Autor Wątek: Filmy, które warto/nie warto polecić  (Przeczytany 19411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 08, 2016, 10:20:04 »
Sama się wybiorę pewnie...ale 12-latka, np, chyba zabrać ze sobą nie mogę? Na co w ogóle teraz można zabrać do kina 12-latka? "Roja' chyba jednak odpada...?:(

Offline Justek

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2302
  • Płeć: Kobieta
  • we are only the sun
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 13, 2016, 12:48:54 »
Sama się wybiorę pewnie...ale 12-latka, np, chyba zabrać ze sobą nie mogę? Na co w ogóle teraz można zabrać do kina 12-latka? "Roja' chyba jednak odpada...?:(
Obawiam się, że na nic. Grają teraz wyjątkowo dużo ciekawych filmów, ale albo istnieją ograniczenia przynajmniej +16, albo film nie należy do takich, które mogłyby zainteresować tak młodego człowieka. "Historii Roja" nie oglądałam i raczej nie zamierzam, ale z tego co wiem to i ten film ma ograniczenie wiekowe +15.

Ja chodzę do kina bardzo regularnie, zwykle jestem zadowolona z wyboru filmu (np. "Na granicy" ostatnio), czasem zdarza mi się oczywiście wybrać źle ("Ave, Cezar") i wtedy myślę sobie, że mogłam trochę lepiej spędzić ten wieczór. Ale są też filmy, do których mam mocno mieszane uczucia - jak np. "Córki dancingu", o których do dziś nie wiem czy mi się podobały, czy nie, ale myślę o nich dość często, więc to chyba dobrze o tej produkcji świadczy. Na pewno dobrze było obejrzeć, chociażby po to, aby wiedzieć o co tyle hałasu.
Natomiast zdarzyło mi się ostatnio zakochać w filmie - i mam tu na myśli film "Carol" z Cate Blanchett. To zdecydowanie mój film... :) Taki spokojny, subtelny, piękna historia, wspaniała gra aktorska. Wszystko to, czego jako widz w kinie potrzebuję. Poza tym kocham Cate Blanchett, a jej postać w tym filmie zdecydowanie mnie uwiodła :)

Offline BlackTiger

  • Zaawansowany
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 21, 2016, 14:29:39 »
Sama się wybiorę pewnie...ale 12-latka, np, chyba zabrać ze sobą nie mogę? Na co w ogóle teraz można zabrać do kina 12-latka? "Roja' chyba jednak odpada...?:(

7 rzeczy jest od 15 :/
Roj też...

Wybierz się z nią na Zwierzogród. Bardzo fajna bajka z historią kryminalną w tle o tym by spełniać swoje marzenia. Co prawda oczywiście króliczka marzy o tym by być policjantką i zmieniać świat na lepszy. Potem walczy ze stereotypami typu głupi królik, szczwany jak lis.. jakaś poprawność polityczna się tam przewija i to że gatunek może wyjść poza ramy tego do czego jest stworzony. Trochę tak socjalistycznie to brzmi, ale krzywdy nie robi. Jest dostosowane do poziomu dziecka a dziecko takie proste rzeczy jak spełnianie marzeń czy pomoc innym niezależnie od tego kim są powinno poznać. Byłam wczoraj i dobrze się bawiłam.
Polecam. Krzywdy nie zrobi a jest fajna. Z tymże to właśnie bajka dla takich starszych dzieci... 6 latka siedząca obok mnie się trochę bała.

Od 10 lat są jeszcze Gwiezdne Wojny. - też spoko. Można zabrać, ale to musi dziecko lubić.

Ale ale....ma wejść niebawem chyba Księga Dżungli. Film fabularny. Z fajnym dubbingiem (Fronczewski, Żmijewski, Kryszak itp) Na to też spokojnie można z dzieckiem iść.

Będą też Cuda z nieba. Nie ma chyba ograniczenia.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 21, 2016, 18:24:53 »
Dziękuujęęę!
Miałam na myśli 12-latka płci męskiej (płci żeńskiej nie ma ze mną, ale wiem, że jest na bieżąco ze wszystkim ), więc jak najbardziej Księga Dżungli będzie dobra  <serduszko> Fajnie, że jest ktoś, kto tak dużo wie o repertuarze kinowym dla dziecio-młodzieży ;D

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 22, 2016, 22:23:47 »
Nie wiem, czy w dobrym miejscu umieszczam tę notkę, ale skoro tu się poleca lub zniechęca jakiś film to może i zapowiedź można przedstawić.
Chciałabym przedstawić dwie propozycje. Są to filmy biograficzne, nie każdy w takich gustuje, ale trailery zapowiadają, iż mogą być całkiem niezłe. Zresztą pierwszy z nich ma pozytywne recenzję zespołu krytyków, którzy oglądali ten obraz na specjalnym pokazie. Jego premiera w USA będzie bodajże 25 marca tego roku. Z oczywistych względów nie oglądałam go, jednak zwiastun bardzo mnie zaintrygował.

