Autor Wątek: Jeżycjada  (Przeczytany 7693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
Odp: Jeżycjada
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 06, 2013, 21:59:00 »
Jaka szkoda, że nie wpadłyśmy na tę stronę wcześniej :P

Tak, dobra. Płaskie buty to podstawa. Niech będzie ;)
Choć nie wiem jak to przeżyję :P
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline KONICZYNKA

• M&Ar-forever!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 06, 2013, 22:14:34 »
Ja o tej stronie nie wiedziałam, przyznaję się, ale wiesz... Chciałam pokazać więcej, ale co niektórzy mi nie dali  <jezyk>

Dasz radę. Jak się od razu nastawisz na podróż "Śladami Jeżycjady"' to dasz radę. Trzeba będzie wcześniej zaplanować tracę, napisać na karteczce co i jak. Damy radę! Kto jeśli nie my!

Co do słynnego mostku. Mam wrażenie, że muszę wypożyczyć "Żabę", bo tam na pewno znajdę odpowiedź.

Swoją drogą przypomniałam sobie właśnie, sama nie wiem czemu, "Kto mlaszcze, dostanie w paszcze", "Kto oblizuje nóż, ten nie przemówi już".  <smiech> To i tak nie pobije twórczości Pulpy: "Piniondz nie lubi pływać. Głupi piniondz, bo tonie."  <haha> To z "Kwiatu kalafiora", prawda?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2013, 23:22:14 wysłana przez KONICZYNKA »

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 07, 2013, 13:04:22 »
Oczywiście, że z Kwiatu ;)

Wróciłam do pracy - znalazłam tu swoich 5 książek - koleżanki pooddawały kiedyś i jakoś zapominałam zabrać do domu :) Dziś zabiorę. Muszę popatrzeć czego mi brakuje, podejrzewam, że trochę książek mi się gdzieś zawieruszyło ;)

W ogóle - "Wnuczka do orzechów" powstaje pełną parą :) Słyszałam pogłoski, że będzie w kwietniu, ale coś jej nie było widać, więc może maj?
Nie przeglądaj forum anonimowo :) Dołącz do nas, zarejestruj się już dziś ;) Zapraszamy <komputer>

Offline KONICZYNKA

• M&Ar-forever!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 08, 2013, 20:14:17 »
W ogóle - "Wnuczka do orzechów" powstaje pełną parą :) Słyszałam pogłoski, że będzie w kwietniu, ale coś jej nie było widać, więc może maj?

Z tego co wiem, to widziałaś okładkę "Wnuczki do orzechów". Dla niewtajemniczonych link poniżej. Jak myślisz, kto może być bohaterem tej części? Któraś z córek Patrycji, może Ania? A może ktoś nie należący do rodziny Borejków a zaprzyjaźniony w jakiś sposób? Zobaczymy. Jedno jest pewne. Nikt nie zostanie uśmiercony (kamień spadł mi z serca), bo jak mówi sama Małgorzata Musierowicz: "Grono gimnazjalne na spotkaniu wymusiło na mnie obietnicę, że już nikogo do końca Jeżycjady nie uśmiercę. No, obiecałam. A obietnic dotrzymuję.". A jeżeli chodzi o to kiedy książka się pojawi, to autorka apeluje na swojej stronie: "tylko nie pytajcie mnie, kiedy będzie. Będzie, kiedy BĘDZIE!"  <okularnik>

http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-339-Wnuczka_do_orzechow

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 08, 2013, 21:08:15 »
Wiesz, że pomyślałam o Ani albo Norze właśnie ;)
Jestem w trakcie czytania "Języka Trolli". Ale dopiero na samym początku. No i na świeżo po Kalamburce :) Cudna książka :D Mila była rewelacyjna. Taka zadziorna, można było ją poznać z innej strony, widzieć jak rodzi się miłość jej i Ignacego. Choć Ignacy dla mnie był i zawsze będzie taką niemotą. Teraz spróbuję przebrnąć przez Trollę, choć już mnie irytuje ten Oracabessa ;)

A wracając do Wnuczki - o zaprzyjaźnionej osobie była McDusia ;) Może tym razem powrót do trzonu czyli Borejków?
Autorka troszkę mnie już irytuje - oby nie miała takiego poślizgu jak z McDusią ;)

A tak w ogóle zrobiłam przegląd swoich książek ;)
Brakuje mi Opium w rosole i Nutrii i Nerwusa. Będę chyba musiała się kiedyś w nie zaopatrzyć :)

Offline KONICZYNKA

• M&Ar-forever!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 09, 2013, 19:29:20 »
Z wyglądu postaci na okładce tak dla mnie by wynikało, że będzie to właśnie Ania. Dla mnie byłoby to dobre rozwiązanie, bo Patrycja odkąd wyprowadziła się z Poznania, jest trochę traktowana po macoszemu. Fantastycznie byłoby pośledzić losy jej rodziny. Jeżeli córki Pulpy odziedziczyły pomysły po matce, to może być zabawnie.

