Autor Wątek: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)  (Przeczytany 71020 razy)

Offline grant1

• M&Ar-forever!
  • Carpe diem
Odp: Małgorzata Pieńkowska/Robert Moskwa (M&Ar Forever)
« Odpowiedź #1200 dnia: Październik 12, 2019, 14:47:18 »
Wielkie dzięki Meg za filmiki!!! :buzki:
Wszystko wszystkim, ale ocenianie walorów nóg kobiety przy pomocy określeń, używanych raczej przez hodowców koni jest wg mnie takie sobie.. <cwaniak> Owszem wyszło zabawnie i pewnie takie było założenie scenobajarek. Widocznie autorka tego dialogu jest być może miłośniczką tych pięknych zwierząt lub/i chodzi na wyścigi konne na Służewcu.. Stąd pewnie ta wąska pęcina... <haha> Pewnie lepiej to zabrzmiało, niż banalne "ma pani zgrabne kostki u nóg"...<hahaha
Kolejny raz znowu przekonaliśmy się, że co innego piszą w serialowych zajawkach eMki w Śs, a co innego serwują nam w odcinku..Szkoda, bo ta scena w sypialni Rogowskich miała potencjał na coś bardziej intymnego pomiędzy nimi..A tu szast prast i kolejny wjazd natrętnej, wręcz nachalnej Kisielowej..  <zniecierpliwiony>
Rozmowa pomiędzy Mańką, a Zochą w kuchni na plus, ale wg mnie głównie ze względu na mistrzowskie umiejętności aktorskie obu pań. Rzeczywiście wypowiadać tak infantylne kwestie, nie roześmiać się i zachować przy tym powagę to duża sztuka.  <tak>

Offline Meg

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1201 dnia: Październik 12, 2019, 18:17:52 »
Odniesienie się do "wąskiej pęciny" wzięło się z  ubiegłego wieku.
Panowie gdy zobaczyli przypadkiem kostkę u damy a wtedy chodziły w długich sukniach tak określali wąskie nogi u kobiet i był to szczyt wtedy zachwytu nad zgrabnością kobiety.
Magdalena Samozwaniec używała tych skrótów w książce biograficznej o swojej siostrze,tacie i dziadku czyli Juliuszu Kossaku.
Dlatego mnie to raczej rozczuliło a nie oburzyło mając na uwadze "zaloty" dzisiejszych dżentelmenów   <smiech> <smiech> pełne wysublimowanego ukrytego szacunku dla kobiet. <ironia>

Offline Meg

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1202 dnia: Październik 17, 2019, 22:23:02 »
1464.

https://fileshark.pl/pobierz/35223260/bb8a2/odc-1464-wmv

No sorry ale Kisielowa w białej sukni to już mega przegięcie.Bosz kto widział w kościele panie w tym wieku w bieli??
Przypominam że symbol białego symbolizuje niewinność.
Kisielowa w roli niewinnej panny młodej  <smiech> <smiech> <smiech> <smiech> <hahaha> <hahaha> co za masakra.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

• M&Ar-forever!
  • Słowa: ranią lub koją. Wybór należy do Nas.
« Odpowiedź #1203 dnia: Październik 17, 2019, 22:39:35 »
Hmmm….sukienka adekwatna do postawy Pana "młodego" - nie na miejscu.

Emka niby próbuje być zabawna, ale z groteski wychodzi chłam = odnoszę wrażenie, że Pani Różniatowska czuła się zażenowana w tej kreacji.

Dalej twierdzę, że powinna być z Otarem  <jupi>. Ich scena to było jak ogień na palenisku :D.

Scena, kiedy z brudnej reklamówki Robert przelewa sos... <smiech>, brakowało tylko ps: "smacznego, kochani"  <zawstydzony>

Uciemiężona Kinga sprawia, że zęby bolą od patrzenia. Więcej życia jest w Kisielowej jak w niej. Sztab kryzysowy lata jak z piórkiem wokół nie, a tej jeszcze źle <hahaha>.

