiąć nieco przepisy."
 <hahaha>

albo to

"Nasz problem polega zupełnie na czymś innym - generał zniżył głos - Otóż ostatnio, na dniach wartownicy pilnujący szklanej trumny wodza (mowa o Leninie) zauważyli, że ten zaczął się poruszać.
- To da się bardzo łatwo wyjaśnić.
- No to mówcie egzorcysto.
- Powtarzacie od siedemdziesięciu lat, że Lenin jest wiecznie żywy i w końcu on sam w to uwierzył"
<hahaha>

"- Nudzi mnie jakoś ta bezczynność - stwierdził Jakub po godzinie lenistwa - Może podpalmy coś albo zróbmy komuś jakąś krzywdę? Albo pójdziemy do knajpy i urządzimy zadymę?
- Innymi słowy preferujesz aktywny wypoczynek - zauważył Semen."
<hahaha>

"Przełknął ostatni kęs kiełbasy i otarł usta gazetą. Kultura przede wszystkim."
<haha>

W którejś książce, tylko teraz nie pamiętam w której (coś mi się kojarzą "Kroniki Jakuba Wędrowycza", ale nie jestem pewna <mysli>) był jeszcze świetny cytat o kobietach. No taki trafny i w stylu Jakuba, że aż szkoda, że go sobie gdzieś nie zapisałam (sama sie zastanawiam dlaczego <mysli>) ;D
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Mintek

• Ekspert
  • Polski faszysta
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 18, 2013, 06:52:14 »
Też bardzo lubię książki pana Pilipiuka, kiedyś miałem okazję poznać go i wysłuchać arcyciekawego wykładu o słowiańskich obyczajach pogrzebowych (zawodowo pan Pilipiuk jest archeologiem).

Zazdroszczę ci  :) Ja pana Pilipiuka znam bardziej jako pisarza. A w moich stronach jest dość popularny, chyba świadczy o tym fakt że akcja przygód Jakuba Wędrowycza dzieje się niedaleko mnie.
I w sumie niedaleko ode mnie, w końcu Wojsławice to Lubelszczyzna, a w samym mieście Lublinie Jakub z kolegami bywali często :)
"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Możesz być lepszy ale gołąb i tak poprzewraca figury, nasra na szachownicę i będzie się cieszył, że wygrał"

Offline Ghost

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:15:59 »
Muszę nadrobić lekturę, bo zdałem sobie sprawę że najnowszego tomu jego przygód nie czytałem.  :o A jeśli ktoś lubi książki Pilipiuka to bez problemu zauważy że ekipa Wędrowycza pojawia się też w innych jego książkach. Mam na myśli Wampir z M-3 i Wampir z MO. Jak dla mnie są to alternatywy dla tych którym nie przypadły do gusty książki pani Meyer  <mysli>

Ale chyba muszę odwiedzić kiedyś Stary Majdan  :)

Offline oknocand

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://agloni.pl/
« Odpowiedź #34 dnia: ſtyczeń 18, 2018, 16:20:59 »
Anna Karenina -kobieta która dla miłości poświeca wszystko -małżeństwo ,reputację ,ukochane dziecko.
Tojstoj stworzył jedną z najbardziej niezapomnianych i wyrazistych bohaterek literackich -nie ocenia jej ,nie potępia ,pozostawiając tą ocenę postaci czytelnikom.

Scarlett Oharra -mimo wielu wad budzi moją sympatię -bo jest uparta ,odważna i nigdy się nie poddaje.
"Jutro też jest dzień .Mimo wszystko życie się dzisiaj nie kończy 'to mówi kobieta która wydawało by się wszystko już straciła i może się podać tylko otchłani rozpaczy -a jednak nie ,bo mimo tych wszystkich tragedi jutro jest nowy dzień.

Może jeszcze trochę Petroniusza z Quo Vadis.
Uosabia on piękno i klasę odchodzącego antyku i mimo że jest osobą bez jakieś specjalnego kregosłupa moralnego budzi większą sympatię niż doskonałe i nijakie postacie chrześcijan.

Offline Diri

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 24, 2018, 16:46:31 »
Moją ulubioną bohaterką literką jest Ania Shirley, tytułowa bohaterka serii Ania z Zielonego Wzgórza. Przeczytałam kilka części tej wyjątkowej serii. Ania jest świetną osobą, gdy byłam młodsza i jeszcze do podstawówki chodziłam, nawet marzyłam, by zaprzyjaźnić się z kimś takim, jak ona.  <zawstydzony> Ogromne poczucie humoru, bujna wyobraźnia, do tego jest przeuroczą osóbką. Jej przygody czytało się z zapartym tchem, do tej pory jestem nią bardzo zauroczona. Jeśli znajdzie się tu fanka przygód Ani, zachęcam do przeczytania artykułu dotyczącego autorki powieści, Lucy Maud Montgomery. Okazuje się, że nie była szczęśliwą kobietą, miała skłonności do depresji. http://kultura.onet.pl/ksiazki/artykuly/lucy-maud-montgomery-myslala-ze-jest-zla-pisarka,1,5538259,artykul.html
To smutne. Pamiętam, że kiedyś przeczytałam jakąś inną książkę L. M. M. i również mi się bardzo spodobała. Tylko nie pamiętam tytułu. "Błękitny zamek", czy coś takiego. W każdym razie historia Ani genialna.
:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 20:22:21 wysłana przez Łukasz »

Offline jolac

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: ſierpień 06, 2018, 17:29:24 »
Dla mnie tylko i na zawssze Pan Darcy....  <buja_w_oblokach>
Uśmiech proszę!! :D

Offline Namine

• Nowy użytkownik
  • *
    • https://www.instagram.com/explore/tags/sevolium/
« Odpowiedź #37 dnia: ſierpień 17, 2018, 11:02:44 »
U mnie zdecydowanie Razjel z anielskiego cyklu Kossakowskiej  <zakochany>

Offline Onyia

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: ſierpień 30, 2018, 16:13:00 »
Loki z cyklu Kłamcy Jakuba Ćwieka :D <serduszko>

Offline offin

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 01, 2018, 15:33:09 »
Główny bohater z "Kiedy byłem dziełem sztuki" Schmiddta.
Masz cellulit? Zacznij z nim walkę - http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,89330.html

Hosting zapewnia KYLOS