Autor Wątek: Dorota Osińska  (Przeczytany 2468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Dorota Osińska
« dnia: Maj 31, 2013, 00:09:06 »
Dorota Osińska to artystka, którą szersze grono odbiorców poznało przy okazji oglądania drugiej edycji programu The Voice of Poland. Malutka, szczuplutka, podczas przesłuchań w ciemno swym głosem i wykonaniem utworu Calling You wywołała łzy wzruszenia nie tylko u jurorów, ale i u wielu widzów. Szybko stała się jedną - obok Natalii Sikory - z faworytek do zdobycia tytułu najlepszego głosu w Polsce. Ostatecznie w programie zajęła drugie miejsce.
The Voice of Poland - Dorota Osińska - "Calling You"
Przez wielu uznana za obdarzoną głosem anioła, skromną, oddaną rodzinie kobietę - z czym w zupełności się zgadzam. Jej śpiew wywołuje we mnie wiele emocji, nierzadko doprowadza do łez. Nieprawdą jednak jest, że skupia się tylko na ckliwych piosenkach. W jej repertuarze pojawiają się również radosne utwory, a i sama pani Dorota jest niezwykle pogodną osobą.
Najczęściej kojarzona z jej własną piosenką: Ktoś do kochania. <serduszko>
Dorota Osińska (Warszawa) - Ktoś do kochania
Cóż, słuchajcie, komentujcie... I tak dalej, i tak dalej... :D
The Voice of Poland - Dorota Osińska - "Ale jestem"
Dorota Osińska - Memory
The Voice of Poland - Dorota Osińska - "Jaskółka"
Dorota Osińska Mother's day
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Dorota Osińska
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2013, 22:15:18 »
Dorotka nagrała dwie płyty - "Idę" i "Kamyk zielony" :) Dużo bliższa jest mi ta druga. Przede wszystkim dlatego, że to jedna z najpozytywniejszych płyt, jakie kiedykolwiek słyszałam. Śliczny głos, wspaniałe teksty Magdy Czapińskiej i radosne, lekkie brzmienia. Naprawdę jedna z moich ulubieńszych płyt.

Zaczyna ją piosenka "Pogoda na jutro"
Ref: Pogodę trzeba mieć w sobie
prywatną pogodę wewnętrzną
i włączać ją w sobie jak światło,
gdy chmury i bzdury się piętrzą.
Uśmiechnij się gdzieś tam w środku
i wymuś na sobie optymizm

Śliczne, prawda?

Dorota Osińska - Prognoza na jutro

Druga piosenka natomiast jest mi bliska z innego względu. Przedstawia mój pogląd na wiarę, kościół.
Dałeś mi, Panie, rozum i wiarę,
duszę rogatą, serce za ciasne
no i sumienie - jak to sumienie -
niedoskonałe, za to własne.

Z Tobą się zawsze jakoś dogadam,
w smutku pocieszysz, w biedzie pomożesz,
lecz ten naziemny Twój personel...
o, z personelem to już gorzej.

Swój święty nos pcha mi pod kołdrę,
poucza, w duszy grzebać chce...
Chyba dlatego tak nie lubię
Twych urzędników, Panie B.

Wypisz wymaluj, zawsze tak mawiam - chociaż nie takimi ładnymi słowami oczywiście ;)

Dorota Osińska - Urzędnicy Pana B.

Poza tym wspomniany przez Kiki utwór "Ktoś do kochania", na którym zawsze mi się szklą oczy, "Cichy wielbiciel" z repertuaru Ani Jopek, który co prawda wolę w jej wykonaniu, ale w tym nabrał pewnego rodzaju lekkości, moje ukochane piosenki "Pogoda ducha", "Święty spokój", czy "W moim magicznym domku", które w sympatyczny i ciepły sposób zaśpiewała, czy "Tamta miłość"...
Gdzie jest tamta miłość
Niepokój serc żarliwość słów
Co się z nią dzieje czy ma nadzieję
Że zatęsknimy do niej znów

Ginęła w oczach jak płomień gasła
Traciła moc z każdym dniem
A my tuż obok znużeni sobą
Jak cienie dwa mijamy się co dzień

<serce>

Tak, zdecydowanie jest to płyta, którą uwielbiam. Od deski, do deski.