Maryś to ma chyba klona, że może: pracować w przychodni (nawet na pół etatu to 4 h/dobę), szukać potomka hrabiego vel Skalskiego, jechać na Śląsk nie wiadomo po co, być terapeutką Otara, matką dla Mateusza i opiekunką schorowanej matki, nianią bliźniaczek i sprzątaczką u Kingi...a, faktycznie na coś jej brakło czasu - na swoją własną rodzinę.

Jeszcze chwilę i wskoczy w fartuszek - obskoczy i Bistro, i gastro Gruzina  <smiech>. Już mnie nic nie zdziwi.

Pieniądze zdecydowanie wyżarły pióro autorek scenariusza - zastanawiam się, czy one tak na serio, czy naprawdę żyją jak na księżycu :(?

Offline grant1

• M&Ar-forever!
  • Carpe diem
« Odpowiedź #1204 dnia: Październik 19, 2019, 22:28:04 »
Czy może ktoś z Was ma koncepcję, co oni zrobili z serialową córką Rogowskich...? <cwaniak>
Nikt o tym nawet dziecku nie wspomni, przede wszystkim jej "rodziciele"... <mysli> Wysłali ją na jakąś terapię do zamkniętego ośrodka, czy co...? Czy siedzi tylko w szkole, a potem w kościele na próbach chóru? A posiłki to w ogóle nie jest godna konsumować w tym zacnym towarzystwie?  <hahaha>
Czy po prostu miejsca zabrakło dla niej przy stole..?   <bezradny> W grabińskiej chałupie rozpanoszyli się nawiedzeni, "przyszli" państwo Żak. Drewniany "zakochany" Mateusz się snuje. Ktoś tam z rodziny i nie tylko, co rusz to wpada na te gołąbki Luckowej. A po córce Rogowskich nie ma nawet śladu...Rozpłynęła się w otchłani serialowej...? <bezradny> Fakt, Mańka zajmuje się wszystkim, tylko nie swoją, najbliższą rodziną..Swoją drogą, który pracodawca w placówkach służby zdrowiaw PL, bez mrugnięcia okiem, da pielęgniarce bezpłatny urlop na 4 miechy...<smiech> Ta przychodnia w Lipnicy chyba raczej nie jest prywatna, w przeciwieństwie do tej w Gródku, w której była współwłaścicielką..Bo tam mogła robić co chciała..<smiech> A może Mańka przeszła już na emeryturę? Tylko my o tym nie wiemy? <mysli> Nie jest to niemożliwe, swoje lata w końcu w tym tasiemcu ma..
Rozwrzeszczany Gruzin jest już wkurzający. Jakoś Kisielową mogę jeszcze oglądać. Ale to wrzaski tego mało kulturalnego faceta, w większości scen z nim, zrobiły się wręcz żenujące. Wg porąbanych scenobajarek i reżyserów odcinków tak zachowują się Gruzini...? Znowu im wyszła jakąś przerysowana, karykaturalna postać...Pewnie miało być śmiesznie, a wychodzi idiotycznie. Tzn oczywiście to tylko moja opinia.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

• M&Ar-forever!
« Odpowiedź #1205 dnia: Październik 20, 2019, 10:11:20 »
W jednym z odcinków Kinga mówi do Piotra, że Marysia pojechała do Grabiny, bo Basia ma anginę  <mis>. Czyli jednak nigdzie nie wyjechała ;).

Gruzin podobał mi się w scenie z Sandrą, kiedy jej powiedział, że trzeba mieć dużo siły, aby wyrwać się ze świata, w którym żyła wcześniej - nie był wtedy karykaturą, tylko jakąś postacią.

Cóż, scenarzyści nie lubią Mostowiaków - i to aż bije po ekranie. Zupełnie inaczej prowadzone są wątki Chodakowskich - jest ich więcej, sceny nie są urywane/ucinane itd.

Szkoda, że Majka Wudkiewicz nie ma więcej swojego wątku, bo dziecko ma talent, tylko ktoś nie daje jej szansy rozwinąć skrzydeł.

Myślę, że jakby ktoś napisał jej i Gosi jakąś scenę z sensem, i Gosia by się naprawdę do tego przyłożyła, mielibyśmy piękną, ekranową perełkę.

