Autor Wątek: Książka lepsza niż jej ekranizacja?  (Przeczytany 4511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MagdaJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« dnia: Lipiec 18, 2013, 14:41:07 »
Tytuł mówi sam za siebie :-)
Ciekawi mnie jakie znacie książki, które są lepsze niż ich ekranizacje...? Bo to, że jest odwrotnie to nie wierzę ;-)
Mi teraz do głowy przychodzi "S@motność w Sieci" Wiśniewskiego, gdzie książkę dało się przeczytać, a film był po prostu dłużyzną.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2014, 14:04:06 wysłana przez Justek »

Offline Łukasz

  • Forumowy Informatyk
  • *****
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyróżnienia:
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2014, 13:31:13 »
Jako, że temat stary to go odświeżymy. :P Aż dziwię, że nikt tutaj się nie wypowiedział.
Moim zdaniem ciężko przebić książkę raczej jest to mało realne ale się zdarzają.
Filmy z reguły się dłużą co powoduje, że są nudne.
Jednak mogę polecić film    "Zielona Mila" Frank Darabont jak i książkę Stephen King.






"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania" Aleksander Wielki

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2014, 19:48:59 »
Nie wypowiadał się nikt  może dlatego, że jeden temat na temat ekranizacji już jest. I to taki, który nie ogranicza się do odpowiedzi na  jedno pytanie.
Ja już ekranizacjom dziękuję. Są miałkie, bzdurne, raczej nie mają szans uzupełnienie literackiego pierwowzoru. W ogóle filmy mnie już nudzą. W ciągu ostatnich miesięcy nie obejrzałam żadnego w całości. Książka mi się tak szybko nie nudzi :P
Ale odpowiadam - w 99% przypadków książka jest lepsza niż jej ekranizacja. Przykład pierwszy z brzegu to "Ogniem i mieczem" :P

Offline Majeczka55

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2018, 13:41:47 »
Nie wiem czy ta ekranizacja jest lepsza niż książka, ale na pewno nie gorsza - Mechaniczna Pomarańcza. Ksiażka ma swój niepowtarzalny klimat i film tak samo dzięki Kubrickowi  ;D

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2018, 19:01:49 »
Podobnie jak Jean stwierdzam, że książka jest bardzo często lepsza od ekranizacji, ale...
Po przeczytaniu "Zanim się pojawiłeś" wybrałam się do kina na film. I poza kilkoma różnicami był kropka w kropkę taki jak książka czyli bardzo dobry :)
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline sanrekter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2018, 09:52:14 »
To chyba tak jest z Greyem, bo film był beznadziejny, ale książka całkiem całkiem.

Offline Maleńka

  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 2304
  • Płeć: Kobieta
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2018, 18:40:18 »
Serio? Mnie odrzucała ta jej wewnętrzna bogini... Bogini robi szpagat, bogini to, bogini tamto. Tragedia.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline plotkara

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2018, 15:42:55 »
Dzieci z dworca Zoo! Film dobry nawet bardzo, ale książka powala na łopatki . Takie samo zdanie mam o Greyu :)

Offline Rebelka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2018, 15:55:06 »
Dla mnie książka Greya też była beznadziejna. Jak otwierało się na obojętnie jakiej stronie to były beznadziejne opisy i wszystko takie sztuczne i na siłe

Offline ObywatelKejn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2018, 12:32:50 »
Ja może będę kontrowersyjny, ale według mnie idealnie pasuje Lśnienie. Książka Kinga była bardzo słaba jak na autora, jednak  Kubrick zrobił z filmu istne arcydzieło, które jest bardzo ciężko przebić nawet na dzisiejsze czasy.
Ulubione filmy:
 Citizen Kane
 Mroczny Rycerz

Offline Anlaki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2018, 11:17:13 »
Książka jest lepsza ponieważ zawiera o  wiele więcej detali
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec

Offline Alcmena

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2018, 14:17:33 »
Ja również uważam, że książka jest lepsza od filmu, ale są pewne ekranizacje, które są naprawdę dobre. Raz zdarzyło mi się oglądać film, na podstawie książki, ale jej nie przeczytałam. Więc nie miałam porównania, ale film był bardzo fajny (mowa o "Osobliwy dom pani Peregrine"). Więc niektóre ekranizacje mogą być dobre, może tylko my jesteśmy krytyczni, po przeczytaniu książki (bo wiemy więcej, książka ma więcej szczegółów) i to rzutuje na nasze postrzeganie danego filmu?

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2018, 22:26:15 »
Jeżeli się nie czyta, nie można stwierdzić, czy film był lepszy, choć sam w sobie dobry może być (na dobrym poziomie i takie tam).
Książka forever  <jupi>

Offline antilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2018, 13:18:59 »
Według mnie to bardzo zależy od książki i i filmu. Dobrym przykładem jest cała seria Harrego Pottera - pierwsze 3, to filmy są o wiele lepsze niż książki, ale potem połowa książek jest wycinana, pomijana, albo kompletnie zmieniana, bo nie ma tyle czasu na ekranie by to wszystko pokazać  <bezradny>

Offline Diri

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2018, 16:42:10 »
Ja może będę kontrowersyjny, ale według mnie idealnie pasuje Lśnienie. Książka Kinga była bardzo słaba jak na autora, jednak  Kubrick zrobił z filmu istne arcydzieło, które jest bardzo ciężko przebić nawet na dzisiejsze czasy.

Chyba się polubimy :) "The Dark Knight" ubóstwiam, tak a propo :)