Autor Wątek: Polska scena polityczna  (Przeczytany 9858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katakumba

  • Aneta&Marek
  • *****
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polska scena polityczna
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 23, 2015, 17:06:46 »
Wybory, tuż, tuż.

Wybory, wybory i po wyborach...  Polska scena polityczna rozkwitła, nabrała nowych barw ( szkoda tylko że z dnia na dzień są coraz ciemniejsze). Obiecywał Pan Łaskawca Duda że Polskę podniesie ze zgliszczy, lecz po poczynaniach rządu chyba już nawet one nie zostaną. Po ministrze kultury można się spodziewać że ponownie zostanie wprowadzona cenzura i zostanie tylko jedna słuszna telewizja ( żeby tylko Eurosport oszczędzili ;D) , a Minister Obrony Narodowej (czarno widzę tę obronę, szczególnie przed "przyjaciółmi z Rosji")... mam nadzieje że wprowadzi obowiązkową służbę wojskowo. (Jak widzę tych mężczyzn w rurkach, umalowanych i wysztafirowanych jak lale, modlę się żeby nie wybuchła wojna, bo jak Oni dostaną broń do ręki, to bardzo prawdopodobne że sami się z niej postrzelą)

Jak powiedział mój dziadek.."Daj narodowi wybór...to wybiorą"


Offline asia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polska scena polityczna
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 03, 2017, 19:47:45 »
Dawno nikt się tu nie odzywał :)
A ja... nie znam się na polityce, ale przeraża mnie to, co się dzieje. Nie mam jakoś sprecyzowanych poglądów, ale litości... jestem kobietą. Młodą, której w szkole wepchnęli do głowy, że żyjemy w państwie demokratycznym i warto by ze swoich praw korzystać. A teraz trzeba ich bronić. Już kilka razy byłam na jakichś protestach. W środę jest następny z tego, co słyszałam. Trochę nie moje klimaty, ale wydaje mi się, ze o prawo do antykoncepcji wszyscy powinni się wykłócać. Oczywiście o ile wiara pozwala. Tylko mam problem z tym, że nie z każdym postulatem protestu mogę się zgadzać, a idąc, niejako podpisuje się pod nim w 100%
"Może brakować mi słów, ale nie własnego zdania"

Offline chealg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska scena polityczna
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 09, 2017, 09:02:27 »
Protesty często niosą za sobą skrajne postulaty, które mi nie odpowiadają, dlatego jestem do nich sceptycznie nastawiony i raczej unikam.

Offline asia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polska scena polityczna
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 09, 2017, 15:20:11 »
chealg, możesz podać przykład?

Jednak jakąś moc mają. W ogóle wydaje mi się, ze w Polsce iść na protest to coś dziwnego, podczas gdy w innych krajach ludzie mają mniejszy "problem" z wykorzystaniem tej formy nacisku na władzę. Oczywiście uogólniajac  :)
"Może brakować mi słów, ale nie własnego zdania"

Offline Mozarella

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polska scena polityczna
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2018, 17:30:16 »
Protesty w Polsce to niestety aktualnie praktycznie jedyny sposob na to aby przemowic wladzy do rozumu. Czy raczej jego szczątkowych ilosci :P
Are you ready for a Freddy?