w trakcie czytania "Języka Trolli". Ale dopiero na samym początku. No i na świeżo po Kalamburce :) Cudna książka :D Mila była rewelacyjna. Taka zadziorna, można było ją poznać z innej strony, widzieć jak rodzi się miłość jej i Ignacego. Choć Ignacy dla mnie był i zawsze będzie taką niemotą. Teraz spróbuję przebrnąć przez Trollę, choć już mnie irytuje ten Oracabessa ;)

"Kalamburka" - moja ulubiona, co już wielokrotnie podkreślałam. Czternasta część Jeżycjady. Pierwotnie miała być ostatnia częścią serii. Musierowicz jednak po namowach fanów, postanowiła jednak kontynuować losy Borejków. Mila - wspaniała. Życie różnie ją doświadczało, dlatego pewnie jest teraz tak wspaniałym człowiekiem. Starania Ignacego o jej względy, to kolejne piękne fragmenty. I ta zazdrość o Zbysława  <zauroczony> Będzie trzeba w wakacje wrócić do "Kalamburki".

"Język Trolli" to zupełne przeciwieństwo "Kalamburki". Jeżeli czytam całą serię, to ta część najmniej przyciąga moją uwagę. Irytujący Oracabessa, irytujący Józinek biegający za Staszką. Jakoś nie umiem się przekonać do tej części. Podoba mi się tylko słynna akcja "żarówki"  <haha> Reszta - straszna.

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 09, 2013, 19:35:31 »
Ja już jestem po akcji "kieliszek" ;) Do żarówki jeszcze nie doszłam ;)
A poza tym - no wybacz, czytałam ją kiedyś, czytam teraz i nie mogę pojąć jak uczeń 3 klasy podstawówki może się zakochać ;) Rozumiem dziewczynki wychowane na małej syrence czy innych bajkach, gdzie miłość była pięknie ukazana, ale chłopaki? Nie to im w głowie. I jak sobie popatrzę na mojego 10letniego kuzyna to nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że mógłby się teraz w kimś zakochać ;)

Offline KONICZYNKA

• M&Ar-forever!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 09, 2013, 19:47:34 »
Nie muszę Ci niczego wybaczać  <szczerzy_sie> Doskonale Cię rozumiem i jestem tego samego zdania, ale wiadomo to jest Józef Pałys, on widać może się zakochać w tym wieku. Nie ogarniałam tego czytając "Język Trolli" kiedyś, nie ogarniam i teraz patrząc na moje dzieciaki w szkole. Dziewczynki to co innego. Choćby dzisiaj taką miałam sytuację: Krzysiu (2 klasa podstawówki) poszedł na obiad z młodszym kolegą. Przychodzą do mnie trzy dziewczynki z jego klasy:

Agatka: Proszę Pani a gdzie poszedł Krzysiu?
Ja: Nie wiem  <szczerzy_sie>
Koleżanka: A Wy co, zakochane w Krzysiu?
Agatka: Taaaaaaaaaak  <haha>

A jakie sytuacje były podczas walentynek! Uroczy są! Jednak to raczej w tym wieku dziewczynki się zakochują. Józef widocznie był inny  <slucha>

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 19, 2013, 17:49:45 »
Urocze, urocze ;)

Przebrnęłam przez książkę i nie była jednak taka zła, jak mi się kiedyś wydawało. Ale mam wrażenie, że mało się w niej działo i niestety wszystko krążyło wokół osób, które nie są trzonem serii... To chyba miało na celu likwidowanie uprzedzeń do czarnoskórych osób ;) Nie mniej jednak zbyt długo akcja działa się w korku, chyba cały środek książki to korek na jakiejś obwodnicy Poznania czy gdzieś ;)
Dobrze, że chociaż przez chwilę mogliśmy się dowiedzieć co się dzieje u moich ulubionych postaci bo miągwa i Józinek, mimo że książka głównie też o nich, to jakoś średnio mnie interesowali.
Już całkiem zapomniałam, że Fryderyk zachował się jak skończony dureń zarzucając Róży to, że chce go złapać na dziecko. Palant jakich mało ;)

No nic. Czas przejść do "Żaby" ;)

Ha! Miałaś rację :) Mostek jest opisany w Żabie. Z poręczy się zwalił Piotr Żeromski, potem gonił Hildegardę, ta wypadła na ulicę, wpadła pod malucha i zdarła kolanka, oraz nadgryzła język. A ja w końcu wiedziałam, w którym dokładnie miejscu się to działo :D
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 18:15:55 wysłana przez Maleńka »

Offline KONICZYNKA

• M&Ar-forever!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 26, 2013, 23:18:30 »
Nie mniej jednak zbyt długo akcja działa się w korku, chyba cały środek książki to korek na jakiejś obwodnicy Poznania czy gdzieś ;)

Czyż nie tam Tygrys spotkał dziwnym zrządzeniem losu Janusza? Kompletnie nie pamiętam jak to było, ale tylko ten fakt mi utkwił w głowie. Widac teraz jak bardzo zainteresował mnie "Język Trolli" skoro prawie nic z tej części nie pamiętam.

