Autor Wątek: Maciej Zakościelny  (Przeczytany 1854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zorina13

  • Bonanzica
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
    • https://bonnaza.fora.pl/
Maciej Zakościelny
« dnia: Maj 27, 2012, 09:30:04 »
Jeden z największych gwiazdorów polskich młodego pokolenia ostatnich lat, przez niektórych zwany ?polskim Bradem Pittem?, który sławę zdobył przede wszystkim jako podkomisarz Marek Brodecki w serialu ?Kryminalni?. Występuje z powodzeniem zarówno w telewizji i filmie, jak i teatrze. Zagrał u Petera Greenawaya w głośnym, anglojęzycznym obrazie ?Nightwatching?.

Urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Jako nastolatek łączył dwie z pozoru sprzeczne pasje ? przez cztery lata trenował karate, jednocześnie ucząc się gry na skrzypcach w stalowowolskiej szkole muzycznej.

Umiejętność gry na instrumencie wykorzystał grając razem z bratem w paryskim metrze, gdzie razem zbierali pieniądze na zwiedzenie kraju. Z kolei znajomość sztuki walki pomogła mu dostać się na wymarzone studia teatralne, kiedy w ramach egzaminacyjnych zadań musiał udawać bójkę z fikcyjnym przeciwnikiem.

Warszawską Akademię Teatralną ukończył w 2004 roku, mając już wówczas na koncie role zarówno teatralne, jak też filmowe i telewizyjne, oraz pracę przy realizacji dubbingu.

Jako aktor teatralny zadebiutował w 2003 roku za deskach ?Sceny Prezentacje? w Warszawie, gdzie wystąpił w ?Czasie odnalezionym? według Marcela Prousta, rok wcześniej pojawiając się w niewielkiej roli aktora castingowego w spektaklu Teatru TV ?Sesja kastingowa? (2002) w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

Jego debiutem telewizyjnym była nieduża rola Marka Bednarka w ?Plebanii? (2001-2002), a filmowym ? epizod u Wojciecha Wójcika w sensacyjnym filmie ?Bez litości? (2002).

Uwagę szerokiej publiczności skupił dzięki roli Igora, kolegi Tomka w popularnym serialu ?Na dobre i na złe?, z którym związany był w latach 2002-2004.

W 2003 roku zagrał epizodyczną rolę Wramota w ekranizacji ?Starej baśni? w reżyserii Jerzego Hoffmana, przez pewien czas występował jako Antoni Knapik w serialu ?Samo życie?, jednak prawdziwym przełomem był serial ?Kryminalni? (2004-2008), gdzie jako podkomisarz Marek Brodecki, partnerujący na planie Magdalenie Schejbal i Markowi Włodarczykowi, zdobył uwielbienie szerokiej publiczności (a szczególnie jej żeńskiej części), ogromną popularność i rozpoznawalność, a także status jednego z największych i najprzystojniejszych gwiazdorów polskich młodego pokolenia (wraz z Joanną Brodzik został laureatem konkursu ?Viva! Najpiękniejsi 2006?).

W 2005 roku wystąpił w roli grotołaza w nowelce ?Wielki wóz? Jana Jakuba Kolskiego, powstałej w ramach jubileuszowego cyklu ?Solidarność, Solidarność...?, a w kolejnych latach potwierdzał swój wizerunek jednego z czołowych amantów kina polskiego, dzięki rolom w kasowych komediach romantycznych w reżyserii Ryszarda Zatorskiego: ?Tylko mnie kochaj? (2006) z Agnieszką Grochowską oraz ?Dlaczego nie!? (2007) z Anną Cieślak.

Nie jestem jakoś fanką Maćka ale lubię go w roli Bronka w Czasie honoru.
Również w serialu Kryminalni grał świetnie.
A jakie jest wasze zdanie ?
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 09:42:40 wysłana przez Justek »
"Lepiej być nietypowym i nielubianym niż takim jak wszyscy i otoczonym tak zwanymi przyjaciółmi '
https://bonnaza.fora.pl/