Ale do rzeczy.

Ethan Hawke jako Chet Baker (trębacz - legenda jazzu) w filmie "Born To Be Blue".


Nie dość, że ciekawy trailer to jeszcze Hawke nuci sobie "My Funny Valentine" czym mnie kupił ostatecznie <jezyk>

Drugi film będzie miał swoją premierę w USA 1 kwietnia tego roku. Jego bohaterem jest Miles Davis (w tej roli Don Cheadle) też legenda, też jazzman, też trębacz (pojawia się jego postać w poprzedniej propozycji). Tytuł "Miles Ahead"


Oba filmy nie są typową biografią - ukazują jedynie pewien okres z życia obu muzyków.

No i soundtracki to będzie uczta dla mych uszu <tak>
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline oknocand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • http://agloni.pl/
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 18, 2018, 16:23:14 »
"Moje córki krowy"

"Moje córki krowy" to wzruszająca historia dwóch sióstr Marty (Agata Kulesza) i Kasi (Gabriela Muskała), które w obliczu śmierci jednego z rodziców ponownie zbliżają się do siebie. Scenariusz filmu Kingi dębskiej oparty jest na jej prywatnych doświadczeniach. "Moje córki krowy" nie tylko wyciskają łzy, ale są też niesamowicie zabawne.

Offline Majeczka55

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 01, 2018, 13:51:22 »
A ja bardzo polecam film dokumentalny o Ninie Simone jeśli ktoś lubi jej twórczość - "Co się stało z Niną Simone?" Wielu rzeczy dowiedziałam się o niej, których wcześniej nie znałam i jeszcze bardziej ją uwielbiam dzięki temu :)

Offline plotkara

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 07, 2018, 15:49:00 »
A co powiecie na temat takich filmów jak "Kobiety Mafii " ? Lubicie kino Vegi ? a może coś innego polecicie z aktualnych nowości w kinie  <jupi>

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 15, 2018, 19:46:06 »
Oglądałam ostatnio Botoks. I nie obejrzałabym po raz drugi. Może trochę przerysowany, ale coś w sobie miał.
Kobiet mafii póki co nie obejrzę. Drażni mnie zatrudnianie pożal się Boże gwiazdek typu Doda.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Rasun

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 13, 2018, 14:11:08 »
Oglądałam ostatnio Botoks. I nie obejrzałabym po raz drugi. Może trochę przerysowany, ale coś w sobie miał.
Kobiet mafii póki co nie obejrzę. Drażni mnie zatrudnianie pożal się Boże gwiazdek typu Doda.
Najlepsza zasada, która stosuje "stop making stupid people famous".
Niestety ogląanie filmow tego pana rezysera to tylko sprawianie - ze ich bedzie coraz wiecej.
oczywiscie nie zakazuje no ale az smutno tak czas tracic! peace

Offline Zxc1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Moja ocena masażeru na cellulit
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 20, 2018, 13:53:07 »
Ja ostatnio nadrabiam klasykę polskiego kina. Polecam film"pociąg" i "zezowate szczęście"

Offline Misiaelka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 24, 2018, 13:02:40 »
W przyszłym tygodniu do kin wchodzi nowy Ant-Man. ja widzialam juz wczesniej wiec polecam. Przyjemne odstresowanie po Infinity War :D

Offline asia

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 29, 2018, 21:30:49 »
Ooo, ktoś tu też ogląda filmy o superbohaterach  <jupi>

Mnie wciągnął chłopak. Zaczęłam oglądać z dystansem, tak żeby zrobić mu przyjemność i zobaczyć, co go tak interesuje.
Najpierw obejrzałam Spiderman homecoming i bardzo pozytywnie mnie ta produkcja zaskoczyła. Nie jest to ambitne kino, ale w celach rozrywkowych idealne.

Zakończenia infinity war w ogóle nie przyjmuję, bo taki ze mnie typ człowieka... (z zakończeniem serialu Czas Honoru nie umiem się pogodzić  :-X)

Nowy Ant-Man to znowu film, na który mój chłopak wyczekuje, a i mi pierwsza część przypadła do gustu. Przełożenie premiery w Polsce moim zdaniem nie miało sensu, tylko się nasłuchałam narzekań  <slucha>
"Może brakować mi słów, ale nie własnego zdania"

Offline Berga

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:07:19 »
Zdecydowanie warto zobaczyć "Call me by your name".
Ten film mnie zmiażdżył emocjonalnie :)

Offline bella

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy, które warto/nie warto polecić
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 14, 2018, 08:52:45 »
Zdecydowanie warto zobaczyć "Call me by your name".
Ten film mnie zmiażdżył emocjonalnie :)


weszłam w ten wątek żeby napisać o tym filmie  <czesc> Zrujnował mi życie, serio. Jest tak genialnie przepiękny, że mam ochotę go oglądać  w kółko. Jak dla mnie to must see.