Już całkiem zapomniałam, że Fryderyk zachował się jak skończony dureń zarzucając Róży to, że chce go złapać na dziecko. Palant jakich mało ;)

Oj, tak... Niestety. Nie miała Róża łatwego początku z panem Schoppe. Sprawdzało się trochę powiedzenie: Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Całe szczęście wszystko skończyło się inaczej niż w przypadku Gabrysi.

Ha! Miałaś rację :) Mostek jest opisany w Żabie. Z poręczy się zwalił Piotr Żeromski, potem gonił Hildegardę, ta wypadła na ulicę, wpadła pod malucha i zdarła kolanka, oraz nadgryzła język. A ja w końcu wiedziałam, w którym dokładnie miejscu się to działo :D

Wiedziałam! <haha> Kojarzyłam, że to musiało być w "Żabie" i że któryś z braci Żeromskich brał udział w "tym czymś". Tylko wiadomo jak to jest z moją pamięcią: "jest dobra, ale krótka". <haha> Teraz możesz sobie dokładnie wyobrazić scenerię tego zdarzenia  :D

Offline Avant

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 28, 2013, 17:14:18 »
Och, Jeżycjada... Kawał mojego dzieciństwa. Podstawówka, gimnazjum... Byłam zachwycona książkami Pani Musierowicz, a każdą część Jeżycjady dosłownie połykałam w kilka dni. Był czas, że chodziłam do biblioteki biorąc maksymalną liczbę książek i wszystkie były z tej serii. <mruga>

W domu na własność mam tylko "Sprężynę", czasami czytam fragmenty, bo nadal uważam, że są to udane książki. Ciepłe, optymistyczne, pogodne, a przy tym wartościowe. Naprawdę dobra literatura dla dzieci i młodzieży, z najwyższej półki. Oczywiście teraz patrzę już na nią inaczej, ale nadal doceniam i z sentymentem o niej myślę. A kiedy mi smutno i za oknem brzydka pogoda, zaglądam czasem do "Sprężyny"... <mruga>

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 27, 2013, 22:07:29 »
Ja przebrnęłam w końcu przez "Czarną polewkę" i teraz czas na "Sprężynę" właśnie. Książkę, która trafia w dawny klimat książek Pani Musierowicz.

No i się zdenerwowałam ostatnio bo śledzę często czy wyszła już "Wnuczka do orzechów". Na stronie jednej z księgarń widniała przybliżona data wydania - 26.10.2013r. No to ja już - do empiku i buszowanie. Nie znalazłam. Wracam do domu, ponownie wchodzę na stronę i raptem widnieje nowa data: 26.11.2014r.
Oszaleć można. Już miałam nadzieję, że autorka zrobi nam prezent pod prawie choinkę. No tak. Zrobi. Szkoda jednak, że dopiero za rok.

Offline KONICZYNKA

• M&Ar-forever!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 27, 2013, 22:24:08 »
Wracam do domu, ponownie wchodzę na stronę i raptem widnieje nowa data: 26.11.2014r.

Naprawdę?

Cały kolejny rok w oczekiwaniu? Ktoś tu sobie żartuje. Nie sądziłam, że trzeba będzie nam tyle czekać. Mam nadzieję jednak, że pojawi się w przyszłym roku i nie będzie jak w przypadku "McDusi". Sprawdza się słynne: "Będzie, kiedy BĘDZIE!" autorki... Chyba zacznę spacerować Jeżycami. Może spotkam Musierowicz i powiem jej, żeby się pospieszyła :D

Offline MJ

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 09, 2013, 02:11:34 »
Wracam do domu, ponownie wchodzę na stronę i raptem widnieje nowa data: 26.11.2014r.
Chyba zacznę spacerować Jeżycami. Może spotkam Musierowicz i powiem jej, żeby się pospieszyła :D

Jeżycki rejon zawsze na propsie  :)

Też jestem ciekawa tej książki. Ile będzie z niej ducha początków Jeżycjady?
No i teraz, po latach, obowiązkowo spacer wraz z bohaterami po cudownej Pyrlandii :-)

Offline Maleńka

• Przyjaciel Forum
  • Don't be afraid!
  • Wyróżnienia:
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:24:25 »
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Jeżycjady :)
Premiera najnowszej części - Wnuczki do orzechów - już za 52 dni :)
Czekam z niecierpliwością! :D

Hosting zapewnia KYLOS