Dziewczynka grająca Basię ma wspaniałą cechę, której wielu, nawet dorosłych nie ma - kiedy występuje w scenie, ona widzi osoby, z którymi gra i wchodzi z nimi w relacje.

Brakuje jej tylko odrobiny pewności siebie, ale na pewno ma potencjał...tylko nie ma w Emce żelaznych pleców. Synek Marcina jest wiecznie promowany, bo z jakichś względów stał się ulubieńcem publiczności. Jak dla mnie to takie samo dziecko jak wszystkie inne i nie ma w nim nic szczególnie wyjątkowego, ale to tylko moja opinia.

Nowy synek Kingi jest kochany  <serduszko>, do tego bardzo wyraźnie mówi. Zdecydowanie podbił moje serce.

Lubię wszystkie maluszki występujące  w Emce - ogólnie uważam, że wyróżnianie jakiegokolwiek dziecka to zwyczajne chamstwo, do tego zachowanie bardzo niepedagogiczne. No, i zdecydowanie nie przystoi serialowi, który jest emitowany w telewizji publicznej.

Ostatnio Maja nagrywała. Także, na pewno w tym sezonie się pojawi na planie  <buja_w_oblokach>.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

• M&Ar-forever!
« Odpowiedź #1206 dnia: Październik 22, 2019, 22:48:59 »
http://mjakmilosc.vod.tvp.pl/44906838/1197-tym-razem-przekombinowal

Jest troszkę o naszych...Patrycjo, zamknij oczy: powrót "błękitka"  <smiech>. Biedna Gosia...

Offline Patrycjaa

• M&Ar-forever!
« Odpowiedź #1207 dnia: Październik 23, 2019, 07:26:24 »
OBOŻE, dlaczego tego nikt  jeszcze nie spalił? <hahaha> Temu czemuś powinien przytrafić się bardzo nieszczęśliwy wypadek, jakieś poplamienie, przedarcie lub po prostu zniknięcie w niewyjaśnionych okolicznościach.  <zez>
Ogólnie miło, że przy okazji wątku Kisielowej naszych jest trochę więcej. Może ta kolacyjka w restauracji to prośba, by nasi byki świadkami podczas tej farsy.  <mysli>
Dobrze mi tutaj, dobrze mi tutaj z Tobą...

Offline Sylwia_Kasia_Jot

• M&Ar-forever!
« Odpowiedź #1208 dnia: Październik 23, 2019, 23:02:24 »
Oglądałam odcinek 1466 - uśmiałam się. Dawno się tak dobrze nie bawiłam :). Polecam. W sukience w kwiaty Gosia wyglądała jak wiosenna rusałka, ale w błękitku...chyba kamerzysta się nad nią zlitował, bo tylko przez moment jest zbliżenie na całą sylwetkę.
Tak suknia to jakiś dramat! Niech ją zacznie nosić Basia, bo mama z niej wyrosła  <hahaha>.

Offline Meg

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1209 dnia: Październik 24, 2019, 16:03:51 »
Może ta kolacyjka w restauracji to prośba, by nasi byki świadkami podczas tej farsy.  <mysli>
<smiech>
https://fileshark.pl/pobierz/35560023/d60f8/odc-1466-wmv

https://fileshark.pl/pobierz/35560010/f3b52/odc-1465-wmv

Zaczynam mieć dziwne przekonanie że tego ślubu chyba nie będzie,ten krętacz znów kombinuje.
Najmłodsza latorośl Rogowskich zanikła kompletnie ani widu ani słychu.
Ciekawe jak wyjaśnią to zniknięcie  <smiech> <smiech> Kisielowa z tym ślubem oszalała całkowicie, babie odwaliło kompletnie.
To jak ona rządzi razem z narzeczonym Rogowskimi nawet nie jest śmieszne.
Czasami mam wrażenie że to oni są właścicielami domku na wsi  <smiech> <smiech>
1466 fajnie się nawet ogląda, jak na razie nie ma sztuczności.
Chwilo trwaj.  :hahaha: :hahaha:

Offline grant1

• M&Ar-forever!
  • Carpe diem
« Odpowiedź #1210 dnia: Październik 24, 2019, 22:15:04 »
Wielkie dzięki Meg za filmiki, ukłony dla Ciebie!!!<lubieto> <tak>
Też tak myślę, że do tego ślubu tych cudaków chyba nie dojdzie. Może na tą "huczną uroczystość" w lipnickim kościele, zjadą się kolejne ofiary tego starego lovelasa. I skończy się to wszystko niemałym skandalem, a raczej gigantyczną awanturą.. <smiech> W sumie taki zimny prysznic przydałby się tej oszalałej z głupoty Kisielowej. Chociaż przypuszczam na podstawie fotki na IG zamieszczonej przez p. Roberta, że postać tego cwaniaczka prędko nie zniknie. Czego by nie powiedzieć o tej postaci, to K.Tyniec świetnie go gra, no i to za dobry aktor, żeby chcieli się go pozbyć z eMki. Tak dobrych aktorów to za wielu w tym tasiemcu nie mają. <hahaha>
A swoją drogą, jak ci kulturalni i na poziomie Rogowscy, dają się tak tak łatwo tym prostakom, a właściwie chamom, rozstawiać po kątach we własnym domu... <cwaniak>

Offline Sylwia_Kasia_Jot

• M&Ar-forever!
« Odpowiedź #1211 dnia: Październik 25, 2019, 22:42:11 »
Rogowski jako facet to wręcz anioł, że cierpliwie znosi Roberta i Kisielową. Kisielowa mu dojść do słowa nie dała, gdy pomagał Basi...po prostu go wywaliła z pokoju, nie licząc się z uczuciami własnej koleżanki.

Miło sie naszą parkę ogląda.

Patrycjo, śmiem podejrzewać, że scenarzyści lubią cię cytować: "Co za lizus" to twój opis sceny z hydrauliki em 😀😀😀😀😀😀😀.

Fajnie, że pokazują, jak para po przejściach może sobie ułożyć na nowo relacje, również te intymne i mimo wieku się tym cieszyć.

Można powiedzieć, że lata postu im posłużyły 😜.

Musisz, Patrycjo, częsciej pisać: byłabyś dobrym scenarzysta.

Pokazanie intymnosci w pewny m wieku to też był twój pomysł.

Grandt1, chyba w tym problem, że Rogowscy są kulturalni, chamstwo Kisielowej i Roberta ich przytłacza. Za to aktorem Tyniec jest super.

Meg, dzięki za scenki.

Zgadzam się z Wami dziewczyny...pewnie do ślubu nie dojdzie, bo pana młodego pogonią sprzed ołtarza...wszystkie jego panny młode.

Pomijam fakt tej bzdurnej ściemy o testowa niu leków: kto jak kto, ale lekarz i pielęgniarka o takich programach by wiedzieli.

Bzdura nr 2: zatroskana Maryś o cnotę Mateusza. Co ona z choinki się urwała? Na jednego naiwnego trafiła, co czekał trzy lata aż sobie skubnie gąskę...i myśli, że więcej egzemplarzy natura wyprodukowała?

Piotrek i Kinga też w wieku 17 lat prawie zaliczyli wpadkę...no, ale na logikę nie ma co liczyć w tej fabule.

Mogli by choć raz skomplementować Artura. Może z twarzy Di Caprio nie jest...za to ciało...całkiem całkiem...mogłaby to Maryś łaskawie docenić...tak, wiem: marzycielka ze mnie 😜.

Rogowska jak się śmieje, to cała aż błyszczy. Jak strzelafocha to mnie irytuje.

