Autor Wątek: Barwy szczęścia  (Przeczytany 58367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Donia

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Barwy szczęścia
« dnia: Maj 24, 2012, 23:28:29 »
Barwy szczęścia ? polska opera mydlana emitowana przez telewizję TVP2 od 27 września 2007. Przedstawia życie młodych bohaterów i ich rodzin.
W pierwszym sezonie serial nadawany był w środy i czwartki, po dwa odcinki. Obecnie emitowany jest od poniedziałku do czwartku o 20:10 w 25-minutowych odcinkach.
W grudniu 2007 został nominowany do nagrody Telekamery 2008 (zajął trzecie miejsce). W 2009 zdobył Telekamerę dla najlepszego serialu obyczajowego. W 2010 został laureatem Telekamery dla najlepszego oryginalnego serialu polskiego, natomiast w 2011 został laureatem Telekamery dla najlepszego serialu codziennego. W 2012 roku zdobył nagrodę Złotą Telekamerę i tym samym znalazł się w gronie seriali w Polsce które posiadają już Złotą Telekamerę czyli M jak miłość i Na dobre i na złe.
Serial uznawany pod względem liczby widzów i popularności za drugi po ?M jak miłość?, najbardziej lubiany serial telewizyjny.


Zapraszam do dyskusji! ;)

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2012, 23:31:02 »
Od czegoś trzeba zacząć a doświadczenie nauczyło mnie...że najlepiej (jak się nie ma od czego) zacząć od walnięcia kilku streszczeń

odc. 765
Marta namawia Majewskiego, by zwiększył nakłady na promocję "Podróżnika"- pisma, za które odpowiada Robert.  Prezes nie zgadza się jednak na przyznanie dodatkowych funduszy. Gdy Walawska żali się Idze na decyzję szefostwa, koleżanka zarzuca jej brak obiektywizmu. Hubert wyjeżdża w trasę koncertową. Przeziębiona Patrycja rezygnuje z podróży i zostaje w domu. Niebawem odwiedza ją Dawid. Okazuje się, że tych dwoje skrywa pewną tajemnicę. Kasia zabiera Marlenę na obiad do Stefana. Przyjaciółka jest zachwycona domową atmosferą, która panuje u Górków. Kasia dziękuje Sławkowi za pomoc w sprawie Marleny i zaprasza mężczyznę na wieczór. Wolski odmawia, tłumacząc, że wie o jej związku z Tymonem i czułby się niezręcznie.

odc. 766

Justyna mówi Zenkowi, że Norbert nie może mieć dzieci.  Mężczyzna, który i tak miał już dość wtrącania się Joli w ich życie, boi się, że gdy wyjdzie na jaw, że jest bezpłodny, teściowa nie da mu spokoju. Justyna proponuje mężowi, by wyjechali do Julii i Pawła do Włoch. Marta nie wyraża zgody na publikację nowego numeru "Kobiety". Iga zarzuca redaktorce, że w ten sposób próbuje się na niej odegrać. Jej zdaniem Marta zazdrości jej dobrych relacji z Piotrem i tego, że to nie ona i Robert są teraz najważniejsi w wydawnictwie. Kasia robi Tymonowi awanturę o to, że okłamał Wolskiego. Urażony chłopak zwalnia się z pracy. Przed osiedlem Kasia spotka Ksawerego i Natalię. Orientuje się, że dziewczyna spotyka się z jej byłym mężem.


Wątek gazetowy - może kiedyś ktoś dojdzie o co w tym chodzi, bo nuddyyy kosmiczne

odc. 767

Maro i Steryd zaczepiają Sarę na ulicy.  Bartek staje w obronie dziewczyny i zostaje mocno poturbowany. Kaśka przeprasza Natalię, że wtrąca się w jej sprawy. Dziewczyna mimo to postanawia spróbować szczęścia z Ksawerym. Karina jest zazdrosna o relacje łączące Bogumiła i Sabinę. Zarzuca kobiecie, że trzyma szefa w niepewności, podczas gdy ten planuje się jej oświadczyć. Sabina dowiaduje się od Lucyny, matki Mietka, że mężczyzna miał wypadek. Postanawia odwiedzić go w szpitalu.

Mam nadzieję, że Maro i Steryd to pseudonimy...bo znając naszych kochanych scenarzystów i ich wyobraźnię w wymyślaniu imion
A i tak nie wiem kto to jest

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 01:12:26 »
Wczorajszo - dzisiejszy odcinek - bomba :o

Marlena z mężem, którego jeszcze nie tak dawno nie było wśród żywych (według małżonki) ale który ledwo żyje, więc nie ma się co cieszyć. Marlenka się plącze w zeznaniach. Skromny wygląd i zapłakane oczy potrafią zmylić. A Kaśka brnie, brnie, już za chwilę będzie kłamać i składać fałszywe zeznania na rzecz nowej psyjaciółki :P

Rybińscy to w ogóle jest ubaw. Najpierw ona na nim się mściła, potem on jej robił na złość... są 1:1.

A kolacyjka, cóż, Pati blond piękność oczkami za Dawidkiem wodzi -  z pewnością  oni oboje stanowiliby super parę, rozrywkową super parę, przynajmniej jedno by im wychodziło na pewno 8)

Offline EdySziA

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 09:16:18 »
Mam nadzieję, że Maro i Steryd to pseudonimy...bo znając naszych kochanych scenarzystów i ich wyobraźnię w wymyślaniu imion
A i tak nie wiem kto to jest

Wydaje mi się, że to ci koledzy Bartka z którymi grywał w pokera...

Nowy wątek, Marleny, w gruncie rzeczy to chyba nic ciekawego nie będzie się tutaj działo..

