Autor Wątek: Jeżycjada  (Przeczytany 8189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Jeżycjada
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 12, 2014, 10:50:44 »
Jestem po lekturze Wnuczki do orzechów :) Zajęło mi to kilka dni, gdyż dawkowałam sobie przyjemność, ale się nie dało, niestety i już poszło :(
Ale od początku. Książka mi się podobała choć było parę wkurzających momentów i niewiarygodnych akcji.
Zaczęło się od przedstawienia znowu zupełnie nowej postaci. I tym się na początku zirytowałam, że zamiast wrócić do trzonu serialu, autorka wprowadza kogoś nowego. Ale Dorota mi się spodobała. I dość szybko pojawiła się Ida, więc wciągnęłam się.
Książka ma sielski klimat. Lato, jeziora, upał. Przypominała mi trochę Nutrię i Nerwusa i przyjemnie się ją czytało, zważywszy na panujący chłód na dworze.
Irytował mnie do granic możliwości Ignacy Borejko. Serio. Nie mogę już czytać tych jego mądrości życiowych. Za dużo tego we wszystkich częściach.
No i zaręczyny na koniec były śmieszne. Widzą się po raz trzeci, dzieciaki i bach, zaręczają się. Wprost urocze.
Ale poza tymi detalami, książkę warto przeczytać :) Polecam!
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 18:00:50 wysłana przez Maleńka »
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline Fiszka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 23, 2018, 15:04:16 »
Ja sobie darowalam Jeżycjade. Niestety ale Musierowicz z autorki ciepłych historii o inteligenckiej rodzinie skręca coraz bardziej w kierunku dziwnej opowieści o dysfunkcyjnej rodzinie we wspolczesnym świecie.
Dyskusja czyni nas otwartymi na nowe doswiadczenia

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 29, 2019, 23:23:14 »
To prawda... Taka utopia w tych książkach. Może i kiedyś, jak byłam młodsza to jakoś mi nie przeszkadzało. No i faktycznie styl pisania był inny.
Teraz już nawet nie czekam na kolejną część.
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline dajkawe

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 17, 2019, 11:23:02 »
Być może MM próbuje dostosować styl do obecnych trendów? Swoją drogą, kiedy byliśmy młodsi to też inaczej to odbieraliśmy. Kiedyś rzeczy śmieszne dziś nie spowodują nawet szybszego wydechu przez nos.

Offline Rex

• Nowy użytkownik
  • *
    • https://www.trojmiasto.pl/Laryngolog-dr-D-Tretiakow-o56307.html
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 20, 2019, 10:04:40 »
Mama uwielbia książki Małgorzaty Musierowicz. Największy sentyment ma do tych starych :D

Hosting zapewnia KYLOS