Autor Wątek: Książka lepsza niż jej ekranizacja?  (Przeczytany 1278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alcmena

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Książka lepsza niż jej ekranizacja?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2018, 13:57:28 »
Temat trochę mało aktualny, ale również chcę wziąć udział w dyskusji:)
Zawsze wolałam książki od filmu, bo po 1. w książce jest więcej detali. 2. Mogę sobie bohatera wyobrazić, a nie mam aktora przed oczami (niektórzy często nie pasują mi po prostu do pewnych postaci, bo znam ich np. z innych filmów i to psuje mi wizerunek). Filmy na podstawie książek lubię oglądać, żeby zobaczyć jak sobie poradził reżyser. Są filmy równie dobre jak książki i są filmy gorsze od książki. Czy ja wiem czy oglądałam film na podstawie książki, który był lepszy od pierwowzoru? Chyba nie. Aczkolwiek zdarzyło mi się obejrzeć film (bo nie wiedziałam, że jest na podstawie książki) i się zachwycić. Mowa również o Osobliwym Domu Pani Peregrine. Teraz jak wiem, że książka jest trylogią, to tym bardziej mam ochotę przeczytać, bo chcę wiedzieć co będzie. Film pozostawił niedosyt.
Podobnie z filmem Dawca Pamięci. Widziałam film, a potem dowiedziałam się że jest książka (4 tomy) i też od razu zechciałam je przeczytać, bo film był dobry, ale końcówka dla mnie stała pod takim znakiem zapytania - do dalej? To tyle? Chociaż chyba jest ekranizacja lepsza od książki - Gra o Tron. Chociażby dlatego, że książka nie jest skończona a serial będzie miał swój koniec :D

Offline Margarita

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2019, 14:44:38 »
Oj, dużo by tego się zebrało, w sumie większość. Co do Samotności w sieci nie mogę się zgodzić, jak dla mnie książka aczytalna, film zresztą też marny :P
"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać"

Offline benio_04

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2019, 10:37:19 »
A słyszeliście o tym, że ma zostać zekranizowana powieść Sto lat samotności? Jak to usłyszałem... wstrząs i zachwyt i niepewność! Przecież to klasyk, niesamowita lektura i bardzo ciężko jest mi sobie wyobrazić jak  miałabym wyglądać ekranizacja... I to przez Netflixa... A Netflix? Trudne temat, nierówne produkcje. Zobaczymy co nam zaprezentują też w temacie Wiedźmina.

Hosting zapewnia KYLOS