Poza piosenkami cytowanymi przez Kiki, mam niesłabnącą słabość do duetu Dorotki z Alicją Majewską. Już chyba pisałam o tej piosence, zawsze mam przy niej ciary, lubi mi się nucić w smutnych chwilach, ale też w chwilach szczęśliwych.

Dorota Osińska, Alicja Majewska "Patrzyło na to wielu"

Podobnie jak Kiki zachęcam do słuchania. Dorotkę naprawdę warto :)

Offline Kiki

  • Administrator Forum
  • *****
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Dorota Osińska
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2013, 11:34:01 »
Urzędników Pana B. też bardzo lubię. Poza tym to troszkę inna odsłona Doroty - zazwyczaj liryczna lub do bólu emocjonalna, a tu proszę, pazur i swego rodzaju bunt. ;D

W departamencie spraw niebieskich
są moje akta personalne
i każdy krok mój pilnie śledzą
anioły Twe transcendentalne.


O tej artystce mogłabym mówić naprawdę wiele, na chwilę obecną jest najbliższa mojej wrażliwości artystycznej i mentalnej. Również bardziej lubię drugą płytę Dorotki - "Kamyk zielony", choć z płyty "Idę" wyłapałam sobie Dziką różę, Na ten płacz i Sopockie bolero. Zresztą... Łódeczki moich marzeń to utwór tak przyjemny w słuchaniu, że mogłabym słuchać, słuchać i słuchać...

Z utworu: Na ten płacz
masz doprawdy niecodzienną minę
jak wrażliwy, współczujący kat
a ty jesteś świadkiem - nie przyczyną
na ten płacz zbierało mi się kilka lat

patrz - ja płaczę, ja płaczę, ja płaczę
patrz - ja płaczę... patrz

postaw sobie na środku drabinę
głupio się utopić w cudzych łzach
a ja wsiądę do półmiska i odpłynę
ach, czekałam na tę chwile kilka lat


Z Kamyka nie wypada nie polecić utworu Chmury nad głową. <serduszko>
Chmury nad głową ... Dorota Osińska

A oto co będę sobie puszczać w beznadziejne poniedziałki. <haha>
CZEMU DOŚĆ MAM PONIEDZIAŁKÓW ze spektaklu MONSTERS - muz.i sł. Bob Geldof, tłum. J. Talarczyk
Jeśli "plan A" nie zadziała, alfabet ma jeszcze 31 innych liter. Nie martw się.

Offline mindreader

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 379
  • Wyróżnienia:
Odp: Dorota Osińska
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2014, 20:04:04 »
Dorotka wypuściła nową płytę, urodziła córeczkę i wróciła koncertowo. Może to za dużo powiedziane, bo póki co koncert był jeden, ale zanosi się na więcej, więc... kto wie, może i na Śląsk dojedzie.

Nowa płyta po pierwszym przesłuchaniu mocno mnie zdezorientowała. Mało Dorotki w Dorotce, kilka perełek, kilka utworów, którym powiedziałam nie. Po czym przesłuchałam kolejne naście i zatrybiło, dotarło i w ogóle się mocno zaprzyjaźniłam.

Przede wszystkim urzekło mnie wykonanie piosenki Lary. Przecudowne. Zaryzykowała, ruszyła coś absolutnie nietykalnego dla fanów Lary i na dodatek zrobiła to dobrze. No po prostu niezwykłe zjawisko. Nawet tekst idealnie wpasowany...
Dorota Osińska - Jestem chora (Je suis malade)

Wzruszająca i piękna. I elegancko wykonana... No czegoż chcieć więcej :)

Troszkę inną stylizację przedstawia piosenka "Song o morzu".  Podoba mi się. Melodyjne toto, no i tekstowo też mi podeszło...
Dorota Osińska - Song o morzu

I mój drugi faworyt... obok "Jestem chora". Piosenka w duecie, z niesamowicie pięknym, męskim głosem. I cudowną melodią. Rozpływam się za każdym razem, kiedy tylko słucham :)
Dorota Osińska - Coś z Cohena

Słuchaliście nowej Dorotki? Podoba Wam się ta płyta?

Offline angela

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dorota Osińska
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2018, 19:19:20 »
Wspaniały głos, bardzo fajna babka  <zauroczony>, śledzę jej karierę  od czasów the voice