Autor Wątek: Wydarzenia z kraju i świata  (Przeczytany 8841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Wydarzenia z kraju i świata
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2015, 00:29:04 »
Cytuj
W kwestii pogrzebów ma coraz więcej szacunku do Szymborskiej.
Rozwiń myśl, bo nie rozumiem :D


Ja też nie jestem Charlie Chebdo czy jak to się tam zwie. Owszem każda przemoc jest zła i trzeba ją potępiać, współczuję rodzinom zabitych, ale jednocześnie dlaczego gazety piszą, że zrobili to 'Francuzi" jak to ewidentnie był atak na tle religijnym zrobiony przez muzułmanów, pochodzenia algierskiego mieszkających we Francji. Poprawność polityczna dobija.
Dopóki będzie pozwolenie na wszystko to takie akcje będą się działy. Bo z jednej strony owszem powinny być granice jeśli chodzi o publikacje, ale z drugiej nie przesadzajmy. Można wyśmiać w innym piśmie, podać do sądu. Zabijać nie trzeba.
Ponadto jeśli państwa europejskie imigrantom będą pozwalać na wszystko, to tak będzie się działo częściej. To imigrant ma się adaptować do nowych warunków, a nie warunki do imigranta.


Jeśli zaś chodzi o pogrzeby i śmierci.
Umarł Konwicki. Postać wybitnie zasłużona dla polskiej kultury. Nie wiem... może się mylę, ale mam wrażenie, że ta śmierć przeszła bez większego echa... Rozumiem zamach we Francji, ale chyba dla nas ważniejsze jest, że odchodzi wybitna jednostka. Polak. Wypadałoby mu trochę czasu poświęcić.
O Oleksym głośniej było niż o Konwickim.

Może mylę się, może o Konwickim było sporo w mediach, ale do mnie to nie dotarło. Nawet przykro się mi zrobiło , bo jednak... ech. Dobra chyba marudzę za bardzo. :P

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Wydarzenia z kraju i świata
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2015, 08:10:28 »
Rozumiesz:D I śmieszą mnie i bulwersują katolickie pogrzeby komunistów.No ale cóż...pojednują się na koniec z Bogiem nie ma wyjścia. Na koniec  jeszcze Palikota pochowają z całą pompą, bo przecież nikt nie będzie pamiętał że chciał zrobić z Krakowa Wittembergę  ::) Tym bardziej cenię sobie ludzi konsekwentnych.

Nie było w mediach niczego o Konwickim, raz podana informacja. Już więcej było o Oleksym. Wydarzenie nr 1 to atak na Charlie Febdo (uwielbiam komentarze Kolonko na ten temat)...a i tak się trzeba cieszyć, że nie powtórzył się szał medialny po ataku na WTC. Wiem, nie ten kaliber, ale czy to ma znaczenie?
Swoją drogą, widzieliście jaką powagę przybrał na twarz Tusk podczas marszu paryskiego? Pięć lat temu miał z tym ewidentny problem. No tak mówiliśmy, przecież nie będzie płakał ciągle. Zginęło wielu kolegów plus prezydent, no ale nikt bliski. Więc może się nawet uśmiechnąć  do innej główy państwa. Teraz...pełna powaga. Tym bardziej nie zginął nikt bliski. Ech, ta Angela <lusterko>
A poprawnośc polityczna jest gorsza od islamu, od faszyzmu i od czegokolwiek. Jak kiedyś dotrze islam do naszego kraju i prawo szarija będzie rządzić...to,owszem, zginę ale jest nadzieja, że zginie też ruda kita, na przykład, (no chyba, że ma już burkę w szafie...choc to chyba tylko strój żeński <mysli>).