Offline Meg

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #1212 dnia: Listopad 13, 2019, 23:01:43 »
Mogli by choć raz skomplementować Artura. Może z twarzy Di Caprio nie jest...za to ciało...całkiem całkiem...mogłaby to Maryś łaskawie docenić...tak, wiem: marzycielka ze mnie 😜.
To ciałko już się zaokrągliło nieco  ;D

https://fileshark.pl/pobierz/36540924/eedec/odc-1470-wmv

https://fileshark.pl/pobierz/36540956/569f1/odc-1471-wmv

Ogólnie dość fajnie się ogląda obydwa odcinki.
No cóż najmłodszej latorośli nadal nie ma. Masakra co oni wyprawiają.
Dzieciak ma kilka lat a oni pozbywają się go jak studenta co na studia wyjechał  <smiech> <smiech>
Mina Artura bezcenna po zobaczeniu make upu ślubnego  ukochanej Zosienki.
Do szewskiej pasji doprowadziło mnie to skomlenie wszystkich pod drzwiami w kościele żeby Zośieńka raczyła ruszyć 4 litery i w końcu wziąsć ślub.
Ja rozumiem krygowanie się infantylnej 19 czy 20ki ale  80 latka to już lekka przesada.
Informuję że według  kalendarza emki Maryś ma 60 dych na karku jej mamcia 80 więc Zosieńka takowo też tyle wiosenek posiada i to najbidniej  <smiech> <smiech> <smiech>
Noc poślubna Zosi wypada dość ciekawie i te jej  wątpliwości jako "powtórnej" dziewicy  :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Parę scen Maryś-Artur fajnie zagrane bez infantylnej  sztuczności Pieńkowskiej.
Sympatycznie się oglądało, ciepłe sceny.

Offline Sylwia_Kasia_Jot

• M&Ar-forever!
« Odpowiedź #1213 dnia: Listopad 14, 2019, 19:09:14 »
Ściągnęłam sobie odcinek 1471 - uśmiałam się do łez. Teraz czeka mnie jeszcze 1470. Masz rację, Meg, mają bardzo ciepłe sceny. Gosia chyba uznała, że od buziaka to się jednak nie umiera  <smiech>. Aż miło na nich popatrzeć. Mina Artura - bezcenna i to jak się wymigał od odpowiedzi nt. makijażu Zosieńki - mistrzostwo.

Dziękuję, Meg, za scenki.

Offline grant1

• M&Ar-forever!
  • Carpe diem
« Odpowiedź #1214 dnia: Listopad 14, 2019, 19:53:56 »
Jak zwykle dzięki Meg!!!
Szkoda, że wrócili do standardów emkowych i tych scenek z Rogowskim jest znowu jak na lekarstwo..No cóż, trudno dobre i to, że chociaż co 4-5 odcinek w ogóle coś z nimi pokazują.  <cwaniak> Meg, zgadzam się, że Pieńkowska jeśli nie sili się na "aktorzenie", to o wiele przyjemniej ogląda się ten ich duet na ekranie.
A tak na marginesie, to lubię oglądać sceny Pieńkowskiej z P.Lipowską, w nich wypada jeszcze lepiej, jak taka prawdziwa córka z matką. Może dlatego, że nie wypada jej grać z P.Teresą na pół gwizdka. Te scenki z nimi obiema są takie pełne ciepła.

Co oni kombinują z najmłodszą Rogowską, to tylko oni wiedzą...Dziecko, które nie wiadomo, gdzie przepadło/zaginęło w tym grabińskim domu..Może mała Basia "ukrywa" się piwnicy, bądź na stryszku... <smiech> Oni przyjęli widocznie taki sam wariancik, jak w przypadku tego adoptowanego przez Owada Maćka, który albo jest w szkole, albo u dziadków...Tylko czasami o nim coś wspomną albo i nie, tzn Budzyn z Magdą. W przypadku Rogowskich to teraz nawet i tego nie ma.. <bezradny> Dziwaczne to się zrobiło. Może liczą na to, że oglądacze eMki zapomną już na dobre, że Rogowscy mają jeszcze na stanie nieletnią, wspólną latorośl.. <cwaniak>
Chociaż R.Moskwa za dużo nie ma tam teraz do grania, to pomimo tego, to jego zadziwienie na widok tego straszydła w łazience, było dobrze zagrane.
A i scenka w kuchni też na plus..
Chyba na więcej, tzn na wspólne scenki M&Ar to nie mamy już co liczyć. Trochę lepiej już było i się skończyło...<cwaniak>

Hosting zapewnia KYLOS