Offline Mycha

  • Laurkowi
  • *****
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Laurkowi krejzole ?
Odp: Maciej Zakościelny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2012, 14:30:21 »
Jakoś niedawno zupełnie przypadkiem trafiłam na powtórkę któregoś z odcinków Kryminalnych. Maciek był tam świetny  :th_0girl_dance: Ogólnie rzecz biorąc lubię go jako aktora. No i nie da się zaprzeczyć, że ma w sobie to coś, żee... Chce się na niego patrzeć :D  smilie_girl_159
Takim filmem, z jego udziałem, do którego lubię wracać jest 'Tylko mnie kochaj'  smilie_girl_321 O i w 'Dlaczego nie' również zagrał super!  smilie_girl_253

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Maciej Zakościelny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2012, 17:42:30 »
Według mnie nie jest to aktor z dużym talentem aktorskim. Owszem rolą w "Kryminalnych", czy "Czasu honoru" na długo (pewnie na zawsze) zapadł w pamięć, ale prawdę mówiąc to zasługa raczej całokształtu tych produkcji niż samych umiejętności aktora. No i poza tym na Zakościelnego przyjemnie się patrzy smilie_girl_253 , tak jak bodajże w tych słynnych komediach romantycznych. Tam bohater musi wyglądać jak książę z bajki smilie_girl_356
W teatrze na żywo nie widziałam go, ale w telewizyjnych spektaklach jego gra wygląda nieco lepiej. Nie wiem czego to zasługa. Jednak tam wydawał mi się bardziej przekonujący niż serialach, czy też filmach. W komediach typu "sitcom" w ogóle się nie sprawdza. To nie jego rewiry. Wystarczył jeden odcinek (niestety, nawet nie pamiętam tytułu serialu), abym zauważyła sztuczność w kreowaniu przez Zakościelnego swojego bohatera. Tak jakby aktor na siłę starał się wypaść śmiesznie ::)

Ale mam też pozytywne odczucia jeśli chodzi o Macieja - to jego umiejętności muzyczne. O wiele lepiej realizuje się w śpiewaniu. Facet ma piękny głos, miękki, łagodny. I potrafi go wykorzystać w tak trudnym repertuarze jakim jest jazz. Poniżej przykład. Co prawda jakość nagrania nie najlepsza (nie mogę znaleźć nic lepszego), ale wierzcie mi na słowo (słyszałam w lepszej jakości) można się  naprawdę zasłuchać music_girl

http://www.youtube.com/watch?v=0ExGMnVfh0c&feature=related

Do talentu wokalnego dodajmy świetne umiejętności gry na instrumentach (skrzypce i fortepian), czego dowód mamy poniżej. Taką wersję Zakościelnego mogę już nawet podziwiać "poważnie" smilie_girl_356

http://www.youtube.com/watch?v=4KXIq6LxlMc

I tak na zakończenie, podoba mi się jeszcze jedna strona pana Macieja: nie należy do osób skandalizujących. Prowokacyjne zachowania mające na celu promowanie siebie nie leżą w jego naturze. I to się chwali. Nic na siłę.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Aga

  • HaPi
  • *****
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maciej Zakościelny
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2012, 15:40:29 »
Uwielbiam go!  smilie_girl_149 Pamiętam jak zobaczyłam go w filmie "Tylko mnie kochaj" u boku Julii Wróblewskiej itd. :) Wtedy już zaczęłam go lubić i stałam się jego fanką. Pamiętam Maćka jeszcze z za czasów "Kryminalnych" ale, kompletnie nie wiem w jakim gra teraz serialu.


Zapamiętaj jutra nie będzie...
Ewelina Lisowska!

Offline Nareli

  • Naćpana marzeniami
  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 439
  • Płeć: Kobieta
  • "Nie potrzebuje marzeń, jestem spełniona" D.O.
Odp: Maciej Zakościelny
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2012, 14:50:24 »
Zakościelnego po raz pierwszy zobaczyłam w "Kryminalnych", od razu mi się spodobał. Razem z Magdą Schejbal tworzyli naprawdę zgrany duet. W ogóle "Kryminalni" to był bardzo dobry serial. Miałam kiedyś...bardzo dawno temu jakąś obsesje na jego punkcie, ale z czasem mi przeszło. Mimo to do Maćka Zakościelnego pozostał sentyment i pewna słabość. Lubię go oglądać na ekranie jak wielu polskich aktorów, jednak jakąś wielką fanką nie jestem  smilie_girl_253

"Zostałam aktorką, żeby zrozumieć, dlaczego ludzie robią i mówią pewne rzeczy." D.O.