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 09:39:16 »
Mam nadzieję, że Maro i Steryd to pseudonimy...bo znając naszych kochanych scenarzystów i ich wyobraźnię w wymyślaniu imion
A i tak nie wiem kto to jest
Wydaje mi się, że to ci koledzy Bartka z którymi grywał w pokera...

Aaa faktycznie To mogą być oni. Nie wpadłabym. Nie przypuszczałam, że i oni mocniej zaistnieją w tym serialu...

Nowy wątek, Marleny, w gruncie rzeczy to chyba nic ciekawego nie będzie się tutaj działo..

Z pewnością. Ja marzę o jakimś dreszczyku w tym serialu. Coś na kształt Radomskiej w Emce, no ale wiem, że nie będzie. Wątek kryminalny nie ma szans zaistnieć. Jedna szansa już była - Marczak wplatany w zabójstwo. Można było to pociągnąć, zbudować napięcie Ale po co...2 odcinki i było "po ptokach"

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2012, 21:48:14 »
Co oni z tą Kaśką zrobili?!
Naiwność litrami z niej się wylewa. Naiwność i głupota.
Wpada do niej obca kobieta, roztrzęsiona, przerażona (na razie nie wiemy, czy udaje, czy nie), sprzedaje bajeczkę mrożącą krew w żyłach, a ta trąba zwana Górką pakuje manatki i zabiera nieszczęsną do Warszawy. Zero rozumu, rozwagi. I jeszcze głupio się usprawiedliwia, że przecież ona nie mogła tego tak zostawić. No Ludzie! A wyglądała na początku na inteligentną dziewczynę. Tym bardziej, że swoje też przeszła: i incydent z Adamem i jego szemranymi kumplami w Anglii, i z Samem (czy jak mu tam było), i z Wiolą... Przyznaje takiemu obrotowi sprawy (rozwijanie wątku Kaśki w taki sposób) statuetkę Osioł 2012 w kategorii najgłupsza bohaterka w polskim serialu ::)

Kaśka Górka nowy symbol głupoty :P
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Zołza;)

  • Gość
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2012, 21:57:46 »
El, tęskniłam za Tobą! :) Tak mnie rozbawiłaś tym postem, że żałuję, że to nie Fb, bo już chciałam naciskać "lubię to!" :P

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2012, 21:58:22 »
Cóż, mogę tylko się podpisać i powiedzieć: Lubię to!
Chociaż...no właśnie nie znam okoliczności całego zajścia, gdzieś w tych górach jak mniemam...Nie oglądałam ze dwa tygodnie. Skąd ta Marlena w ogóle przybiegła - znały się wcześniej?
Za bardzo wygląda na ofiarę, żeby mogła nią być :P Bierze wszystkich na litość :)

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2012, 22:11:39 »
Kaśka chyba znała tę dziewczynę z widzenia, gdzieś niedaleko mieszkała (tej chatki prawnika w górach). No i ta później,, niczym w horrorze zabębniła do drzwi Górki (nota bene samotnie w tym czasie w chatce przebywającej). Górka ją oczywiście wpuściła, cierpliwie wysłuchała (przy czym Marlena o ewentualnym zabiciu męża jej wtedy nie powiedziała) i od razu zdecydowała, aby chronić biedulkę najlepszym ze sposobów, czyli ucieczką.
Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2012, 22:16:57 »
Ech, no ale wiesz, to w górach było a tam ani komisariatu ani telefony nie działają a wszystkie drogi prowadzą wszędzie tylko nie tam, gdzie trzeba pomocy szukać tudzież coś zgłosić. Jakieś usprawiedliwienie trzeba znaleźć w końcu ;D

Offline El

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Płeć: Kobieta
  • zagubiona w czasie...
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2012, 22:22:32 »
Hahaha!

Może Kaśka właśnie taką przyjmie linię obrony, jak okaże się, że udzieliła pomocy... przestępczyni :th_girl_haha:

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.
Andrzej Sapkowski

Offline Mariatta

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2012, 16:24:18 »
Ja myślę, że Marlena coś kręci - nie rozumiem tylko po co Kaśka się pakuje w kolejne kłopoty.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2012, 12:15:19 »
Ja myślę, że Marlena coś kręci - nie rozumiem tylko po co Kaśka się pakuje w kolejne kłopoty.

Bo Kaśka ma złote serce. Sam pan mecenas tak stwierdził, nie słyszałaś? smilie_girl_253

W ogóle jak on coś do niej mówił a ona robiła takie niewinne oczęta jak kot w Shreku, to się uśmiać tylko można było.

Offline Jean

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2669
  • Płeć: Kobieta
  • Wyróżnienia:
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2012, 21:46:40 »
Czy nie uważacie, że wybrana ostatnio królowa głupoty została dzisiaj zdetronizowana? smilie_girl_238
Mamy nową smilie_girl_356
Na literę N.
Jakie to jest głupie i naiwne - "Ludzie się zmieniają", "Skąd wiesz czy była wina". No z pewnością nie Ksawerego smilie_girl_356

Ta Pati blond piękność...bez komentarza. Przy niej dowcipy o blondynkach nabierają sensu. Niech zaciągnie tego Dawida do wyra i będzie spokój smilie_girl_356

Offline EdySziA

  • Art's Souls
  • *****
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
Odp: Barwy szczęścia
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2012, 21:53:59 »
No Natalia widać że już jest zaślepiona:P ale może już tym razem się czegoś nauczy...

a Patrycja robi się coraz gorsza, ciągnie ją do Dawida, więc pewnie ich kiedyś połączą ... ;p